Galaxy Tab A 10.1 Wi-Fi (2016, 32GB)

SM-T580NZWESEE
Боја БелаБела
Меморија 32 GB
Уреди

The item is in the cart.

Адаптивен дисплеј

Адаптивен дисплеј

1.6GHz

CPU-брзина

10.1" (255.4mm)

Големина (Главен_Дисплеј)

CMOS 8.0 MP

Задна камера - Резолуција

Ја оживува содржината

Овозможи им на твоите очи да уживаат во импресивната реална резолуција. Екранот од 10,1 инч со резолуцијата WUXGA нуди извонреден квалитет и со тоа обезбедува целосно уживање во гледањето филмови и играњето игри.

Ја оживува содржината

Секогаш на дофат на раката

Сега твоите повици и нотификациите од социјалните мрежи може да се проследат директно од твојот паметен телефон на таблетот. Исто така, може да ја користиш функцијата Quick Reply за да одговориш веднаш и да ги следиш дојдовните известувања во режимот Dashboard.

Секогаш на дофат на раката

*Функцијата SideSync е достапна во облик на посебно преземање и компатибилна е со системите Android KitKat (4.4) и со понови.

ТВ-от и таблетот стануваат едно

Сменете го аголот на гледање за момент. Едноставно поврзи се преку функцијата Wi-Fi Direct за да споделиш и наизменично да гледаш содржини на твојот TV и таблетот без конфузија околу неуредните кабли.

ТВ-от и таблетот стануваат едно

Секогаш потсети се на најубавите искуства

Сликај непроценливи моменти со сите нивни детали. Сликај брзо при слабо осветлување со задната камера од 8 МР со AF и f/1,9 или ослободи го твојот креативен дух со опциите HDR и Pro Mode.

Секогаш потсети се на најубавите искуства

Дигитално игралиште за деца 

Опремена со пошироки табли за цртање и подобрени звучни ефекти, апликацијата Kids Mode 4.0 е оптимизирана да ја ослободи креативноста на твоето дете. Исто така, може да се олабавиш затоа што ти овозможува да ги заклучиш твоите апликации и да поставиш време за користење.

Дигитално игралиште за деца

Приспособливо гледање

Идеална за поставување на твојот таблет исправено за лесно гледање на сите твои омилени мултимедијални содржини, лесната, флексибилна футрола со облик на корици од книга се приспособува на различните агли за оптимизирано гледање.

Приспособливо гледање

*Футролата се продава посебно.

Импресивно од кој било агол

Мазен е на допир со елегантен модерен завршен слој што и изгледа и стои добро во раката, а неговиот преубав минималистички дизајн е нешто на што ќе се воодушевуваш од кој било агол.

Импресивно од кој било агол
  • 1.6GHz CPU-брзина
  • 10.1" (255.4mm) Големина (Главен_Дисплеј)
  • CMOS 8.0 MP Задна камера - Резолуција
  • 525 Тежина (g)
  • До 13 Време не репродуцирање видео (часови)
  • 7300 Стандарден капацитет на батеријата (mAh)

Прирачник за корисниците и содржина за преземање

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Достапната корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради просторот окупиран од оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.