Galaxy Tab S4 (2018, WiFi)

Galaxy Tab S4 (2018, WiFi)

SM-T830

Преземете го Прирачникот

Спецификации

Galaxy Tab S4 (2018, WiFi) (SM-T830)

Процесор
 • CPU-брзина 2.35GHz, 1.9GHz
 • CPU-тип Osmojezgreni
Дисплеј
 • Големина (Главен_Дисплеј) 10.5" (267.2mm)
 • Резолуција (Главен дисплеј) 2560 x 1600 (WQXGA)
 • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
 • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
 • Поддршка S Pen Da
Камера
 • Задна камера - Резолуција 13,0 MP
 • Задна камера - Автоматски фокус Da
 • Предна камера - Резолуција 8.0 MP
 • Задна камера - Блиц Da
 • Резолуција на видеоснимање UHD 4K (3840 x 2160) @30fps
Меморија
 • RAM_Големина (GB) 4
 • Големина на ROM (GB) 64
 • Достапна меморија (GB)* 50.8
 • Поддршка на надворешна меморија MikroSD (do 400GB)
Поврзување
 • ANT+ Da
 • USB-верзија USB 3.1 Generacija 1
 • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou, Galileo
 • Слушалки 3,5mm Stereo
 • MHL Ne
 • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80 MU-MIMO
 • Директен Wi-Fi Da
 • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE do 2 Mbps)
 • NFC Ne
 • Профили Bluetooth A2DP, AVRCP, DI, HID, HOGP, HSP, OPP, PAN
 • PC Sync. Smart Switch (PC verzija)
OS
Android
Општи информации
 • Фактор на форма Tablet
Сензори
Brzinomer, Žiroskop, Geo magnetski senzor, Senzor prostora, Skener oka, RGB senzor svetla, Senzor blizine
Физичка спецификација
 • Димензии (ВxШxД, mm) 249.3 x 164.3 x 7.1
 • Тежина (g) 482
Батерија
 • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) Do sati: 10
 • Време не репродуцирање видео (часови) Do sati: 16
 • Стандарден капацитет на батеријата (mAh) 7300
 • Отстранлива Ne
 • Време на репродуцирање аудио (часови) Do sati: 195
Аудио и видео
 • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
 • Резолуција на видеорепродуцирање UHD 4K (3840 x 2160) @60fps
 • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Услуги и апликации
 • S-Voice Ne
 • Мобилен TV Ne

Не го пронајде тоа штого бараш? Тука сме да ти помогнеме.

Јавете се на

+389 2 320 7777Општа поддршка

Понеделник - Петок: 09 до 18h

* За сите барања поврзани со печатачот посетете HP website .

Поддршка лице в лице

Локации на сервисот

Дознај повеќе за тоа како може да добиеш помош лице в лице.