24" Заоблен гејминг монитор со брзина на освежување од 144 Hz

LC24RG50FQUXEN
Боја ЦрнаЦрна

The item is in the cart.

Насочи го погледот кон заоблениот облик

1. 1800R Заоблен монитор

Непрекинати и брзи визуелни прикази

2. 144hz стапка на освежување

Ексклузивно за гејмери

3. Режим за игра

Беспрекорна акција

4. Технологија FreeSync

Неверојатна брзина, целосно задлабочување

.

Неверојатна брзина, целосно задлабочување

Шампион во заобленост

Прв во категоријата на заоблени монитори. Samsung, лидер на пазарот на заоблени монитори, прв во светот што во 2015 година ги претстави иновативните дисплеи. Со водечка технологија во оваа индустријата за целиот асортиман на производи, Samsung заоблените монитори секогаш се на прво место во изборот на потрошувачите и во уделот на пазарот.

Шампион во заобленост

Насочи го погледот кон заоблениот облик

Врвниот заоблен 1800R екран те влече во секоја игра како ниеден друг монитор досега. Со поостра слика на екранот, концентрацијата е далеку поголема, затоа победуваш често. Помалку замор на очите и попријатна игра за подолг временски период.

Насочи го погледот кон заоблениот облик

Непрекинати и брзи визуелни прикази

Брза и кристално јасна акција во секој момент. За чекор пред другите со стапка на освежување од 144Hz дури и во најпребирливите игри. Го забележува непријателот веднаш штом се појави и ги забележува сите мали, но важни промени во секоја сцена. Стапката на освежување лесно се менува на 60, 100 или 120 Hz.

Непрекинати и брзи визуелни прикази

Ексклузивно за гејмери

Идеални поставки за твојата игра. Режимот на игра оптимално го прилагодува гама нивото на црна боја, контрастот, острината и бојата на сите видови на игри. Режимот за брза реакција го намалува каснењето помеѓу уредот и сликата на екранот. Функцијата за виртуелно таргетирање овозможува заокружување на целта на екранот за полесно и попрецизно да се нападне непријателот.

Ексклузивно за гејмери

Беспрекорна акција

Нема повеќе сечкање во текот на играта. Со AMD Radeon FreeSync ™ технологијата, сечкањето на сликата е минато, а играњето е неверојатно брзо и мазно. Со динамички прилагодена стапка на освежување на екранот, се ужива дури и во најкомплицираните и најпребирливите игри без никакви прекини, сечкање или застој.

Беспрекорна акција

Повеќе победи со поодморени очи

Играј подолго. Режимот Eye Saver ја минимизира сината светлина, така што очите не се уморни, а истовремено ти овозможуваат да играш поудобно во подолг временски период. Технологијата Flicker Free (работа без треперења) постојано го отстранува досадното и иритирачко треперење на екранот и ти овозможува да се фокусираш подолго на играта со помалку прекини и помал замор на очите.

Повеќе победи со поодморени очи

Гледај низ темнината

Тие нема да имаат каде да се сокријат. Огромниот контраст од 3000:1 овозможува појасна видливост на опасноста и непријателот. Црните бои се потемни, белите се посветли, а помеѓу нив има широк спектар на сенки. За да го забележиш непријателот брзо и навремено - дури и кога демнат во темница.

Гледај низ темнината
  • 1800R Закривеност на екранот
  • 16:9 Сооднос на слика
  • 250cd/m2 Светлина (стандардна)
  • 3000:1(типичен) Статичен сооднос на контраст
  • 1,920 x 1,080 Резолуција
  • 4ms (GTG) Време на одговор

Прирачник за корисниците и содржина за преземање

Како се совпаѓа едно со друго

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена.