LS27R750QEUXEN

27" WQHD Монитор со дизајн за заштеда на простор и стапка на освежување од 144Hz

Боја Црна

Space monitor

Дизајн што заштедува простор

Кога не се користи, Samsung Space Monitor се турка назад за да стои рамно со задниот ѕид и ви ја остава чиста целата работна површина. Кога сакате да го користите, едноставно повлечете го Space Monitor кон вас и приспособете ја саканата положба за гледање.

Дизајн што заштедува простор

Максимален простор на бирото

Samsung Space Monitor ви дозволува да искористите повеќе од вашата работна површина. При споредба еден до друг на биро од 47,2 инчи 19.7 инчи (120 cm x 50 cm), Space Monitor обезбедува до 40 проценти поголема употреблива површина споредено со вообичаен монитор од истата големина (Samsung SD850).

Максимален простор на бирото

Резолуција WQHD

Со речиси 1,7 пати поголема густина на пикселите споредено со Full HD, резолуцијата WQHD (2560 x 1440) на Space Monitor од 27 инчи не само што дава неверојатно детални и остри слики, туку и создава поширок работен простор што ви дозволува да гледате поголем дел од вашите документи и веб-страници на екранот со помалку лизгање и зумирање.

Резолуција WQHD

Скриени кабли

Држачот на Samsung Space Monitor уредно ги сокрива неговиот кабел за напојување/HDMI Y во вдлабнатините за да спречи заплеткување и да ви обезбеди чист и уреден работен простор.

Скриени кабли

Стилски дизајн

Со својот тенок панел во вид на екран без жлебови на трите страни, Samsung Space Monitor ви нуди ненаметливо стилско решение за секој работен простор и домашен ентериер.

Стилски дизајн

Цврста шарка

Држачот на Samsung Space Monitor има има цврста шарка којашто обезбедува трајна и сигурна изведба. Развиена со помош на технологијата на Samsung и внатрешно тестирана за да издржи над 5.000 движења, издржливата шарка овозможува постојано непречено и прецизно позиционирање на екранот.

Цврста шарка

Држач за прилагодување на висината од нулта точка

Држачот за прилагодување на висината од нулта точка на Samsung Space Monitor овозможува лесно позиционирање на екранот за оптимална удобност и практичност. Неговиот опсег на прилагодување којшто е најдобар во класата овозможува гледање од височина од 213 mm над површината на бирото (екран од 27 инчи), па сѐ до нивото на површината.

Држач за прилагодување на висината од нулта точка

Прилагодливо ниво на гледање

Samsung Space Monitor може брзо и лесно да се крене или спушти до оптималната височина на гледање за секој корисник и секоја намена, правејќи го приспособливо решение за домашна употреба или пак за употреба во јавни места, како што се библиотеки.

Прилагодливо ниво на гледање

Лесна инсталација

Држачот на Samsung Space Monitor има интегрирана стегалка за брза и лесна инсталација. Прилагодлива до 3.54 инчи (90 mm), стегалката овозможува Space Monitor безбедно да се прикачува на бироа и маси со различна дебелина.

Лесна инсталација

Стапка на освежување од 144 Hz

Брзата стапка на освежување од 144 Hz на Space Monitor од 27 инчи обезбедува беспрекорно одвивање на акционите сцени, дури и во игри со висока брзина на кадрите. А може и да ја прилагодите стапката на освежување на 60 Hz/120 Hz кога е потребно.

Стапка на освежување од 144 Hz

Само акција, без треперења

Искуство со супер-флуид забава. AMD Radeon FreeSync ™ * ја одржува стапката на освежување на мониторот и графичката картичка во синхронизација за да ги намали сецкањата и треперењата на сликата. Гледајте филмови и играјте игри без никакви прекини. Дури и сцените со брза акција изгледаат беспрекорно и мазно.

Само акција, без треперења

* Ажурирање на софтвер е потребно за производите произведени пред септември 2019 година за да користат AMD Radeon FreeSync. Проверете го упатството за корисник за дополнителни информации.

Спецификации
 • Дисплеј
  • Големина на екран (Инчи) 27.0
  • Големина на екран (см) 68.4
  • Големина на екран (Class) 27
  • Рамен / Заоблен Рамен
  • Активна големина на дисплеј (HxV) (mm) 596.736 x 335.664mm
  • Закривеност на екранот Нема
  • Сооднос на слика 16:9
  • Вид на панел VA
  • Светлина (стандардна) 250cd/m2
  • Peak Brightness (Typical) NA
  • Светлина (минимална) 200cd/m2
  • Статичен сооднос на контраст 3,000:1(Typ.)
  • Динамички сооднос на контрастот Мега
  • HDR(High Dynamic Range) Нема
  • Резолуција 2,560 x 1,440
  • Време на одговор 4(GTG)
  • Агол на гледање (хоризонтален/вертикален) 178°(H)/178°(V)
  • Поддршка за боја 1B
  • Опсег на бои (NTSC 1976) 72%
  • Color Gamut (DCI Coverage) Нема
  • Покриеност sRGB 100%(Typ.)
  • Покриеност Adobe RGB Нема
  • Брзина на освежување 144Hz
 • Општи карактеристики
  • Samsung MagicAngle Нема
  • Samsung MagicBright Да
  • Samsung MagicUpscale Да
  • Samsung MagicRotation Auto Нема
  • Eco Saving Plus Да
  • Eco Motion Sensor Нема
  • Eco Light Sensor Нема
  • 0,00 W режим исклучен Нема
  • Režim Eye Saver Да
  • Flicker Free Да
  • Слика во слика Да
  • Picture-By-Picture (слика покрај слика) Да
  • Active Crystal Color Нема
  • Quantum Dot боја Нема
  • Режим за игри Да
  • Големина на слика Да
  • USB брзо полнење Нема
  • Ланец Дејзи Нема
  • Поле за лесно прилагодување Да
  • Сертификат за Windows Windows 10
  • FreeSync технологија Не
  • FreeSync 2 Нема
  • Smart Eco Saving Нема
  • Off Timer Plus Да
  • Безжично полнење на смарт телефони Нема
  • Game Color Mode Нема
  • Оптимизатор за големина на екран Нема
  • Black Equalizer Нема
  • Low Input Lag Mode Нема
  • Refresh Rate Optimizor Нема
  • Custom Key Нема
  • Super Arena Gaming UX Нема
  • Sound Interactive LED Lighting Нема
 • Интерфејс
  • Безжичен дисплеј Не
  • D-Sub Не
  • DVI Не
  • Dual Link DVI Не
  • Порт за дисплеј Не
  • Display Port Version Не
  • Display Port Out Не
  • Display Port Out Version Не
  • Mini-Display влез 1 EA
  • HDMI 1 EA
  • HDMI Version 2.0
  • Аудио влез Не
  • Слушалки Не
  • USB Ports Не
  • USB Hub Version Не
  • USB-C Не
  • USB-C Charging Power Нема
  • Thunderbolt 3 Нема
  • Thunderbolt 3 Charging Power (Port 1) Нема
  • Thunderbolt 3 Charging Power (Port 2) Нема
  • Eternet (LAN) Нема
 • Аудио
  • Звучник Не
  • USB soundbar звучник (подготвен) Не
 • Услови за работа
  • Температура 10~40 ℃
  • Влажност 10~80, некондензирачка
 • Калибрација
  • Фабричко подесување Нема
  • Вградена мотор за калибрација Нема
  • LUT (табела за пронаоѓање) длабочина на битови Нема
  • Баланс сива Нема
  • Корекција на хомогеност Нема
  • Режим боја Нема
  • CMS (софтвер за редукција на боја) Нема
  • Извештај за фабричка калибрација Нема
 • Дизајн
  • Боја Црна
  • Вид на подлога Двојна шарка
  • HAS (подлога со можност за подесување) 0~213.9mm
  • Навалува -5.0°(±2.0°)~ 20.0°(±2.0°)
  • Врти Нема
  • Ротира Нема
  • Монтажа на ѕид Нема
 • Еко
  • Класа на енергетска ефикасност C
  • Рециклирана пластика Нема
 • Напојување
  • Напојување AC 100~240V
  • Потрошувачка на електрична енергија (максимална) 48 W
  • Потрошувачка на електрична енергија (Typ) 48.0 W
  • Потрошувачка на електрична енергија (DPMS) Помалку од 0,3 W
  • Потрошувачка на електрична енергија (исклучен режим) Помалку од 0,3 W
  • Потрошувачка на електрична енергија (годишна) 70 kWh/year
  • Тип Надворешен адаптер
 • Димензии
  • Димензии на приемникот со подлога (ШxВxД) 614.8 x 730.3 x 115.5 mm
  • Димензии на приемникот без подлога (ШxВxД) 614.8 x 362.1 x 26.0 mm
  • Димензии на пакувањето (ШxВxД) 881.0 x 448.0 x 159.0 mm
 • Тежина
  • Тежина на комплетот со подлога 5.8 kg
  • Тежина на комплетот без подлога 3.6 kg
  • Тежина на пакувањето 7.8 kg
 • Дополнителна опрема
  • Должина на кабелот за напојување Нема
  • D-Sub Cable Нема
  • DVI Cable Нема
  • HDMI кабел Да
  • HDMI на DVI кабел Нема
  • DP кабел Нема
  • USB Type-C Cable Нема
  • Thunderbolt 3 Cable Не
  • Mini-Display Gender Не
  • Install CD Да
  • Водич за брзо подесување Да
  • Clean Cloth Нема
 • Disclaimer
  • Disclaimer Нема
Мануелно преземање

27" WQHD Монитор со дизајн за заштеда на простор и стапка на освежување од 144Hz (LS27R750QEUXEN)

Упатства

2019.10.15

Упатство за корисниците вер. 1.0

(АНГЛИСКИ)

2019.10.15

Упатство за корисниците вер. 1.0

(ХРВАТСКИ)

2019.10.15

Упатство за корисниците вер. 1.0

(СРПСКИ)

2019.01.17

Апарат (инсталација) вер. 1.0

(мултиленгвиџ)

2020.09.23

Ажурирај ја датотеката (вид ТIP)(M-R7532SGAA-1007.1) вер. 1007.1

(АНГЛИСКИ)