Galaxy A71 (Dual-SIM)

SM-A715FZKUSEE

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 113ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Запознај го екранот којшто има многу помала рамка, а поголема површина за гледање
 • Одушевувачки пастелни бои споени со динамична декорација
 • Macro камера која ги истакнува минијатурните детали

Одбери боја

Боја :

Одбери меморија

 • Запознај го екранот којшто има многу помала рамка, а поголема површина за гледање
  Infinity екран
 • Одушевувачки пастелни бои споени со динамична декорација
  02. Дизајн на уредот
 • Има повеќе камери за да можеш да доловиш поголем дел од твојот свет
  Задна камера
Призма црна

Земете ги најновите телефони Galaxy за виртуелно тест-возење

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО Galaxy A71 ВО ПОГЛЕД ОД 360 СТЕПЕНИ

Galaxy A71 Призма црна
Призма сина

Земете ги најновите телефони Galaxy за виртуелно тест-возење

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО Galaxy A71 ВО ПОГЛЕД ОД 360 СТЕПЕНИ

Galaxy A71 Призма сина
Призма сребрена

Земете ги најновите телефони Galaxy за виртуелно тест-возење

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО Galaxy A71 ВО ПОГЛЕД ОД 360 СТЕПЕНИ

Galaxy A71 phone Призма сребрена

Запознај го екранот којшто има многу помала рамка, а поголема површина за гледање

Зад симетрично порамнетиот 6,7-инчен екран Infinity-O Display на Galaxy A71, технологијата за бои Super AMOLED овозможува бои како во реалноста за сѐ што гледаш и правиш—од играње видеоигри и гледање филмови, до сурфање на интернет и правење повеќе работи одеднаш. Почни повеќе да уживаш во она што го сакаш, без притоа да ти пречи екранот.

Запознај го екранот којшто има многу помала рамка, а поголема површина за гледање Запознај го екранот којшто има многу помала рамка, а поголема површина за гледање

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Екран Infinity Display: речиси без рамка, целиот преден дел од стакло, екран од раб до раб.***Мерено дијагонално, големината на екранот е 6,7 инчи како цел правоаголник и 6,6 инчи кога се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.

Одушевувачки пастелни бои споени со динамична декорација

Со својот фин, елегантен дизајн на заоблениот екран, Galaxy A71 е преубав за гледање и удобно се вклопува во твојата рака. Финишот со врвен сјај го прави лесен за држење, а ритмичките декорации додаваат уникатна карактерна нота на секоја од неговите верзии: Prism Crush црна, сребрена, сина и розева.

Одушевувачки пастелни бои споени со динамична декорација Одушевувачки пастелни бои споени со динамична декорација

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Има повеќе камери за да можеш да доловиш поголем дел од твојот свет

Независно дали е потребно да сликнеш фотографија одблиску, со ултра широк агол, ноќна фотографија или пак фотографија со уметничко заматување на заднината со Bokeh, Quad камерата на А71 со леснотија слика фотографии со професионален квалитет. Од главна камера од 64 MP, до ултраширока камера од 12 MP и 123° и Macro камера од 5 MP и Depth камера од 5 MP, А71 е подготвен за секој момент.

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Има повеќе камери за да можеш да доловиш поголем дел од твојот свет Има повеќе камери за да можеш да доловиш поголем дел од твојот свет

*Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Прошири ја фотографијата со ултрашироката камера

Сними го светот околу тебе со поширокото видно поле на ултрашироката камера. Аголот на гледање од 123° е сличен со оној на човечкото око, што значи дека не мора да се движиш толку многу за да добиеш совршена панорамска фотографија од градот.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултра широк агол е поддржано само за задните камери.
*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Снимањето (фотографии/видеоснимки) со ултра широк агол е поддржано само за задните камери.

Macro камерата ги истакнува минијатурните детали

Macro камерата од 5 MP (40 mm) вградена во Quad камерата фотографира јасно и квалитетно, помагајќи ти да ги истакнеш ултра-фините детали на фотографиите одблиску. Примени и приспособи го природното заднинско заматување (Bokeh) за да го изолираш предметот кој го фотографираш и да го зголемиш визуелниот ефект.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro камера е поддржана само за задните камери.

Macro камерата ги истакнува минијатурните детали Macro камерата ги истакнува минијатурните детали

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Карактеристиката Macro камера е поддржана само за задните камери.

Опцијата Super Steady фотографира секојдневни активности со неверојатна стабилност

Galaxy A71 снима како професионална акциска камера, користејќи ја ултрашироката камера и предвидувачкиот софтвер. Опцијата Super Steady ти овозможува да снимаш одлични видеа во живо, дури и тогаш кога патувањето ти е авантура.

Опцијата Super Steady фотографира секојдневни активности со неверојатна стабилност Опцијата Super Steady фотографира секојдневни активности со неверојатна стабилност

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Резултатите може да се разликуваат во зависност од условите при фотографирање кои вклучуваат повеќе предмети, предмети кои се надвор од фокус или предмети кои се движат.***Аголот на гледање на Ultra Wide камерата е приспособен за „селфи“.****Не поддржува функција за зумирање. Опцијата за стабилизирање на фотографијата може да се разликува во зависност од светлината.*****Достапен е единствено при фотографирање со ултрашироката камера во Full HD.

Замати го она што е позади, истакни го она што е напред

Depth камерата од 5 MP ти овозможува да ја контролираш длабочината на полето, пред и по сликањето. Го отстранува несаканиот заднински шум од фотографиите за тие да изгледаат попрофесионално.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.
*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Selfie Focus го доловува вистинскиот „ти“ на твоите „селфи “фотографии

Сакаш твоето „селфи“ да изгледа добро. За прекрасен дневен изглед, предната камера од 32 MP на Galaxy A71 ти дава чисти фотографии со висока резолуција. А, со фокусот за „селфи“, со кој се прави благо заматување на заднината, твоето лице е во центарот на вниманието.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Selfie Focus го доловува вистинскиот „ти“ на твоите „селфи “фотографии Selfie Focus го доловува вистинскиот „ти“ на твоите „селфи “фотографии

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Енергија што трае 2 дена

Додека го живееш животот во целост, ти треба телефон којшто нема да се испразни. Со батеријата со капацитет од 4.500 mAh (типичнa)* на Galaxy A71 можеш да пренесуваш во живо, да споделуваш содржини и да играш видеоигри. А, доколку батеријата почне да се празни, вклучи го и наполни го телефонот со опцијата за брзо полнење од 25 W.

※ Проценето според кориснички профил на просечен/типичен корисник со целосно наполнет уред. Независно проценето од Strategy Analytics во периодот од 25 мај до 3 јуни 2020 година во Обединетото Кралство со комерцијални верзии на SM-А715. Фактичкото времетраење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените функции и апликации, зачестеноста на повиците и пораките, бројот на полнењата и многу други фактори.

Енергија што трае 2 дена Енергија што трае 2 дена

※ Проценето според кориснички профил на просечен/типичен корисник со целосно наполнет уред. Независно проценето од Strategy Analytics во периодот од 25 мај до 3 јуни 2020 година во Обединетото Кралство со комерцијални верзии на SM-А715. Фактичкото времетраење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените функции и апликации, зачестеноста на повиците и пораките, бројот на полнењата и многу други фактори.

Со Game Booster играј подолго и појако

Доведи ги перформансите на максимум со Game Booster. Исклучи ги работите што ти го одземаат вниманието и подобри ги игрите со наменет интерфејс и лесно достапно мени. Frame Booster овозоможува графиката да има непрекинато, вистинско движење. И, играј најдобро што можеш, затоа што Game Booster го учи твојот начин на употреба за да може да ги оптимизира батеријата, температурата и меморијата.

Со Game Booster играј подолго и појако Со Game Booster играј подолго и појако

*Фотографиите од уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Врвна безбедност достапна за сите

Вграден во хардверот и софтверот на телефонот од самиот почеток, Samsung Knox го штити твојот телефон од моментот кога ќе се вклучи. За повеќеслојна безбедност, Knox ги штити твоите најчувствителни информации од злонамерни софтвери и закани.

Врвна безбедност достапна за сите Врвна безбедност достапна за сите

Отпечатокот од твојот прст е клучот

Galaxy A71 доаѓа со високотехнолошка биометриска автентикација. Скенерот на екранот за отпечаток од прст ти овозможува лесен и безбеден пристап до твојот телефон. За да го отклучиш, едноставно притисни на назначеното место за отпечаток од прст.

Отпечатокот од твојот прст е клучот Отпечатокот од твојот прст е клучот

Направи повеќе со Bixby

 • *Опцијата Driving Routine на карактеристиката Bixby Routines е единствено достапна за автомобили со опција за Bluetooth поврзување.**Потребно е да имате пристап до Samsung корисничка сметка и да прифатите корисничка услуга, пред да почнете да ја користите услугата која се заснова врз анализа на навиките на употреба.***Достапноста на услугите може да се разликува во зависност од земјата или уредот; корисничкиот интерфејс може да се менува и разликува во зависност од уредот; достапноста на карактеристиките Bixby Vision и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата; сите информации, содржини, слики или резултати од овденаведените проби се обезбедени од трети страни и таквите содржини може да не ги отсликуваат точно последните ажурирани информации.****Bixby препознава одредени јазици и одредени акценти/дијалекти; достапноста на Bixby услугите, карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; потребни се податоци/Wi-Fi поврзување за целосно функционирање на Bixby карактеристиките.
 • *Опцијата Driving Routine на карактеристиката Bixby Routines е единствено достапна за автомобили со опција за Bluetooth поврзување.**Потребно е да имате пристап до Samsung корисничка сметка и да прифатите корисничка услуга, пред да почнете да ја користите услугата која се заснова врз анализа на навиките на употреба.***Достапноста на услугите може да се разликува во зависност од земјата или уредот; корисничкиот интерфејс може да се менува и разликува во зависност од уредот; достапноста на карактеристиките Bixby Vision и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата; сите информации, содржини, слики или резултати од овденаведените проби се обезбедени од трети страни и таквите содржини може да не ги отсликуваат точно последните ажурирани информации.****Bixby препознава одредени јазици и одредени акценти/дијалекти; достапноста на Bixby услугите, карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; потребни се податоци/Wi-Fi поврзување за целосно функционирање на Bixby карактеристиките.

Направен за фокусирање

One UI ти помага да се фокусираш на она што ти е најважно. Хардверот и софтверот работат заедно, со лесно достапни содржини и карактеристики за да можеш да дојдеш до нив полесно. Користи го ноќниот режим за поудобно искуство во темница, а со јасниот и интуитивен екран користењето на твојот телефон ти станува навика.

Направен за фокусирање Направен за фокусирање

*Достапноста на карактеристики, апликации и услуги на One UI може да се разликува во зависност од уредот, верзијата на оперативниот систем и земјата.**Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба

Уживај во мирот кога ќе одлучиш да купиш Galaxy смартфон. Интерактивната дијагностика и оптимизацијата на апликацијата Samsung Members го олеснуваат приспособувањето на перформансите на твојот уред, додека нашата корисничка поддршка ти овозможува да ги решиш проблемите кога ти е потребна дополнителна помош.

Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба Со наша помош, одржувај го твојот уред во врвна состојба

*Достапните функции и карактеристики за апликацијата Samsung Members може да се разликуваат во зависност од земјата и уредот.**Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустрација.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Ти ја претставуваме новата серија на телефони што ѝ овозможуваат на денешната генерација да го прави она што другите не можат. Запознај го новиот Galaxy A. Направен за новата ера на преносот во живо.

Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе Разгледај ја новата серија Galaxy A за да го најдеш вистинскиот уред за тебе

Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A

Ги земавме работите што ги сакаш кај Ј за да создадеме подобра понуда - новиот Galaxy A. Види како Ј е надграден за да се прилагоди на ерата на преносот во живо.

Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A Надгради го твојот Galaxy Ј со нашите нови паметни телефони Galaxy A

Спецификации

 • CPU-брзина 2.2GHz, 1.8GHz
 • Резолуција (Главен дисплеј) 1080 x 2400 (FHD+)
 • Тежина (g) 179
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 107

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Големина на екранот: Измерена дијагонално, големината на екранот е 169,5 mm (6,7 ”) во целиот правоаголник и 167,1 mm (6,6”) земени во предвид заоблените агли. Реално гледаната област е помалку заради заоблените агли и пресекот на камерата.

* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од вашиот оператор и надградбите на оперативниот систем

* Мрежите поддржани од вашиот уред може да се разликуваат според регионот и давателот на услуги.

*Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.370 mAh. Реалното време на траење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.