Доколку ви е важна естетиката, доколку внимателно пристапувате на уредувањето во вашиот дом, како секој дел од мебелот да има вредност на изложбен експонат, сигурни сме дека вашиот простор заслужува повеќе од обичен телевизор. Вашиот простор заслужува телевизор кој вреди да се погледне, без разлика на тоа дали е вклучен или не. Телевизор кој ве одразува вас и она што го сакате. А тоа се посебните модели на Samsung телевизори: The Serif и The Frame! И сигурни сме дека ова е вистинскиот момент да се решите да го купите. Доколку од 10 февруари до 21 март одлучите да го дополните својот дом со овие неверојатни модели на телевизори, на подарок ќе го добиете единствениот Soundbar-звучник HW-S40T за дополнително доживување.

Кога велиме дека може да уживате во изгледот на својот телевизор од секој агол, не мислиме само на екранот. The Serif изгледа подеднакво убаво и од предната и од задната страна, како и во профил, декоративен е каде и да го поставите и елегантно ќе се вклопи во просторот. За разлика од класичните телевизори, нему местото не му е на ѕид. Може да го поставите каде било. Елегантниот метален држач совршено се вклопува со модерната рамка. Одговара и во помали простории, а благодарение на опцијата да се отстрани држачот, овој телевизор е многу практичен. Преместувајте го како сакате!

Она што го прави The Frame толку посебен е неговиот уметнички режим кој ви нуди можност да го претворите вашиот дом во простор кој има атмосфера на уметничка галерија. Искусете го модерниот начин на прикажување на вашите уметнички колекции, а може и да бирате тоа да бидат дела од светската уметност или ваши лични фотографии. Имате и дополнителна можност да го приспособите на вашиот стил, бидејќи нуди голем избор на приспособливи рамки во многу бои. Изберете ја совршената рамка според вашиот ентериер, вкус или уметничко дело – едноставно и лесно благодарение на магнетите за ставање и отстранување на рамката.
И секако, квалитетот на сликата е врвен – најдоброто од она што може да го донесе QLED технологијата. Ќе уживате во неверојатно реалистични бои кои, дури и под широк агол на гледање, ги задржуваат богатите детали и текстура.

Вашиот нов The Serif или The Frame ќе го надополни совршениот подарок кој го подготви Samsung – Soundbar-звучник HW-S40T, кој е дизајниран така што природниот звук допира до секој дел од просторијата.

Промоцијата трае од 10.2. до 21.3.2021 или до истекување на залихите. Со купување на The Frame моделот од 2020 со дијагонала од 50’’ и поголема, или The Serif моделот, добивате soundbar-звучник HW-S40T. За да остварите право на подарок потребно е да го регистрирате вашето купување на na ce.promotion@samsung.com, а детален список на уреди и повеќе информации може да најдете овде!

Уживајте во звукот кој ве опкружува

Samsung The Serif Samsung The Serif

Samsung The Serif

Samsung The Frame Samsung The Frame

Samsung The Frame

Soundbar HW-S40T Soundbar HW-S40T

Soundbar HW-S40T

The Serif TV

Сестран 360 дизајн

Кога велиме дека може да уживате во изгледот на својот телевизор од секој агол, не мислиме само на екранот. Serif изгледа подеднакво убаво и од предната и од задната страна, како и во профил, декоративен е каде и да го поставите. Serif елегантно ќе се вклопи во вашиот простор.

The Frame TV

Запознајте го „врамениот“ телевизор

Телевизор кога е вклучен. Уметност кога е исклучен. Дизајниран е да изгледа како рамка на слика. Покрај тоа, уживајте и во квалитетна слика. Благодарение на Samsung Quantum Dot технологијата, боите имаат 100 % тридимензионален опсег, додека Dual LED технологијата го зголемува контрастот врз основа на температурата на позадинското осветлување за да постигне совршен тон.

Soundbar-звучник HW-S40T

Дизајн за звук кој го исполнува просторот

Звучен систем осмислен да биде дел од вашиот дом. Со совршените детали на компанијата Kvadrat, спојот на природен изглед, димензии и трајност, создаден е безвременскиот дизајн на овој soundbar-звучник. Текстурата и неговиот заоблен дизајн, заедно со најнапредната технологија, се усогласени со чувството кое го предизвикува тој исполнувачки звук.