Galaxy A7

SM-A750FZDNSEE
Број на SIM картички Single SIM
Боја ЗлатнаЗлатна
Уреди
Меморија 64 GB
Уреди

The item is in the cart.

Тројно повеќе забава

Тројно повеќе забава

Подигни ги твоите фотографии на повисоко ниво

Подигни ги твоите фотографии на повисоко ниво

Траен и препознатлив дизајн

Траен и препознатлив дизајн

2.2GHz, 1.6GHz

CPU-брзина

Тројно повеќе забава

Опфати повеќе во секој кадар. Благодарејќи на неговата напредна тројна камера со широк и ултра широк објектив, Galaxy A7 им овозможува на корисниците да забележат поширок поглед на светот околу себе.

Тројно повеќе забава

Интензивирај го визуелното доживување

Забележи повеќе отколку што можеш да видиш со голо око

Galaxy A7 има ултра широки објективи со агли од 77 и од 120 степени, па повеќе не мора да се грижиш за сечењето на деловите што не сакаш да ги задржиш во фотографиите. Без оглед дали снимаш пространи пејзажи или венчавки, сега на располагање имаш повеќе простор за работа.

Ултра широк агол
*Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.
Широк агол
*Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.
 • *Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.
 • *Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.

Прошири го својот свет и креирај повеќе

Додади им длабочина на твоите фотографии за да дојде уште повеќе до израз нивната убавина. Со камера од 24 МР, камера за длабинска острина од 5 МР и ултра широка камера од 8 МР, Galaxy A7 овозможува контрола на длабинската острина заради фокусирање на тоа што сакаш да го истакнеш на сликата. Сега имаш целосна контрола врз создавањето и изгледот на твоите слики.

Прошири го својот свет и креирај повеќе

*Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.

 • *Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.
 • *Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.

Дефинирај го сопствениот стил

Galaxy A7 има функција Pro-lighting која имитира осветлување како во професионално фотостудио и овозможува снимање гламурозни селфи фотографии. Овој апарат има и функција Smart Beauty што користи препознавање на лице за да ги истакне твоите најубави црти со што секогаш ќе изгледаш одлично.

Дефинирај го сопствениот стил

*Сликите се симулирани за потребите на илустрирање.

Отвори очи за поостри бои

Биди дел од тоа што го гледаш. Galaxy A7 има одличен 6,0-инчен FHD+ Super AMOLED дисплеј Infiniti што создава остар контраст и подинамични бои заради зголемување на визуелното доживување. Животот на екранот никогаш не изгледал толку живописно.

Отвори очи за поостри бои

*Екран измерен дијагонално како целосен правоаголник, без да се земат предвид заоблените агли.

Траен и препознатлив дизајн

Galaxy A7 е ергономски дизајниран и има интелигентен страничен сензор за отпечатоци на прсти што е едноставен за користење, практичен и удобно лежи во рака. Неговото првокласно 2,5D задно стакло е издржливо и карактеристично и беспрекорно ги спојува функционалноста и стилот.

Траен и препознатлив дизајн

Двојно зголеми ја ефикасноста

Направи две работи истовремено за двојно помалку време. Функцијата App Pair ти овозможува истовремено да управуваш со две апликации, со што лесно може да извршуваш повеќе задачи одеднаш додека си во движење. Сега може да ја пуштиш омилената видеоснимка и да пратиш ЅМЅ без намалување на екранот.

* Функцијата App Pair е достапна само кај поддржаните апликации.

Двојно зголеми ја ефикасноста

* Функцијата App Pair е достапна само кај поддржаните апликации.

Погодна мобилна безбедност

 • *Достапноста на услугата зависи од природата на шифрираната содржина. **Secure Folder одвојува складиште на ниво на софтверот.
 • *Достапноста на услугата зависи од природата на шифрираната содржина. **Secure Folder одвојува складиште на ниво на софтверот.
 • *Достапноста на услугата зависи од природата на шифрираната содржина. **Secure Folder одвојува складиште на ниво на софтверот.

Секогаш е тука кога ти е потребно

Одржувај ја работната брзина со примена на важните ажурирања. Galaxy A7 ја претставува функцијата Always on Display, која ти овозможува во моментот да ги видиш сите клучни информации, како што се датумот, временските известувања, точното време и дојдовните известувања.

Секогаш е тука кога ти е потребно

Твој личен мобилен менаџер

 • *Некои функции Bixby можеби нема да бидат достапни, во зависност од земјата, регионот, апаратот, функциите или од јазикот. **Сите наведени спецификации и описи може да се разликуваат во однос на реалните спецификации и описи на производите. Содржините во внатрешноста на екранот и сликите се симулирани само заради илустрација. Сите функции, достапност, особини, спецификации, графички елементи и други информации за производот во овој документ се подложни на промени без најава или обврска.
 • *Некои функции Bixby можеби нема да бидат достапни, во зависност од земјата, регионот, апаратот, функциите или од јазикот. **Сите наведени спецификации и описи може да се разликуваат во однос на реалните спецификации и описи на производите. Содржините во внатрешноста на екранот и сликите се симулирани само заради илустрација. Сите функции, достапност, особини, спецификации, графички елементи и други информации за производот во овој документ се подложни на промени без најава или обврска.
 • *Некои функции Bixby можеби нема да бидат достапни, во зависност од земјата, регионот, апаратот, функциите или од јазикот. **Сите наведени спецификации и описи може да се разликуваат во однос на реалните спецификации и описи на производите. Содржините во внатрешноста на екранот и сликите се симулирани само заради илустрација. Сите функции, достапност, особини, спецификации, графички елементи и други информации за производот во овој документ се подложни на промени без најава или обврска.

Чувај повеќе податоци и уживај повеќе

Важните работи може лесно да ги држиш при рака со дополнителната microSD мемориска картичка со големина до 512 GB. Безбедно чувај ги дополнителните документи, филмови и омилените фотографии на погодна локација заради полесен и побезгрижен пристап.

Чувај повеќе податоци и уживај повеќе

Внимавај на твоето здравје

Запознај го твојот личен здравствен менаџер за да ти биде животот во оптимална рамнотежа. Galaxy A7 ја претставува апликацијата Samsung Health што ги следи твоите активности, навики во исхраната и распоредот на спиење на едно погодно место до кое лесно и брзо се пристапува.

*Gear Fit се продава посебно.

Внимавај на твоето здравје

*Gear Fit се продава посебно.

Dual Messenger

Лесно одвој ги твоите бизнис-пораки од личните разговори. Со Dual Messenger сега може да се поврзеш на две различни кориснички сметки за разговор во омилените апликации* - втората инстанција едноставно се инсталира од почетниот екран или во менито за нагодувања.

Dual Messenger

*Поддршката за Dual Messenger зависи од земјата или од апликациите за размена на пораки и можеби не е присутна на моделите со една SIM-картичка.

Погодно за Wi-Fi префрлувања

Заштеди време за овозможување или за оневозможување на Wi-Fi врската. Galaxy A7 овозможува чување на историјата на Wi-Fi врските и автоматски ќе се вклучи или ќе се исклучи кога влегуваш во често користените Wi-Fi зони или кога излегуваш од нив. Сега може беспрекорно да се поврзуваш со помало користење на мобилни податоци при влез во Wi-Fi зони или при излез од нив.

Погодно за Wi-Fi префрлувања

*Воспоставувањето и брзината на Wi-Fi врската зависи од опкружувањето во кое се користи.

 • 2.2GHz, 1.6GHz CPU-брзина
 • 2220 x 1080 (FHD+) Резолуција (Главен дисплеј)
 • 168 Тежина (g)
 • 3300 Стандарден капацитет на батеријата (mAh)

Како се совпаѓа едно со друго

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

*Измерен во дијагонала, димензиите на екранот се 153.6mm (6.0 ") кога се мери како целосен правоаголник и 151.8mm (6.0") кога се земаат предвид заоблени агли.

* Мрежите што го поддржуваат уредот може да се разликуваат во зависност од регионот и од операторот.

* Поврзувањето со Wi-Fi (режимот) и брзината може да се разликуваат во зависност од условите за користење

* Корисничката меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради просторот окупиран од оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањата на софтверот

* Сите наведени спецификации и описи можат да се разликуваат од вистинските спецификации и опис на производите. Samsung го задржува правото да го модифицира овој документ и ги опишаните производите во секое време без обврска да извести за таквите промени. Содржините на екранот и сликата се симулирани за илустрација. Сите функционалности, карактеристики, спецификации, елементи на екранот и други информации во овој документ, вклучувајќи, но не ограничувајќи се на дизајнот, цените, компонентите, перформансите, достапноста и функциите на производот, може да се променат без известување или друга обврска.