Galaxy A41

SM-A415FZKDEUF

2.9 (15)
 • * Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од мобилниот оператор и новите надградби на оперативниот систем
 • * Мрежите поддржани од уредот може да се разликуваат во зависност од регионот и давателот на услугата.
 • * Типична вредност тестирана во надворешни лабораториски услови. Типична вредност е проценетата средна вредност, земајќи ја предвид девијацијата на капацитетот на батеријата кај примероците од батеријата тестирани според IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 3410 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата може да варира во зависност од мрежната околина, моделите на употреба и други фактори.
 • * Измерено дијагонално, димензиите на екранот на Galaxy А41 се 155,0мм (6,1 ") кога се мерат како цврст правоаголник и 151,8мм (6,0") кога се земени предвид заоблените агли; вистинската видлива област е помала поради заоблените агли и отворите на фотоапаратот.
 • *Virtual Proximity Sensing: Сензори за информации за близина со употреба на софтвер без сензор за близина

Одбери боја

Боја :

Одбери меморија

 • Широк дисплеј кој ја проширува глетката од крај до крај
  Екран од 6.1 инчи
 • Лесен компактен дизајн кој совршено се вклопува во твојата рака
  Компактен дизајн
 • Тројна камера за да ги доловиш моментите во живо
  Triple Rear Camera
&nbsp &nbsp

Широк дисплеј кој ја проширува глетката од крај до крај

Нурни во големиот 6,1-инчен екран Infinity-U Display на Galaxy A41. Широкиот формат на приказ го исполнува твојот екран со содржина од едниот до другиот раб на екранот. Гледај ги твоите омилени видеа, игри и преноси во живо на живописниот Full HD+ Super AMOLED.

Широк дисплеј кој ја проширува глетката од крај до крај Широк дисплеј кој ја проширува глетката од крај до крај

*Сликите се симулирани за илустрација.**Екран Infinity Display: речиси без рамка, целиот преден дел од стакло, екран од раб до раб.***Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,1 инчи како цел правоаголник и 6,0 инчи кога се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

Лесен компактен дизајн кој совршено се вклопува во твојата рака

Тенкото тело на Galaxy A41 од само 7,9 mm и ергономски заоблениот заден дел овозможуваат лесно држење за полесна навигација на екранот. Истакни го својот карактер со динамичната шара во црна Prism Crush, бела Prism Crush, сина Prism Crush или црвена Prism Crush боја.

Лесен компактен дизајн кој совршено се вклопува во твојата рака Лесен компактен дизајн кој совршено се вклопува во твојата рака

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Тројна камера за да ги доловиш моментите во живо

Направи поостри, импресивни фотографии со напредната тројна камера на Galaxy А41. Со главната камера од 48 MP може да правиш почисти фотографии во текот на целиот ден. Долови повеќе од она што го гледаш со ултрашироката камера од 8 MP и фокусирај се на она што ти е важно со камерата за длабочина од 5 MP.

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Тројна камера за да ги доловиш моментите во живо Тројна камера за да ги доловиш моментите во живо

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Фати повеќе од глетката без да се поместиш

Сними го светот околу тебе со поширокото видно поле на ултрашироката камера. Со главната камера од 48 MP, твоето „стори“ ќе остане блескаво и јасно во текот на целиот ден.

 Широк агол  Широк агол
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.
 Ултра широк агол  Ултра широк агол
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултраширок агол е поддржано само за задните камери.

Depth Camera го става предметот во центарот на внимание

Depth камерата од 5 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето, пред и по сликањето. Напредната Depth камера од 5 MP го отстранува несаканиот заднински шум од фотографиите за тие да изгледаат попрофесионално.

 Live Focus вклучен  Live Focus вклучен
*Фотографиите се симулирани за илустрација.
 Live Focus исклучен  Live Focus исклучен
*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

Сакаш твоето „селфи“ да изгледа добро. За прекрасен дневен изглед, со предната камера од 25 MP на Galaxy A41 може да правиш чисти фотографии со висока резолуција. А, со фокусот Live, со кој се прави благо заматување на заднината, твоето лице е во центарот на вниманието.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание Со леснотија фотографирај „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Моќност што те тера да продолжиш

Додека го живееш животот во целост, ти треба телефон којшто нема да се испразни. Со батеријата со капацитет од 3.500 mAh (типичнa)* можеш да пренесуваш во живо, да споделуваш содржини и да играш видеоигри. А, доколку батеријата почне да се празни, вклучи го и наполни го телефонот со опцијата за брзо полнење од 15 W.

Моќност што те тера да продолжиш Моќност што те тера да продолжиш

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 3.410 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.

Овозможи си поголем простор за играње

Galaxy A41 има голем простор за складирање со брзо процесирање за да можеш да се фокусираш на моментот. Напреден процесор со осум јадра и до 4 GB RAM овозможуваат непречени и ефикасни перформанси. Преземај повеќе и бриши помалку благодарение на внатрешната меморија од 64 GB. Додај уште повеќе со microSD картичка од 512 GB.

Овозможи си поголем простор за играње Овозможи си поголем простор за играње

*Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата.**Вистинскиот простор за складирање може да се разликува во зависност од претходно инсталираниот софтвер.

Game Booster ти дава предност

Доведи ги перформансите до максимум со Game Booster. Исклучи ги работите што ти го одземаат вниманието и подобри ги игрите со наменет интерфејс и лесно достапно мени. Frame Booster овозоможува графиката да има непрекинато, вистинско движење. И, играј најдобро што можеш, затоа што Game Booster го учи твојот начин на употреба за да може да ги оптимизира батеријата, температурата и меморијата.

Game Booster ти дава предност Game Booster ти дава предност

*Фотографиите од уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Врвна безбедност достапна за сите

Вградена во хардверот и софтверот на телефонот од самиот почеток, платформата Samsung Knox го штити твојот телефон од моментот кога ќе се вклучи. За повеќеслојна безбедност, таа ги штити твоите најчувствителни информации од злонамерни софтвери и закани.

Врвна безбедност достапна за сите Врвна безбедност достапна за сите

Отпечатокот од твојот прст е клучот

Galaxy A41 доаѓа со високотехнолошка биометриска автентикација. Скенерот за отпечаток на прст на екранот го препознава твојот уникатен отпечаток, така што ти си единствениот што може да притисне и отклучи со еден лесен потег.

Отпечатокот од твојот прст е клучот Отпечатокот од твојот прст е клучот

*Ако користиш заштита на екранот, провери дали преку неа може да се користи сензорот за отпечаток на прст на екранот.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Ја претставуваме серијата на телефони што ѝ овозможуваат на денешната генерација да го прави она што другите не можат. Запознај го новиот Galaxy A. За сите да ја почувствуваат генијалноста.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Премини на новиот Galaxy A

Премини на новиот Galaxy A Премини на новиот Galaxy A

Спецификации

 • CPU-брзина 2GHz, 1.7GHz
 • Резолуција (Главен дисплеј) 2400 x 1080 (FHD+)
 • Тежина (g) 152
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 80

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Virtual Proximity Sensing: Сензори за информации за близина со употреба на софтвер без сензор за близина

*Големина на екранот: Измерена дијагонално, големината на екранот е 155,0мм (6,1 ") во целиот правоаголник и 151.8мм (6,0") земени во предвид заоблените агли. Реално гледаната област е помалку заради заоблените агли и пресекот на камерата.

* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од мобилниот оператор и новите надградби на оперативниот систем

* Мрежите поддржани од уредот може да се разликуваат во зависност од регионот и давателот на услугата.

* Типична вредност тестирана во надворешни лабораториски услови. Типична вредност е проценетата средна вредност, земајќи ја предвид девијацијата на капацитетот на батеријата кај примероците од батеријата тестирани според IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 3410 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата може да варира во зависност од мрежната околина, моделите на употреба и други фактори.