Galaxy S10 Lite

SM-G770FZWDSEE
Боја Призма белаПризма бела

The item is in the cart.

Пофино видео без вибрации, дури и на слаба осветленост

Super Steady камера

4,500mAh (typical) battery - power to last 2-day

Батерија од 2 дена

Super Fast Charging – 30 min. to last all day

Супер брзо полнење

2.8GHz, 2.4GHz, 1.7GHz

CPU-брзина

ㅤ

*Фотографијата е симулирана.

Добредојде во Galaxy 10

Најпопуларните искуства со Galaxy, сега подостапни

Дисплеј & Дизајн―​

Дисплеј & Дизајн―​

Бои дизајнирани за да сјаат секој пат кога ќе ги погледнеш

Magical Prism боите на S10 Lite изгледаат воодушевувачки секој пат кога ќе ги погледнеш. Неговиот елегантен 3D Glasstic дизајн доаѓа во prism црна, prism бела и prism сина. Со фината заобленост што овозможува ергономско држење, S10 Lite претставува убавина што удобно се вклопува во твојата дланка.

*Реалната боја може да се разликува од онаа на фотографијата и зависи од осветлувањето. Достапноста на боите може да се разликува во зависност од земјата или операторот.
Бои дизајнирани за да сјаат секој пат кога ќе ги погледнеш

Непрекинат поглед на твојот свет

Infinity-O дисплејот на S10 Lite ти овозможува максимален простор за игра на 6,7' Full HD+ Super AMOLED Plus екран. ¹²³ Дисплејот кој се протега од крај до крај има вграден сензор за близина, сензор за светлина и скенер за отпечаток од прст вграден во екранот. Сега можеш да гледаш и правиш повеќе од она што го сакаш, без прекини.

Непрекинат поглед на твојот свет

1. Infinity дисплеј: екран речиси без рамка кој од агол до агол го опфаќа целиот преден дел, со целосно предно стакло.2. Измерено дијагонално, големината на екранот е 6,7 инчи како цел правоаголник и 6,6 инчи кога се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.3. Преземајќи ја флексибилната OLED технологија, Super AMOLED Plus дисплејот создава ергономски дизајн со тенок и лесен панел-екран.

Подобри го искуството при гледање со посветли и појасни бои

S10 Lite се грижи да гледаш неверојатно богати бои и контрасти токму онака како што се доловени со HDR10+. Без разлика дали си надвор на сонце или внатре, S10 Lite овозможува вистинско искуство како на кино.

Подобри го искуството при гледање со посветли и појасни бои

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Камера―​

Камера―​

Моќ како на професионална камера за секого

Започни со главната камера од 48 MP за живописни фотографии со висока резолуција и преку ден и навечер. Префрли се на ултрашироката камера со агол од 123° за пејзажи кои го одземаат здивот. Доближи се дури до 4 cm за да ги доловиш најфините детали со Macro камерата, а потоа префрли се на предната камера од 32 MP за да направиш „селфи“ вредно за споделување.

Моќ како на професионална камера за секого

*Galaxy S10 Lite има 4 камери: 1 предна и 3 задни.**Фотографија снимена со Galaxy S10 Lite.

Пофино видео без вибрации, дури и на слаба осветленост

Опцијата за стабилизирање Super Steady OIS ти овозможува поширок агол на корекција, дозволувајќи ти да додадеш стабилност како со гимбал и квалитет со ултра висока резолуција на видеата снимани во живо во услови на слаба осветленост. За сцените преполни со акција вклучи го Super Steady режимот за да добиеш фина и стабилна видеоснимка уште од моментот кога ќе притиснеш „снимај“.

ㅤ

*Фотографиите се симулирани за илустрација.**Видеоснимката е направена со Galaxy S10 Lite.

  • *Видеоснимката е направена со Galaxy S10 Lite со симулирано преклопување за илустрација.

Со Zoom-in Mic засили го звукот на она што го сакаш

Понекогаш звукот е тоа што се истакнува во некоја сцена—интересна смеа, удирање на бранови или важна презентација. Zoom-in Mic на S10 Lite се карактеризира со 3 микрофони кои ефективно го избираат и нагласуваат звукот во реално време како што зумираш.

Со Zoom-in Mic засили го звукот на она што го сакаш

*Видеоснимката е направена со Galaxy S10 Lite со симулирано преклопување за илустрација.

Снимај како професионалец, уредувај во движење

Си снимил/а одлично видео со твојот S10 Lite. Време е да додадеш незаборавен опис или да го комбинираш со друг исечок или, пак, да го забрзаш. Независно како ќе избереш да додадеш сопствена финеса за крај, S10 Lite го прави тоа едноставно и лесно со вграден комплетен софтвер за уредување видеоснимки.

*Видеоснимките се направени со Galaxy S10 Lite.

Снимај како професионалец, уредувај во движење

*Видеоснимките се направени со Galaxy S10 Lite.

  • *Сликите се фотографирани со Galaxy Note10 Lite.**Аголот на гледање од 123° е поддржан само за задните камери.

Живописни пиксели во секоја фотографија, преку ден или навечер

На сончева или месечева светлина, секоја фотографија со висока резолуција направена со главната камера од 48 MP на S10 Lite ќе заживее со блескава јаснотија на пикселите. Дури е опремен и со опција за дигитален зум, овозможувајќи ти да се доближиш без да се намали квалитетот на фотографијата.

Живописни пиксели во секоја фотографија, преку ден или навечер

*Сликите се фотографирани со Galaxy Note10 Lite.

Macro камерата не пропушта ниту еден детаљ

Macro камерата од 5 MP на S10 Lite те носи неверојатно блиску до сите преубави детали. На оптимално растојание од 4 cm, почни да ги доловуваш сите детали од секој момент, од уникатни декоративни текстури до комплетно софистицирани бои.

Macro камерата не пропушта ниту еден детаљ

*Сликите се фотографирани со Galaxy Note10 Lite.**Карактеристиката Macro камера е поддржана само за задните камери.

Добредојде во „совршеното селфи од прв обид“

За секој пат да имаш „селфи“ фотографии што привлекуваат внимание, едноставно вклучи ја предната камера од 32 MP на S10 Lite. Со Live Focus може да додадеш нежно bokeh заматување на заднината пред или откако ќе фотографираш, водејќи сметка фокусот да е секогаш на тебе.

*Слика фотографирана со Galaxy Note10 Lite.

Добредојде во „совршеното селфи од прв обид“

*Слика фотографирана со Galaxy Note10 Lite.

Перформанс―​

Перформанс―​

Моќност на батерија од 4.500 mAh (типична) - која трае 2 дена

Батеријата од 4.500 mAh (типична) која трае цел ден не е само моќна, туку е и интелигентна. ¹ Врз основа на твоите дневни навики на користење го оптимизира трошењето на батеријата затворајќи ги апликациите кои не ги користиш редовно. Сега можеш да ги поминеш денешниот и утрешниот ден без да се грижиш уште колку батерија имаш. ²

1. Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.370 mAh. Реалното време на траење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.2. Проценето според профилот на употреба на просечен/типичен корисник со целосно наполнет уред. Независно оценето од „Strategy Analytics“ во периодот 26.11.2019 – 04.12.2019 во Обединетото Кралство со верзии за пред-издавање на моделот SM-G770. Вистинскиот век на траење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените опции и апликации, зачестеноста на повици и пораки, бројот на полнења на батеријата и многу други фактори.
Моќност на батерија од 4.500 mAh (типична) - која трае 2 дена

Супер брзо полнење — полнење кое трае 30 минути, за батерија која ќе трае цел ден

Со супер брзото полнење S10 Lite го извлекува максимумот од секоја минута од времето на полнење. Така, дури и брзо полнење од 30 минути додека појадуваш или за време на попладнената пауза за кафе е доволно за батеријата да трае цел ден. ¹

1. Проценката е направена од страна на Samsung. Проценето според просечната брзина на полнење на претпродажната верзија на Galaxy S10 Lite со користење на полнач заедно со профилот на користење на просечен/типичен корисник. Реалното време на траење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.
Супер брзо полнење — полнење кое трае 30 минути, за батерија која ќе трае цел ден

Забрзај го твојот мултитаскинг со врвен процесор

S10 Lite комбинира голем простор за складирање и брз процесор со што ти овозможува фино искуство со мултитаскинг. S10 Lite се карактеризира со опции за голема RAM меморија од 6 GB и 8 GB, како и со капацитет на внатрешна меморија од 128 GB којшто може да се прошири дури до 1 TB за да имаш простор за складирање како на лаптоп, но без лаптопот. ¹²³

Забрзај го твојот мултитаскинг со врвен процесор

1. Капацитетот на RAM и внатрешната меморија може да се разликуваат во зависност од земјата. 2. MicroSD картичката се продава посебно. 3. Меморијата која е на располагање може да се разликува во зависност од софтверот кој е претходно инсталиран.

Game Booster овозможува пофино гејмерско искуство

Доведи ги перформансите до максимум со Game Booster. Интуитивниот интерфејс ти овоможува со леснотија да ги надгледуваш важните поставки, така што ќе можеш целосно да се посветиш на видеоиграта, со помалку прекини. Учејќи ги твоите навики на користење за да ја оптимизира температурата, батеријата и меморијата, Game Booster го носи твоето гејмање на следно ниво.

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Game Booster овозможува пофино гејмерско искуство

*Фотографиите се симулирани за илустрација.

Уживај во беспрекорно поврзан начин на живот

Апликацијата Link to Windows го пренесува S10 Lite искуството на твојот лаптоп Windows 10. Сега можеш директно од твојот лаптоп да праќаш текстови, да прелистуваш фотографии, да добиваш известувања, дури и да ги користиш апликациите од телефонот.¹²³

Уживај во беспрекорно поврзан начин на живот

1. Достапноста може да се разликува во зависност од земјата и производителот.2. Компатибилноста и достапноста на функциите и карактеристиките може да се разликува во зависност од апликацијата.3. За да го поврзеш твојот телефон со компјутерот, активирај „Link to Windows“ и употреби ја апликацијата „Your Phonе“ на твојот компјутер. Апликацијата „Your Phone“ е претходно вчитана на компјутери со Windows 10 со ажурирање од октомври 2018 год. или подоцна. Истата може да се презема на Windows 10 верзии со ажурирање од април 2018 год. или подоцнежни верзии. Потребно е да имаш корисничка сметка на Microsoft.

Bixby ги зголемува можностите во текот на денот

Интелигентниот асистент Bixby реагира на твојот глас. Поедностави ги твоите задачи со помош на опцијата Quick Commands со тоа што ќе назначиш клучен збор или фраза на група активности.¹Преку надградената верзија на Bixby Vision може да ја користиш камерата за да преведуваш целосни реченици од странски јазик.²

Bixby ги зголемува можностите во текот на денот

1. Достапноста на услугите може да се разликува во зависност од земјата; Bixby препознава избрани јазици и одредени акценти/дијалекти; достапноста на Bixby карактеристиките и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата или јазикот; потребно е мрежно поврзување/Wi-Fi за целосно функционирање на Bixby карактеристиките.2. Достапноста на услугите може да се разликува во зависност од земјата или уредот; корисничкиот интерфејс може да се менува и разликува во зависност од уредот; достапноста на Bixby Vision и провајдерите на содржина може да се разликуваат во зависност од земјата; сите информации, содржини, слики или резултати од овденаведените проби се обезбедени од трети страни и таквите содржини може да не ги отсликуваат точно последните ажурирани информации.

Samsung Knox го штити твојот телефон со повеќеслојна заштита

Твоите лични податоци се заштитени од злонамерни софтвери и напади со максимално искористување на повеќеслојната безбедносна платформа Knox, поддржана од хардверот.

Samsung Knox го штити твојот телефон со повеќеслојна заштита
  • 2.8GHz, 2.4GHz, 1.7GHz CPU-брзина
  • 1080 x 2400 (FHD+) Резолуција (Главен дисплеј)
  • 186 Тежина (g)

*Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

*Времетраењето на батеријата е на основа на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од прилагодувањето на уредот, начинот на користење и условите во кој уредот функционира.

* Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 4.370 mAh. Реалното време на траење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.
*Проценето според профилот на употреба на просечен/типичен корисник со целосно наполнет уред. Независно оценето од „Strategy Analytics“ во периодот 26.11.2019 – 04.12.2019 во Обединетото Кралство со верзии за пред-издавање на моделот SM-G770. Вистинскиот век на траење на батеријата се разликува во зависност од мрежната средина, користените опции и апликации, зачестеноста на повици и пораки, бројот на полнења на батеријата и многу други фактори.
* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од вашиот оператор и надградбите на оперативниот систем
* Мрежите поддржани од вашиот уред може да се разликуваат според регионот и давателот на услуги.
* Измерено дијагонално, големината на екранот е 6,7 инчи како цел правоаголник и 6,6 инчи кога се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли и пресекот за камера.
* Преземајќи ја флексибилната OLED технологија, Super AMOLED Plus дисплејот создава ергономски дизајн со тенок и лесен панел-екран.