Решенија и Совети

Теми
Вид Содржина
Селектирај според : Поважно

Резултати на филтрите

5 од 5 Решенија Galaxy Note8 ‎(SM-N950F)‎

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Процесор
 • CPU-брзина 2.3GHz, 1.7GHz
 • CPU-тип Osmojezgreni
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 160,5mm (6,3" pun pravougaonik) / 158,5mm (6,2" zaobljeni uglovi)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 2960 x 1440 (Quad HD+)
 • Технологија (Главен дисплеј) Dual Edge Super AMOLED
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
 • Поддршка S Pen Da
Камера
 • Задна камера - Резолуција 12,0 MP + 12,0 MP
 • Задна камера - Број F F1,7 , F2,4
 • Задна камера - Автоматски фокус Da
 • Задна камера - OIS Da
 • Задна камера - Зум Optički zum 2x, digitalni zum do x10
 • Предна камера - Резолуција 8.0 MP
 • Предна камера - Број F F1,7
 • Предна камера - Автоматски фокус Da
 • Задна камера - Блиц Da
 • Резолуција на видеоснимање UHD 4K (3840 x 2160) @30fps
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 6
 • Големина на ROM (GB) 64 GB
 • Достапна меморија (GB)* 51.2 GB
 • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (do 256GB)
Мрежа/Носител
 • Број на SIM-картички Single SIM
 • Големина на SIM-картичка Nano-SIM (4FF)
 • Вид слот за SIM-картичка SIM 1 + Mikro SD
 • Инфра 2G GSM, 3G WCDMA, 3G TD-SCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
 • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
 • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B4(AWS), B5(850), B8(900)
 • 3G TD-SCDMA B34(2010), B39(1880)
 • 4G FDD LTE B1(2100), B2(1900), B3(1800), B4(AWS), B5(850), B7(2600), B8(900), B12(700), B13(700), B17(700), B18(800), B19(800), B20(800), B25(1900), B26(850), B28(700), B32(1500), B66(AWS-3)
 • 4G TDD LTE B38(2600), B39(1900), B40(2300), B41(2500)
Поврзување
 • ANT+ Da
 • USB-интерфејс USB Tip - C
 • USB-верзија USB 3.1 Generacija 1
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou, Galileo
 • Слушалки 3,5mm Stereo
 • MHL Ne
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 MU-MIMO,1024-QAM
 • Директен Wi-Fi Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE do 2 Mbps)
 • NFC Da
 • PC Sync. Smart Switch (PC verzija)
OS
Android
Општи информации
 • Фактор на форма Na dodir
Сензори
Brzinomer, Barometar, Senzor otiska prstiju, Žiroskop, Geo magnetski senzor, Senzor prostora, Senzor broja otkucaja srca, Skener oka, RGB senzor svetla, Senzor pritiska, Senzor blizine
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 162.5 x 74.8 x 8.6
 • Тежина (g) 195
Батерија
 • Време на користење на интернет (3G) (часови) Do sati: 12
 • Време на користење на интернет (LTE) (часови) Do sati: 13
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) Do sati: 14
 • Време не репродуцирање видео (часови) Do sati: 16
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 3300
 • Отстранлива Ne
 • Време на репродуцирање аудио (часови) Do sati: 47
 • Време на репродуцирање аудио (часови, секогаш вклучено, дисплеј исклучен) do sati 74
 • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) Do sati: 22
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање UHD 4K (3840 x 2160)@120fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE
Услуги и апликации
 • Gear Support Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear VR sa upravljačem, Gear 360, Gear 360 (2017)
 • Samsung DeX Support Da
 • Мобилен TV Ne

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.