Galaxy Tab S7 (2020, Wi-Fi)

SM-T870NZSAEUF

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 125ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

Одбери боја

Боја :

Одбери поврзување

 • Толку мазен, што мора да го видите за да поверувате
  120Hz дисплеј
 • Најбрзиот процесор на Galaxy Tab досега
  Процесор
 • Интелигентна батерија која ќе издржи цел ден
  Батерија
 • Најголем напредок на S Pen пенкалото досега
  Напредно S Pen

Најнапредниот Galaxy Tab го менува начинот
на кој работите и играте

Ви ги претставуваме Galaxy Tab S7 и S7+. Работете и играјте на ултра мазниот дисплеј од 120 Hz, овозможен од нашиот најмоќен чипсет. Со поврзување на тастатурата добивате компјутер, а со минималното доцнење на S Pen пенкалото може да пишувате како никогаш досега. Таблет за реалистично доживување кој засекогаш ќе го смени начинот на кој работите и играте.

БРЗИНА НА ОСВЕЖУВАЊЕ ОД 120 HZ

Толку мазен, што мора да го видите за да поверувате

Интерактивниот дисплеј од 120 Hz веднаш реагира на она што е на екранот. Интелигентно ја приспособува брзината на освежување врз основа на содржината и помага во штедење на батеријата додека гледате и листате.

Поглед на предната страна на Galaxy Tab S7 и Galaxy Tab S7+ поставени еден до друг

60Hz

120Hz

RACENOT NA EKSPER 16: 10

Нема повеќе црни решетки.
Поглед широк и голем.

Уживајте во поглед со квалитет на кино што го исполнува екранот. Експанзивниот дисплеј на Galaxy Tab S7 и S7 + има широк сооднос што ги елиминира црните ленти. Уживајте во филмовите со извонредниот сооднос 16:10 што дава помалку визуелни прекини од повеќето таблети со екран со сооднос 4: 3.

comparing the display size of 16:10 Tab S7 / S7+ with 4:3 the other tablet. The image of a ship on the sea is on the screen.

*Image simulated for illustrative purposes. Assumes playing a wide screen format content (16:10 ratio).

Galaxy Buds Pro earbuds in Phantom Violet is floating with bubbles around it to demonstrate the three-dimensional sound provided by 360 Audio.

Galaxy Buds Pro 360 Audio

Спари го Galaxy Buds Pro за искуство како во кино

Кога се поврзани со таблетот, Galaxy Buds Pro безжичните слушалки овозможуваат потоплив, мултидимензионален звук. Професионалниот квалитет на звукот и Dolby Head Tracking™ технологијата те сместуваат во средината, со пратење на движењата кои ја насочуваат насоката на звукот за реалистично доживување на звукот

*Достапно само на Samsung мобилните уреди кои имаат Android One UI 3.1 или новиот 360 звук и Dolby Head Tracking ™ поддршката можат да зависат од апликацијата и содржината.

GAME PASS

Пристап до повеќе од 100 Xbox игри без преземање

Пристапете до Xbox игри кога сте во фазон за играње. Најдете ги омилените игри како Minecraft Dungeons, Gears 5, Sea of Thieves, Halo и многу други од облакот. Повеќе од 100 Xbox игри на толку многу нови места.

Xbox games surround the tablet with Gears 5 onscreen,
																	showing the 100+ games you can stream and controller for even
																	more fun
Xbox Game Pass logo

*Xbox Game Pass Ultimate ќе биде достапен од 15 септември 2020 год.

**За некои игри од Xbox Game Pass Ultimate, вклучувајќи ја и Master Chief Collection, може ќе биде потребен џојстик. Џојстикот се продава одделно.

***Достапно само на одредени пазари. Проверете кај операторот за достапност и детали.

****Брзините на стриминг може да се разликуваат во зависност од давателот на услуги, врската на серверот и други фактори.

*****Потребно е членство во Xbox Game Pass.

ИНТЕЛИГЕНТНА БАТЕРИЈА

Интелигентна батерија што трае

Моќ да правиш многу повеќе, уште побрзо. Најголемата батерија на Galaxy Tab е направена не само да трае, туку и да можеш да ја користиш цел ден. Дури и после сите активности, не мора да се исклучиш. Наполни и продолжи со супер брзото полнење од 45 W. 5,6

10,090mah
Galaxy Tab S7+ До 14 часа репродукција на видеозаписи
Galaxy Tab S7 До 15 часа репродукција на видеозаписи
Поддржува супер брзо полнење од 45 W6
Work

Запознајте го најмоќното

пенкало на светот

ДОЦНЕЊЕ НА S PEN ПЕНКАЛОТО

Најголем напредок на S Pen пенкалото досега

S Pen пенкалото доаѓа целосно обновено за удобно и цврсто држење и со минимално доцнење, така што она што го мислите и она што го правите се случуваат речиси истовремено. Ова е најголем напредок во интерактивноста на S Pen пенкалото досега, што овозможува чувство како да пишувате со вистинско пенкало. Потоа, кога ќе завршите, може да го прикачите на задната страна на таблетот на која што има магнети.

Минимално доцнење
Прикачување со помош на магнети
Воздушни акции за брза контрола8

The line becomes an illustration of a girl skateboarding,
																	showing how you can use S Pen just like a real pen

INBOX S PEN

Вклучено е пенкало.
Каде ти е моливот?

Зошто да трошиш повеќе? S Pen пенкалото е спакувано заедно со твојот нов таблет. Секој Galaxy Tab S7 и S7+ доаѓа со оваа сестрана алатка во кутијата, така што уште од првиот ден може да запишуваш белешки, да црташ ремек-дела и да преземаш контрола со Air Actions.

The Galaxy Tab S7+ and S pen are included in the box. In another box, the included tablet and the pen placed outside.

CLIP STUDIO PAINT

Подготвени за ремек-дела со Clip Studio Paint

Користете го S Pen пенкалото заедно со Clip Studio Paint за да ги визуелизирате вашите замисли. Илустрирајте и креирајте стрипови со помош на алатките за илустрирано сценарио, туширање и многу други. Првата верзија за Android на апликацијата е претходно вчитана на Galaxy Tab S7 и S7+ и ја добивате бесплатно во првите 6 месеци. Сега е време да создавате уметност како професионалците.

*Претходно вчитување е поддржано само на одредени пазари. Clip Studio Paint може да се преземе од продавницата на Galaxy.
**Поддржани јазици за поставките на софтверот: англиски, француски, германски, јапонски, корејски, шпански и традиционален кинески јазик. За внесување текст, арапски, хебрејски и урду сè уште не се поддржани.

An illustration of a woman created with S Pen using Clip
																Studio Paint's brush GUI on Galaxy Tab S7+.
Clip Studio Paint logo
Првата верзија за Android
Clip Studio Paint Ex 6 месеци бесплатно

*Претходно вчитување е поддржано само на одредени пазари. Clip Studio Paint може да се преземе од продавницата на Galaxy.

**Поддржани јазици за поставките на софтверот: англиски, француски, германски, јапонски, корејски, шпански и традиционален кинески јазик. За внесување текст, арапски, хебрејски и урду сè уште не се поддржани.

SAMSUNG NOTES

Коригирајте PDF-документи

Може да увезувате PDF-датотеки и да додавате белешки, да потпишувате документи и да оставате коментари директно на PDF-документот.

Front view of Galaxy Tab S7+ with a marked-up PDF
																			onscreen

SAMSUNG NOTES

Опција за извезување до апликациите Office

Samsung Notes може да се споделуваат во разни формати. Може да ги извезувате Samsung Notes и во Microsoft Word или PowerPoint за да ги споделувате со другите.

 • PowerPoint

 • Word

Front view of Galaxy Tab S7+ with a marked-up PDF
																			onscreen. A pop-up shows the options you have when you're
																			done with a PDF

SAMSUNG NOTES

Синхронизација на Samsung Notes9

Останете на истата страница додека се префрлувате од таблетот на телефонот и лаптопот преку вашата корисничка сметка на Samsung.

SAMSUNG NOTES


 • Синхронизација на белешки и гласовни снимки

 • Лесно управување со страницата и уредување во папки

 • Претворање на ракописот во текст

 • Поддршка за Dark Mode
Samsung Notes
Galaxy Tab S7+ seen from the front with Samsung Notes GUI onscreen. Samsung Notes auto syncs to your laptop so you can continue working on another device. Samsung Notes auto syncs to your smartphone so you can work on the go

 • Синхронизација на белешки и гласовни снимки

 • Лесно управување со страницата и уредување во папки

 • Претворање на ракописот во текст

 • Поддршка за Dark Mode
Samsung Notes

Апликации на други уреди

Соединете го вашиот таблет со вашиот телефон

Беспрекорно работи преку уреди. Може да копирате текст или слика од вашиот телефон и да ги залепите на вашиот таблет и обратно. Или, напишете белешка за самостојно во Samsung Note или прелистајте ја Интернетот Samsung од вашиот таблет и отворете ги тие апликации во вашиот телефон за да ги соберете од каде што сте застанале.

Copy the contents to the plant site on the phone and paste them into samsung note on Galaxy Tab S7+

* Сите функции се поддржани од One UI 3.1. Достапноста на One UI 3.1 може да варира во зависност од уредот, земјата, регионот и операторот.

* Двата уреди треба да имаат One UI 3.1, вклучен Bluetooth, да бидат поврзани на истата сметка на Samsung и да бидат поврзани на истата Wi- Fi мрежа.

Canva Pro

Дизајнирајте како професионалец

Почнете да дизајнирате бесплатно со илјадниците претходно направени шаблони или креирајте сопствени со помош на интуитивниот уредник. Дизајнирајте сè, од маркетинг материјали до објави за друштвените мрежи, сè на едно место. Сакате да ги подобрите вашите дизајни? Пробајте ја Canva Pro и отклучете прекрасна содржина и алатки кои ќе ви заштедат време.

*Достапноста на апликацијата може да се разликува во зависност од земјата и регионот.

**Функцијата поддржува 96 јазици.

***По изминувањето на бесплатниот пробен период на Canva Pro, ќе се наплаќаат дополнителни трошоци.

Multiple pro-quality design templates from Canva stretch
																across the background to show all the options you have in the
																app. The Canva GUI is seen on Galaxy Tab S7+ with tools that
																make it easy to create your own designs
 • Canva logo
 • Canva Бесплатно
 • Canva Pro 30 дена бесплатно

*Достапноста на апликацијата може да се разликува во зависност од земјата и регионот.

**Функцијата поддржува 96 јазици.

***По изминувањето на бесплатниот пробен период на Canva Pro, ќе се наплаќаат дополнителни трошоци.

NOTESHELF

Нека ви течат мислите со Noteshelf
A hand uses S Pen to easily note and mark up a document on
																Galaxy Tab S7+ through the Noteshelf app

Noteshelf нуди повеќе опции за фаќање белешки. Независно од тоа дали претпочитате да го користите S Pen пенкалото или да типкате на тастатурата, фаќањето белешки додека учите или креирате е лесно и природно. Со Noteshelf Club Exclusive, имате пристап до стотици дизајни за корици и шаблони и тоа бесплатни, без потреба од членство.

 • Бесплатно

*Достапноста на апликацијата може да се разликува во зависност од земјата и регионот.

**Функцијата поддржува 8 јазици: англиски, германски, италијански, француски, корејски, јапонски, традиционален кинески и упростен кинески јазик.

ТАСТАТУРА BOOK COVER

За лесно користење под
агол од 165°
Со држачот за слободен агол, Galaxy Tab S7 + се гледа од страна под агол од 165 степени, совршен за пишување или цртање. Потоа го прилагодува аголот кон режимот на гледање за оптимален агол на гледање. Откако ќе се прикачи тастатурата BookCover, таа повторно се прилагодува на оптималниот агол на работа

И обратно до 165°. За слобода која не сте ни препоставувале дека може да ја имате со тастатура на таблет. Шарката за запирање на тастатурата Book Cover ви овозможува да ја поставите под совршениот агол за да праќате е-пораки, да пишувате на блогот, да учите — што и да сакате.

*Тастатурите Book Cover за Galaxy Tab S7 и S7+ се продаваат одделно.

ТАСТАТУРА

Со само еден допир, добивате ефикасност како PC

Сега сè е полесно благодарение на тастатурата Book Cover. Доаѓа со поголема подлога на допир и интуитивни функциски копчиња и овозможува непречена работа, а кога се користи заедно со DeX, со само еден допир добиваш ефикасност како на PC.

*Тастатурите Book Cover за Galaxy Tab S7 и S7+ се продаваат одделно.

**Функциските копчиња се поддржани само на тастатурата Book Cover за Galaxy Tab S7+.

When the magnetic BookCover Keyboard is attached to
																				Galaxy Tab S7+, you can simply press the DeX hotkey to
																				complete your PC-like experience
Безжично споделување на тастатура Поврзете ја Тастатурата со корица на книги со другите уреди, а потоа вклучете ја врската помеѓу нив со едноставна кратенка. Wireless Keyboard Sharing Connect the Book Cover Keyboard to your other devices, then switch the connection between them with a simple shortcut. There is an icon that Book Cover Keyboard switches from Galaxy Tab S7+ to other device by bluetooth
16 интуитивни функциски копчиња Усогласени со Samsung Windows PC
Посебни копчиња за Android
Копче за Samsung DeX
A function key is highlighted on the BookCover Keyboard
																				to show its placement
Поголема подлога на допир која поддржува гестови со повеќе прсти With the larger touchpad on Galaxy Tab S7/S7+'s Book
																						Cover Keyboard there are more ways to control your tablet.
																						Galaxy Tab S7 supports 43% larger touch pad and Galaxy Tab
																						S7+ supports 64% larger touchpad compared to Galaxy Tab
																						S6.

* Споредено со тастатурата Book Cover на Galaxy Tab S6

The touchpad is highlighted on the BookCover Keyboard
																				to show its larger size

КАМЕРА

Ултраширока камера
 • 5MP / F2.2
  Ултраширока камера
 • 13MP / F2.0
  Широко аголна камера
 • 4K / 30fps
  Снимање видеозаписи

 • Едно сликање

 • Ноќен режим

 • Night
  Hyperlapse

 • Снимање со менување на предна и задна камера

 • Оптимизатор на сцени

 • AR Doodle
Close-up of Galaxy Tab S7+ in Mystic Black's rear view
																shows the rear camera placement

ДИЗАЈН

Неверојатно тенок и лесен, а сепак цврст

Овој дизајн, кој доаѓа во Мистично црна, Мистично сребрена нијанса, користи напредна техника за анодна оксидација на две бои за создавање трајна боја која е цврста, а сепак модерна. Префинетата алуминиумска текстура е создадена од поликристални дијаманти со финиш добиен со полирање со песочен млаз кој е нежен на допир. 10 11

ДИЗАЈН

Неверојатно тенок и лесен, а сепак цврст

Овој дизајн, кој доаѓа во Мистично црна, Мистично сребрена, нијанса, користи напредна техника за анодна оксидација на две бои за создавање трајна боја која е цврста, а сепак модерна. Префинетата алуминиумска текстура е создадена од поликристални дијаманти со финиш добиен со полирање со песочен млаз кој е нежен на допир. 10 11

Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Black
Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Silver
Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Bronze

5.7mm Дебелина 11

575g Тежина 11

Rear view of Galaxy Tab S7+ in Mystic Navy
 • RAM

  6GB/8GB RAM за маратонско гледање серии и мултитаскинг со мало доцнење.

 • Меморијa

  128/256/512GB.
  Tаблет со меморија како лаптоп за да ги зачувате сите ваши слики и снимки.

 • Надворешна меморија

  Ако ви треба повеќе меморија, уредот е компатибилен со microSD картичка до 1 TB.

 • Daily Board

  Контролна табла за вашиот паметен дом преку која може да управувате со поврзаните уреди или да ја користите како роковник и бележник.

 • Call & Text On other devices

  Начин да го контролирате паметниот телефон и да одговарате на повици и пораки директно од таблетот.

 • Auto Hotspot

  Врзување со еден допир со кое таблетот се претвора во Wi-Fi точка за поврзување.

 • Quick Share

  Можност за лесно споделување датотеки со уредите кои се наоѓаат во близина, истовремено.

 • Двојно допирање за будење на екранот

  Kога двапати ќе го допрете екранот, тој се вклучува.

 • Втор екран

  Активирајте го Вториот екран на Брзиот панел за да го користите вашиот таблет како дополнителен дисплеј за вашиот компјутер Виндоус.

ДОДАТОЦИ

Новото искуство со таблетот направете го исклучиво ваше

*Додатоците, освен S Pen пенкалото, се продаваат одделно. Достапноста на моделот и бојата може да се разликува во зависност од земјата или операторот.

Flat lay of Galaxy Tab S7+ and its accessories. A Galaxy Tab S7+ attached to the BookCover Keyboard, a Galaxy Tab S7+ inside the BookCover, S Pen, game controller, and Galaxy Buds Pro

Спореди

Galaxy Tab S7
Galaxy Tab S7+

Бои

Galaxy Tab S7
 • Мистично црна
 • Мистично сребрена
 • Мистично бронзена
 • Мистично морнарица
Galaxy Tab S7+
 • Мистично црна
 • Мистично сребрена
 • Мистично бронзена
 • Мистично морнарица

Големина на екран

Galaxy Tab S7 11.0"
Galaxy Tab S7+ 12.4"

Димензии

Galaxy Tab S7
 • 165.3 * 253.8 * 6.3mm
Galaxy Tab S7+
 • 185.0 * 285.0 * 5.7mm

Тежина

Galaxy Tab S7
 • Wi-Fi 498g
 • LTE 500g
 • 5G 502g
Galaxy Tab S7+
 • 575g

Капацитет на батерија

Galaxy Tab S7 8,000mAh
Galaxy Tab S7+ 10,090mAh

RAM+меморија

Galaxy Tab S7
 • 6GB+128GB
 • 8GB+256GB
 • 8GB+512GB
Galaxy Tab S7+
 • 6GB+128GB
 • 8GB+256GB
 • 8GB+512GB

MicroSD картичка

Galaxy Tab S7 До 1TB
Galaxy Tab S7+ До 1TB
SGS logo

* SGS, водечка светска компанија за сертифицирање, му додели на екранот на Galaxy Tab S7 + сертификација за нега на очите (сертификација на ※ Galaxy Tab S7 за слабо сино светло) врз основа на неговата способност за драстично намалување на штетните ефекти на сината светлина. Ова сертифицирање може да се најде на www.sgs.com/performance.

 1. 1. Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.
 2. 2. Qualcomm Snapdragon е производ на Qualcomm Technologies, Inc. и/или нејзините подружници.
 3. 3. Qualcomm и Snapdragon се трговски марки на Qualcomm Incorporated, регистрирани во Соединетите Американски Држави и други земји.
 4. 4. Вредностите се засновани врз резултати од тестови извршени во внатрешна лабораторија.
 5. 5. Батеријата од 10.090 mAh (типична) е достапна само на Galaxy Tab S7+. Galaxy Tab S7 има батерија од 8000 mAh (типична). Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет на Galaxy Tab S7+ е 9800 mAh, а на Galaxy Tab S7 е 7760 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.
 6. 6. Полначот за брзо полнење Fast Charger од 45 W се продава одделно.
 7. 7. Потребно е оптимално 5G поврзување. 5G услугите се поддржани само за локации каде е овозможена 5G мрежа и во земји со 5G мрежа. Реалната брзина може да се разликува во зависност од земјата, производителот и средината на корисникот.
 8. 8. Работното растојание на S Pen пенкалото автоматски се зголемува на приближно 10 метри од уредот на отворен простор. Опсегот за контрола може да се разликува во зависност од опкружувањето и други фактори.
 9. 9. Сите уреди треба да бидат регистрирани на иста корисничка сметка на Samsung.
 10. 10. Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.
 11. 11. Galaxy Tab S7+ е тенок 5,7 mm и тежи 575 g. Galaxy Tab S7 е тенок 6,3 mm и моделите со Wi-Fi, LTE и 5G тежaт 498 g, 500 g и 502 g, соодветно.
 12. 12. Некои од наведените делови, вклучувајќи футрола и заштитна фолија, може да не бидат достапни во зависност од моделот кој го купувате или од земјата или регионот во кој живеете. Белите делови се достапни само за бели уреди, а уредите во сите други бои ќе добијат црни делови во кутијата, не вклучувајќи ја футролата.

Спецификации

 • Големина (Главен_Дисплеј) 11.0" (278.1mm)
 • Задна камера - Резолуција 13.0 MP + 5.0 MP
 • Тежина (g) 498
 • CPU-брзина 3.09GHz, 2.4GHz, 1.8GHz

Поддршка

Пронајди одговори на прашањето што го имаш за производот

Прирачник за корисниците и содржина за преземање Погледни ги дополнителните содржини

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи на производот се предмет на промени.

* Мерено дијагонално како цел правоаголник без да се сметаат заоблените агли. Вистинската површина што се гледа е помала поради заоблените агли.

* Qualcomm Snapdragon е производ на Qualcomm Technologies, Inc. и/или нејзините подружници.

* Qualcomm и Snapdragon се трговски марки на Qualcomm Incorporated, регистрирани во Соединетите Американски Држави и други земји.

* Вредностите се засновани врз резултати од тестови извршени во внатрешна лабораторија.

* Батеријата од 10.090 mAh (типична) е достапна само на Galaxy Tab S7+. Galaxy Tab S7 има батерија од 8000 mAh (типична). Типична вредност тестирана во лабораториски услови на трети страни. Типична вредност е проценетата просечна вредност, земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батеријата кај примероците од батерија тестирани според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минимален) капацитет на Galaxy Tab S7+ е 9800 mAh, а на Galaxy Tab S7 е 7760 mAh. Реалното времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, начинот на употреба и други фактори.

* Растојание на S Pen пенкалото автоматски се зголемува на приближно 10 метри од уредот на отворен простор. Опсегот за контрола може да се разликува во зависност од опкружувањето и други фактори.

* Сите уреди треба да бидат регистрирани на иста корисничка сметка на Samsung.

* Достапноста на боите на производот може да се разликува во зависност од земјата, регионот и операторот.

* Galaxy Tab S7+ е тенок 5,7 mm и тежи 575 g. Galaxy Tab S7 е тенок 6,3 mm и моделите за мобилен интернет, Wi-Fi и LTE тежat 498 g и 500 g,соодветно.

* Некои од наведените делови, вклучувајќи футрола и заштитна фолија, може да не бидат достапни во зависност од моделот кој го купувате или од земјата или регионот во кој живеете. Белите делови се достапни само за бели уреди, а уредите во сите други бои ќе добијат црни делови во кутијата, не вклучувајќи ја футролата.

* Достапната меморија на корисници е помала од вкупната меморија на корисници на уредот заради просторот што го зафаќа оперативниот систем и програмите потребни за нормално функционирање на уредот. Количината на меморија достапна за корисникот може да варира во зависност од мобилниот оператор и може да се промени по ажурирањето на софтверот.