Galaxy Tab S6 (2019, Wi-Fi)

SM-T860NZAASEE

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 113ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Комплетно филмско студио – од А до Ш
 • Чувај сѐ што сакаш
 • Напојување што трае цел ден

Одбери боја

Боја :
 • Прикачен е за да не го заборавиш
  S Pen
 • Стигнувај пократко до работната површина
  Samsung DeX
 • Уживај во неверојатни визуелни и звучни ефекти
  10.5 инчен дисплеј

Креативност без граници

Доведи ја твојата креативност до нови височини со Galaxy Tab S6, таблет кој може сѐ и кој ги надминува границите со комплетно ново ниво на интеграција на S Pen пенкалото, и за работа и за забава. Извлечи максимум од потенцијалот и претвори ги предизвиците во нови можности со таблет што те подготвува за сѐ што носи животот.

Креативност без граници Креативност без граници

*Сликата е симулирана. Тастатурата се продава одделно.

Прикачен е за да не го заборавиш

Отсега, S Pen е постојано со тебе. Малата вдлабнатина одназад магнетски го прикачува на задната страна, па така ти си секогаш подготвен за запишување и зачувување на твоите идеи. S Pen автоматски започнува да се полни во истиот момент кога ќе го прикачиш.

Прикачен е за да не го заборавиш Прикачен е за да не го заборавиш

*Прикачи го S Pen на местото за полнење на задната страна на уредот за безжично полнење пред првата употреба.**Времетраењето на батеријата на S Pen кога е целосно полн е 11 часа во мирување. Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори.

Пишувај

Со S Pen в рака, време е идеите да се вивнат до облаците. Прикажи ги Samsung Notes (Белешки на Samsung) додека имаш пуштено некое видео за да пишуваш забелешки во моментот. Прилагоди ја проѕирноста на прозорецот за да пишуваш забелешки без да ја сопираш репродукцијата и без да си ја ограничуваш креативноста.

Пишувајте Пишувајте

Контролирај

'Поврзувањето со Bluetooth ти дава слобода оддалеку да го контролираш уредот со притискање на копчето на S Pen. Освен тоа, ново додадените S Pen Air (Воздушни дејства на S Pen) ти овозможуваат интуитивно да го контролираш таблетот преку гестови со раката. Прави презентации, контролирај ја видеорепродукцијата и друго без да треба да посегнеш по таблетот.

*Далечинската функција на S Pen достигнува до 10 метри во отворен простор. Изведбата зависи од околностите.

Контролирај Контролирај

*Далечинската функција на S Pen достигнува до 10 метри во отворен простор. Изведбата зависи од околностите.

Скицирај

Цртај и скицирај со часови, прецизно и контролирано, со 4 096 различни нивоа на чувствителност при притискањето за живописни композиции и потези со четката, како и удобност при држењето за помалку замор. Изразете се себеси кога ќе дојде вистинскиот момент со пенкало што секогаш ви е при рака.

Скицирај Скицирај

Стигнувај пократко до работната површина

Уживај во искуството на PC што го дава Samsung DeX, само овој пат на тенок таблет. Преносливата тастатура BookCover* на Galaxy Tab S6 користи назначено копче за пристап до DeX, плус touchpad (подлога на допир) за да го комплетираш работниот простор. За да се поврзиш со друг екран, потребен ти е само HDMI-кабел и ќе добиеш уште повеќе простор за извршување на работите.

Стигнувај пократко до работната површина Стигнувај пократко до работната површина

*Посети ја официјалната страница на Samsung DeX за да го видиш големиот и растечки список на поддржани апликации и да добиеш повеќе информации за Samsung DeX. **Тастатурата BookCover за Galaxy Tab S6 се продава одделно.

Прави повеќе работи

Искористи ги комплетно апликациите што работат во поделен приказ на Galaxy Tab S6 во повеќекратен прозорец. Подели го приказот со само еден клик за да користиш апликации, како што се „Галерија“, „Е-пошта“, „Белешки на Samsung“ истовремено, коишто го делат екранот на големината што ќе ја избереш за да може да работиш онака како што сакаш.

Апликациите што поддржуваат поделен приказ се: Gallery, Calculator, Message, Samsung Notes и Video (Галерија, Калкулатор, Порака, Белешки на Samsung и Видео). Одредени апликации од трети страни може исто така да поддржуваат поделен приказ.

Прави повеќе работи Прави повеќе работи

Апликациите што поддржуваат поделен приказ се: Gallery, Calculator, Message, Samsung Notes и Video (Галерија, Калкулатор, Порака, Белешки на Samsung и Видео). Одредени апликации од трети страни може исто така да поддржуваат поделен приказ.

Моќ на неврална обработка од следната генерација

Galaxy Tab S6 има моќ за обработка со спецификации од следната генерација за играње игри без застој, но и многу повеќе. Забрзаната обработка на невралната мрежа ја забрзува ефикасноста на апликациите со вештачка интелигенција, додека пак Bixby Vision додава подобрено длабоко знаење за препознавање на сцените.

Моќ на неврална обработка од следната генерација Моќ на неврална обработка од следната генерација

ⓒ 2018 Epic Games, Inc. Epic Games, Fortnite и нивните логоа и трговски марки или регистрирани трговски марки на Epic Games во САД (Reg. U.S. Pat & Tm. Off.) и на други места. Сите права се задржани.

Чувај сѐ што сакаш

Користи го најдоброто од двата света со спецификации од највисоко ниво во тенкиот облик на таблетот. Избери по своја желба: 6 GB меморија со 128 GB простор за складирање или 8 GB меморија со 256 GB простор за складирање. Поддршката со SD-картичка ти дава опција за зголемување до дополнителен терабајт на просторот за складирање за да ја чувате целата своја содржина на едно место.

*Фактичкиот простор за складирање може да се разликува во зависност од земјата или регионот. MicroSD-картичката се продава одделно. Достапноста може да се разликува според земјата и производителот.

Чувај сѐ што сакаш Чувај сѐ што сакаш

*Фактичкиот простор за складирање може да се разликува во зависност од земјата или регионот. MicroSD-картичката се продава одделно. Достапноста може да се разликува според земјата и производителот.

Напојување што трае цел ден

Моќната батерија од 7,040 mAh на Galaxy Tab S6 трае до 15 часа на видеорепродукција, дозволувајќи цел ден да заборавиш на полначот. Користи брзо USB од тип C ако ти треба брзо полнење или избери станица за полнење POGO за поинаков начин на полнење.

*Вообичаената вредност е тестирана во лабораториски услови на трета страна. Вообичаената вредност е проценета просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батериите меѓу тестираните примероци на батерии според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6,840 mAh (номинален капацитет на батеријата). Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори. **Станицата за полнење POGO се продава одделно.

Напојување што трае цел ден Напојување што трае цел ден

*Вообичаената вредност е тестирана во лабораториски услови на трета страна. Вообичаената вредност е проценета просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батериите меѓу тестираните примероци на батерии според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6,840 mAh (номинален капацитет на батеријата). Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори. **Станицата за полнење POGO се продава одделно.

Допри го екранот за моментално отклучување

Galaxy Tab S6 има вградено оптички читач на отпечаток на прст на екранот за максимална практичност и безбедност. Само допри го со прстот екранот на таблетот за да го отклучиш – едно притискање на предниот екран е сѐ што ти треба, без да треба да ја запомниш лозинка.

Допри го екранот за моментално отклучување Допри го екранот за моментално отклучување

#Пренесувај #Брзо #Помаломеѓумеморирање

Врската со Wi-Fi ти овозможува побрзо да стигнеш до содржината што ја сакаш. Поставувај и преземај со брзина до 867 Mb/секунда за ништо да не те успорува.

*Изведбата на одликите може да се разликува во зависност од растојанието и квалитетот на мрежата.

#Пренесувај #Брзо #Помаломеѓумеморирање #Пренесувај #Брзо #Помаломеѓумеморирање

*Изведбата на одликите може да се разликува во зависност од растојанието и квалитетот на мрежата.

Од Bixby те дели само еден збор

Домот нека ти стане паметен со SmartThings и новиот асистент Bixby. Управувај со куќните апарати од истата апликација на Galaxy Tab S6 и на другите уреди за комплетна контрола дури и кога си далеку од домот. Bixby ти го препознава гласот и ти дава корисни информации за паметно користење преку Bixby и Galaxy Tab S6.

Од Bixby те дели само еден збор Од Bixby те дели само еден збор

*Работи само со уреди компатибилни со SmartThings. Компатибилните уреди зависат од земјата. Компатибилноста проверете ја на www.samsung.com/smartthings. **Bixby Voice е достапен на 8 јазика: англиски (САД/Велика Британија), корејски, кинески (мандарински), француски, германски, италијански и шпански

Конечно причина да го оставиш телефонот

Остани поврзан и кога телефонот не ти е на дофат. Galaxy Tab S6 беспрекорно го синхронизира твојот паметен телефон Galaxy, така што никогаш нема да пропуштиш дојдовен повик. Исто така, ти овозможува да одговориш на итни текстуални пораки и секогаш да си во тек.

Конечно причина да го оставиш телефонот Конечно причина да го оставиш телефонот

*Функцијата за повикување и испраќање пораки на други уреди е поддржана помеѓу уредите на Samsung што извршуваат Android P и имаат 3 GB RAM и нагоре. Датумот на издавање на услужната функција може да се разликува според регионот, операторот и уредот.

Беспрекорно поврзи го својот Galaxy Tab S6

Синхронизирај се со екосистем што им овозможува на уредите да работат беспрекорно заедно од моментот кога ќе ги извадиш од кутијата. Претворете го Galaxy Tab S6 во контролен центар за другите твои уреди и носи ја содржината со тебе. Животот нека ти се одвива непречено со единствена сметка на Samsung.

Беспрекорно поврзи го својот Galaxy Tab S6 Беспрекорно поврзи го својот Galaxy Tab S6

*Секој производ мора да е поврзан на Wi-Fi или друга безжична мрежа. **За интероперабилност преку Connected+, сите уреди треба да се регистрираат со единствена сметка на Samsung.

Избери го тој што најмногу ти одговара

Замисли си да може да се изразиш себеси во целост преку уред со дебелина од само 5,7 мм и тежина од 420 грама. Galaxy Tab S6 го нуди сето тоа во уред толку мал, без притоа да го ограничи твојот потенцијал. Избери една од овие живописни бои: небесносина, руменорозова и планинскосива со истата боја на пенкалото.

Избери го тој што најмногу ти одговара Избери го тој што најмногу ти одговара

*Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.

Уживај во неверојатни визуелни и звучни ефекти

Екранот sAMOLED речиси без жлебови обезбедува 10,5 инчи од 2560 x 1600 WQXGA-екран со 287 ppi и сооднос на екранот од 16:10, правејќи го идеален за долги часови поминати во гледање и читање. Задлабочи се во содржината со четири звучника што ти даваат извонредна аудиодлабочина во неверојатно тенкиот облик.

Уживај во неверојатни визуелни и звучни ефекти Уживај во неверојатни визуелни и звучни ефекти

*Spotify е само за новите корисници на Premium кои имаат постојна сметка на Samsung и добиле известување за понудава директно од Samsung. **Апликацијата Spotify е достапна само во земјите што поддржуваат Spotify и ако патувате во странство, може да не биде достапна.

Спецификации

 • Големина (Главен_Дисплеј) 10.5" (267.2mm)
 • Задна камера - Резолуција 13.0 MP + 5.0 MP
 • Тежина (g) 420
 • CPU-брзина 2.8GHz, 2.4GHz, 1.7GHz

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Достапната корисничка меморија е помала од вкупната корисничка меморија на уредот поради просторот окупиран од оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.

* Мрежите поддржани од вашиот уред може да се разликуваат според регионот и давателот на услуги

* Траењето на батеријата се заснова на лабораториски мерења на компанијата и може да варира во зависност од поставките на уредот, начините на употреба и условите во кои работи уредот

* Типична вредност тестирана во независна лабораторија. Типичната вредност е проценетата средна вредност, земајќи ја предвид варијацијата на капацитетот на батеријата меѓу примероците на батерии тестирани според IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет е 6840 mAh. Вистинскиот век на траење на батеријата зависи од мрежното опкружување, моделите на употреба и други фактори.