Wireless Charger Pad

Одбери боја

Боја :

Не вади го телефонот од футролата

Може да го оставиш телефонот во футролата дури и додека се полни. Со безжичниот полнач, уредот може да се полни и преку тенката футрола, така што полнењето е многу едноставно.

*Тестови за полнење се извршени само со Samsung футроли. *Дебелите футроли може да предизвикаат намалување на ватажата и да се создаде топлина, што резултира со подолго време на полнење. *Времето на полнење може да се разликува во зависност од условите на полнење и материјалите на футролата. *Препорачливо е уредот да се постави во средина и да биде порамнет.

LED боја во текот на денот, затемнето во текот на ноќта

Овој LED користи бои за да ти го покаже статусот на полнење на уредот, а ноќе се затемнува за да не ти пречи додека спиеш.

*Затемнувањето на LED може да се контролира само преку мобилен телефон (почнувајќи од серијата Galaxy S10 па натака). *Распоредот на затемнување може да се постави во менито Поставки за да се исклучи брзото безжично полнење во конкретно време и да се затемни LED светлото.

Наполни брзо со Fast Charging

Твојот уред брзо се враќа на 100 % користејќи ја поддршката на брзото полнење од 9 W. Подлогота е исто така компатибилна со преносните адаптери PD и Adapative Fast Charging, така што не треба долго да чекаш за да се вратиш на снимање.

*Fast Charging е достапно само на паметни телефони. Поддржува Galaxy Note5 и понови или iPhone 8 и понови. *Брзината на полнење може да се разликува во зависност од уредот. Вистинската брзина на полнење исто така може да се разликува во зависност од употребата, условите на полнење и други фактори. *Компатибилните Apple уреди со функција за безжично полнење поддржуваат до 7,5 W брзо полнење. *Адаптерите USB Power Delivery (PD) и Adaptive Fast Charging (AFC) се продаваат одделно. *И Power Delivery (PD) и Adaptive Fast Charging (AFC) се протоколи за брзо полнење за Samsung уреди.

Дизајниран да се вклопи во твојот простор

Едноставно постави го безжичниот полнач каде што сакаш. Благодарение на тенкиот, мазен и компактен дизајн, се собира дури и на најмалите места, па така лесно може да го употребиш кога на твојот телефон или слушалки ќе им треба малку повеќе енергија.

*За безжичниот полнач е потребно поврзување за струја. *Се препорачува да се користи кабелот за полнач од пакувањето и/или преносен адаптер, бидејќи користењето производи од друг производител може да го оштети полначот или да ја намали брзината на полнење.

Наполни ги омилените уреди

Безжичниот полнач е компатибилен и со Android и со Apple уреди, така што можеш многу едноставно да ги поставиш и полниш телефонот или омилените слушалки.

*Поддржува полнење на паметни телефони со Qi, слушалките Galaxy Buds, Buds+, Buds Live, Galaxy Buds Pro, AirPods 2 и AirPods Pro.

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање
  • Водич за безбедност
    КОРЕЈСКИ, АНГЛИСКИ, ПОРТУГАЛСКИ (Бразил), КИНЕСКИ, ШПАНСКИ, АРАПСКИ, БУГАРСКИ, ХРВАТСКИ, ЧЕШКИ, ДАНСКИ, ХОЛАНДСКИ, ЕСТОНСКИ, ПЕРСИСКИ, ФИНСКИ, ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ, ГРЧКИ, УНГАРСКИ, ИТАЛИЈАНСКИ, казахстански, ЛЕТОНСКИ, ЛИТВАНСКИ, МАКЕДОНСКИ, НОРВЕШКИ, ПОЛСКИ, ПОРТУГАЛСКИ, РОМАНСКИ, РУСКИ, СРПСКИ, СЛОВАЧКИ, СЛОВЕНЕЧКИ, ШВЕДСКИ, ТАЈЛАНДСКИ, ТУРСКИ, УКРАИНСКИ
  • Упатство за корисниците
    КОРЕЈСКИ, АНГЛИСКИ, ПОРТУГАЛСКИ (Бразил), КИНЕСКИ, ШПАНСКИ, АЛБАНСКИ, АРАПСКИ, БУГАРСКИ, ХРВАТСКИ, ЧЕШКИ, ДАНСКИ, ХОЛАНДСКИ, ЕСТОНСКИ, ПЕРСИСКИ, ФИНСКИ, ФРАНЦУСКИ, ГЕРМАНСКИ, ГРЧКИ, УНГАРСКИ, ИТАЛИЈАНСКИ, казахстански, ЛЕТОНСКИ, ЛИТВАНСКИ, МАКЕДОНСКИ, монголски, НОРВЕШКИ, ПОЛСКИ, ПОРТУГАЛСКИ, РОМАНСКИ, РУСКИ, СРПСКИ, СЛОВАЧКИ, СЛОВЕНЕЧКИ, ШВЕДСКИ, ТАЈЛАНДСКИ, ТУРСКИ, УКРАИНСКИ, узбечки
Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
  • {{summary.title}}

    {{summary.value}}{{summary.unit}}

  • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Слика на два телефони Galaxy S21 Ultra 5G со футрола Smart LED View и еден телефон Galaxy S21+ 5G со футрола Smart LED симулирана за илустративни цели.

* SmartTags има опсег на Bluetooth од 120 m. Вистинската изведба може да се разликува во зависност од околината каде што се користи.

* Слика на безжичен полнач во бела боја и безжичен полнач Duo во црна боја симулирана за илустративни цели.