Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Играње игри

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 со логото на Candy Crush Friends.

Извонредна моќност создадена за следната генерација на игри

Секој дел на Note10 е инспириран од гејмери. Од напредни процесори и систем за ладење на база на парна комора, до динамичен AMOLED дисплеј, Note10 ја носи твојата страст на следно ниво.

Однеси го играњето игри на сосема друго ниво

Твоја несовладлива предност

Note10 создава ексклузивни партнерства со врвни креатори на игри, за да можеш да имаш огромни предности. На тој начин, сите добиваат.

Ексклузивно партнерство со Candy Crush

Активирај Friends Saga за да добиеш Sweet Surprise Boxes, Hungry Yeti Quest AR режим и дополнителни награди. Плус, може да го користиш пенкалото S Pen и да направиш Yeti да ги тресе неговите тропалки и да танцува. Слатко!

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 што прикажува екран од Candy Crush Friends.

Твоја несовладлива предност

За да му помогнеш на Yeti да се перчи, добиваш нов костум кога ја преземаш и активираш Candy Crush Friends Saga од Galaxy Store.

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 и Candy Crush Friends- што го претставува AR Yeti Maracas.

*Играј каде било со опцијата Exclusive AR Yeti Maracas.

Телефонот на кој постојано се игра

Твое лично магично стапче

Пенкалото Gyro Sensor S Pen е совршеното магично стапче за фрлање магии. Така, со еден замав или клик, можеш да контролираш и играш магични игри како вистински волшебник. Accio, S Pen!

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 што прикажува игра што користи графички процесор од следната генерација и 12GB РАМ меморија.

Играј по цел ден

Note10 го зголемува времето за играње видеоигри со огромна батерија и управување на енергијата преку вештачка интелигенција. И ако ти се намали батеријата, може да употребиш супер-брзо полнење за целосно да се наполни за 30 минути.

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 и Gyro Sensor S Pen.


Биди снаодлив

Играј без проблеми со графички процесор од следната генерација и 12GB РАМ меморија, одлична графика или 3D битки. И со ултра брз 5G* интернет и огромна меморија за игри, ти си опремен да се справиш со сите предизвици.


*модел Note10+5G

Препушти се на играта

Битки од епски размери

Infinity-O дисплејот со ултра-висока-резолуција овозможува изненадувачки реална слика за неверојатна акција.

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 со сцена од играта Call of Duty.

Навлези длабоко во секоја игра

Со своите HDR+10 AMOLED дисплеј и Dolby* звучници за surround звук, можеш целосно да се изгубиш и станеш дел од играта.


*CR Dolby лаборатории

Биди генерал на бојното поле

Нашето ексклузивно партнерство со Call of Duty ти овозможува да играш на 60FPS за попрецизно лоцирање на целта. Исто така може да го посетиш квартермастерот за ексклузивни оружја и надградување на карактерот и да користиш одлични попусти* во играта кои ќе ја однесат играта на следно ниво.


*Земји учеснички

Управувај со акцијата преку Game Launcher

Играј како што сакаш ти

Game Launcher е совршен центар за контрола за врвно искуство во играњето.

Сè ти е на дофат на рака

Game Launcher ги спојува сите твои игри на едно место, а новите преземања автоматски се додаваат во твојата библиотека.

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 што ги прикажува опциите на Game Launcher.

Контролирај ја играта

Сега може да ги приспособиш параметрите на играта, да го оптимизираш траењето на батеријата, да ја пренесуваш играта во живо и дури и да ги блокираш непотребните прекинувања. Резултат!

Сними ја секоја победа

Заживеј ги преносите во живо со тоа што ќе пренесуваш акција преку екранот, додади реакции слика-во-слика, аудио коментари, или пак бележи сцени со пенкалото S Pen.

Линк за GalaxyPlay

Играј каде било, кога било

Преден изглед на Samsung Galaxy Note10 што прикажува огледален приказ на Windows PC користејќи Galaxy Play Link.
Galaxy Note10
Galaxy Note10+

Бои

Galaxy Note10
 • Аура сјајна
 • Аура црна
 • Аура розова
Galaxy Note10+
 • Аура сјајна
 • Аура црна
 • Аура бела

Големина на екран

Galaxy Note10 6.3”
Galaxy Note10+ 6.8”

Предна камера

Galaxy Note10 „Селфи“ камера
Galaxy Note10+
 • „Селфи“ камера

Задна камера

Galaxy Note10
 • Телефото камера
 • Широкоаголна камера
 • Ултраширока камера
Galaxy Note10+
 • Телефото камера
 • Широкоаголна камера
 • Ултраширока камера
 • Камера DepthVision

Капацитет на батерија*

Galaxy Note10 3500 mAh (вообичаено)
Galaxy Note10+ 4300 mAh (вообичаено)

RAM

Galaxy Note10
 • 8 GB
Galaxy Note10+ 12 GB

Простор за складирање

Galaxy Note10
 • 256 GB
Galaxy Note10+
 • 256 GB
 • 512 GB
 • Достапноста на моделот и бојата може да се разликува во зависност од земјата и операторот.
 • 3500 mAh и 4300 mAh (вообичаено) се однесува на типичната вредност на капацитетот на батеријата според тестирањето во лабораториски услови од трета страна. Вообичаената вредност е проценета просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батериите меѓу тестираните примероци на батерии според стандардот IEC 61960. Номинален (минимум) капацитет е 3400 mAh за Galaxy Note10 и 4170 mAh за Galaxy Note10+. Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори.

Проширете за да ги видите разликите помеѓу моделите на Galaxy Note10.