Решенија и Совети

Теми
Вид Содржина
Селектирај според : Поважно

Резултати на филтрите

5 од 5 Решенија Galaxy J4+ (Dual SIM) ‎(SM-J415FN/DS)‎

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy J4+ (Dual SIM) (SM-J415FN/DS)

Процесор
 • CPU-брзина 1.4GHz
 • CPU-тип Четиријадрен
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 152.6mm (6.0")
 • Резолуција (Главен дисплеј) 1480 x 720 (HD+)
 • Технологија (Главен дисплеј) TFT
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
Камера
 • Задна камера - Резолуција 13.0 MP
 • Задна камера - Број F F1.9
 • Задна камера - Автоматски фокус Да
 • Задна камера - OIS Не
 • Предна камера - Резолуција 5.0 MP
 • Предна камера - Број F F2.2
 • Предна камера - Автоматски фокус Не
 • Предна камера - OIS Не
 • Задна камера - Блиц Да
 • Предна камера - Блиц Да
 • Резолуција на видеоснимање FHD (1920 x 1080)@30fps
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 2
 • Големина на ROM (GB) 32
 • Достапна меморија (GB)* 22.4
 • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (До 512GB)
Мрежа/Носител
 • Број на SIM-картички Dual-SIM
 • Големина на SIM-картичка Nano-SIM (4FF)
 • Вид слот за SIM-картичка SIM 1 + SIM 2 + MicroSD
 • Инфра 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900)
 • 4G FDD LTE B1(2100), B3(1800), B5(850), B7(2600), B8(900), B20(800)
 • 4G TDD LTE B38(2600), B40(2300), B41(2500)
Поврзување
 • ANT+ Не
 • USB-интерфејс Микро USB
 • USB-верзија USB 2.0
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou
 • Слушалки 3.5mm Stereo
 • MHL Не
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n 2.4GHz
 • Директен Wi-Fi Да
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v4.2
 • NFC Да
 • PC Sync. Smart Switch (PC version)
OS
Android
Општи информации
 • Боја Златна
 • Фактор на форма Табла на допир
Сензори
Aкцелерометар, Сензор за светло, Сензор за близина
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 161.4 x 76.9 x 7.9
 • Тежина (g) 178
Батерија
 • Време на користење на интернет (3G) (часови) До 14
 • Време на користење на интернет (LTE) (часови) До 16
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) До 16
 • Време не репродуцирање видео (часови) До 15
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 3300
 • Отстранлива Не
 • Време на репродуцирање аудио (часови) До 88
 • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) До 23
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање FHD (1920 x 1080)@30fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Услуги и апликации
 • Gear Support Galaxy Watch, Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear IconX (2018)
 • S-Voice Не
 • Мобилен TV Не

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.