28" UHD Монитор со Ultra HD квалитет на сликата

LU28E590DS/EN
Боја ЦрнаЦрна

The item is in the cart.

16:9

Сооднос на слика

370cd/m2

Светлина (стандардна)

1000:1 (вообичаено), 700:1 (минимално)

Статичен сооднос на контраст

3840 x 2160

Резолуција

Откриј ги деталите на неверојатно реалистичкиот квалитет на слика во UHD

Мониторот со UHD на Samsung UE590 нуди гледање, играње игри и слично како на компјутер, сето тоа со Ultra HD квалитет на сликата. Супериорни слики со неверојатни 8 милиони пиксели се испорачуваат со 4 пати поголема резолуција од Full HD. Гледај ги содржините во 4K на начинот на којшто се наменети да се гледаат, со реалистични детали што прават да се чувствуваш како да си навистина таму. Искуси ново ниво на јасност со Ултрависоката дефиниција.

Откриј ги деталите на неверојатно реалистичкиот квалитет на слика во UHD

Доживеј ја забавата на сосема нов начин преку задлабочување и удобност

•AMD FreeSync: Динамички ја синхронизира стапката на освежување на екранот со стапката на кадри на содржината за да се минимизира лагот на влезот и драматично да се намали разидувањето и треперењето на сликата при играњето игри.•Надградена поддршка за HDMI: Со надграден HDMI којшто поддржува UHD-резолуции со стапка на освежување од 60 Hz, содржините во 4K се репродуцираат рамномерно и без доцнење, дури и кога се поврзани на аудиовизуелни уреди. •Режим за игри: Моментално прилагоди ги поставките на мониторот за оптимизирано искуство при играњето игри преку приказ на екранот. Режимот на игри ја подобрува темнината на сликата, така што може живописно да ги видиш сите дејства.•Брзо време на одговор од 1 ms: Гледај го дури и најбрзо движење на екранот јасно, без никакво замаглување на движењето, треперење или двојна слика.

Доживеј ја забавата на сосема нов начин преку задлабочување и удобност

Искуси непобедлив квалитет на сликата со резолуција остра како жилет и безброј бои

• Една милијарда бои: Со 64 пати повеќе бои отколку вообичаените монитори, сликите се толку детални, точни и природни што ќе ти го одземат здивот.• Највисоко ниво на осветленост: Со највисоко ниво на осветленост од 370 cd/㎡, квалитетот на сликата е поживописен и брилијантно јасен.

Искуси непобедлив квалитет на сликата со резолуција остра како жилет и безброј бои

Моќни карактеристики за истовремено извршување повеќе задачи за максимална продуктивност

•Слика покрај слика: „Слика покрај слика“ овозможува да гледаш 2 различни влезни извори на еден екран, притоа задржувајќи го квалитетот на сликата на оригиналниот извор.•Слика во слика 2.0: Извршувај повеќе задачи истовремено додека гледаш разновидни содржини, блегодарение на поддршката за уште повеќе влезови на „Слика во слика 2.0“. Измени ја големината на втората слика за да покрива до 25 % од екранот и постави ја каде и да посакаш, па дури и контролирај ги поставките за звук со леснотија.

Моќни карактеристики за истовремено извршување повеќе задачи за максимална продуктивност

Подобрена поврзливост со троен интерфејс

UE590 има хардверски интерфејс со корисни и напредни врски за да го максимизира твоето доживување при играњето игри. Овозможува беспрекорна врска со твојот компјутер и аудиовизуелната опрема со DisplayPort 1.2 и две различни HDMI-порти што го прави совршен партнер за твојата конзола за игри, како и твојот компјутер.

Подобрена поврзливост со троен интерфејс

Софистициран дизајн во мат црна боја и држач со Т-форма со метален изглед

•Софистициран дизајн: Со внимателен дизајн и инженерство, UE590 е многу повеќе од монитор со зачудувачки изглед – тој е внимателно дизајниран за да го задржи фокусот на задоволството од гледањето на содржина. Доаѓа со прекрасно тело во мат црна боја, во совршена рамка со тесен жлеб и метален раб, подигнат на држач во Т-форма со метален изглед.•Поддршка за VESA: Со поддршката за VESA 75 x 75, лесно може да го монтираш на секој ѕид.•Навалување: Лесно и рамномерно навали го екранот нанапред за 20° и наназад за 2° за удобно гледање.

Софистициран дизајн во мат црна боја и држач со Т-форма со метален изглед

Не ги уморува очите за поудобно искуство при гледањето

•Режим на штедење на очите: За разлика од другите бои што се емитуваат од екраните, брановите должини со сина светлина имаат поголем стимулирачки ефект врз ретината и предизвикуваат замор на очите. Режимот на штедење на очите ја оптимизира удобноста при гледањето преку паметно намалување на емисиите на сина светлина со еден допир на копче.•Без треперење: Технологијата „Без треперење“ го намалува треперењето на екранот за поудобно искуство при гледањето.

Не ги уморува очите за поудобно искуство при гледањето
  • 16:9 Сооднос на слика
  • 370cd/m2 Светлина (стандардна)
  • 1000:1 (вообичаено), 700:1 (минимално) Статичен сооднос на контраст
  • 3840 x 2160 Резолуција
  • 1 (GTG) Време на одговор
  • 170°/160° Агол на гледање (хоризонтален/вертикален)

Прирачник за корисниците и содржина за преземање

Како се совпаѓа едно со друго

  • Сооднос на слика 16:9
  • Светлина (стандардна) 370cd/m2
  • Статичен сооднос на контраст 1000:1 (вообичаено), 700:1 (минимално)
  • Резолуција 3840 x 2160

Како се совпаѓа едно со друго

Карактеристиките, спецификациите и визуелните прикази се предмет на промена.