65" 4K QLED Q80R (2019)

QE65Q80RATXXH

 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 120ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • Подлабоки црни нијанси од кој било агол
 • Функција Direct Full Array 8X
 • Soundbar звучник оптимизиран за QLED телевизор

Одбери големина

 • Види го и тоа што досега беше скриено
  Quantum HDR 12X
 • Преубави сцени без оглед на тоа каде седиш
  Ултра широк агол
 • Извонреден процесор што сѐ започнува
  Процесор Quantum 4K

Подлабоки црни нијанси од кој било агол

Подлабоки црни нијанси од кој било агол Подлабоки црни нијанси од кој било агол

*Дизајнот и спецификациите на производите може да се разликуваат во зависност од моделот и од големината на телевизорот.

Звучникот Soundbar е оптимизиран за телевизор QLED

Звучникот Soundbar е оптимизиран за телевизор QLED Звучникот Soundbar е оптимизиран за телевизор QLED

Реалноста започнува со телевизорите QLED

Стопроцентна видливост на боите благодарејќи на технологијата Quantum Dot

Реална, вистинска боја. Такви какви што треба да бидат. Благодарејќи на единствената технологија Samsung на квантна точка, телевизорите QLED обезбедуваат стопроцентна видливост на боите во темните и во светлите кадри.

Реалноста започнува со телевизорите QLED Реалноста започнува со телевизорите QLED

Погледни ги сите детали благодарејќи на неверојатниот контраст

Функција Direct Full Array 6X

Управувањето со заднинското осветлување донесува огромна разлика. телевизорите QLED се одликуваат со функцијата Direct Full Array 6X што овозможува прикажување на секоја сцена до најситни детали и подлабоки црни нијанси.

Погледни ги сите детали благодарејќи на неверојатниот контраст Погледни ги сите детали благодарејќи на неверојатниот контраст

* Нумеричкиот индекс на функцијата Direct Full Array е заснован врз технологиите на заднинско осветлување и зголемување на антирефлексивноста и контрастот.

Види го и тоа што досега беше скриено

Quantum HDR 12X

Quantum HDR 12X создава поголеми контрасти зголемувајќи ја осветленоста и овозможува да ги видиш ѕвездите токму такви какви што се. Време е да внесеш светлина во твојата дневна соба.

Види го и тоа што досега беше скриено Види го и тоа што досега беше скриено

* Интензитетот на осветлувањето кај палетата телевизори Quantum HDR е потврден со интерните стандарди на тестирање и подложен е на промени во зависност од визуелното опкружување и конкретните услови.

Види поширока слика

На поголем екран сѐ е пореално. Ќе ја почувствуваш радоста на давањето на секој гол, секоја експлозија и ќе бидеш во средиште на секоја акција. Толку блиску...како никогаш досега.

Види поширока слика Види поширока слика

Преубави сцени без оглед на тоа каде седиш

Повеќе не мора да седиш директно пред телевизорот. Функцијата ултраширок агол на гледање на телевизорите QLED рамномерно ја распоредува светлината и го намалува нејзиното протекување за да се обезбеди прекрасно доживување на гледање од различни агли. Сега секое место е најдобро место за гледање ТВ.

Многу повеќе игри и многу повеќе контрола

Навистина го зголемува задоволството на играње

Гејминг со намален застој

Сега ништо не може да те забави! Телевизорите QLED ја користат технологијата FreeSync (VRR) што го скратува одѕивот на командите и овозможува играње во реално време, со што имаш повеќе шанси да победиш. Искористи ја брзината на QLED и подготви се за епска победа.

* Технологијата го скратува одѕивот на командите и го намалува сечкањето на сликата.* Променливата брзина на освежувањето (VRR) обезбедува оптимална слика во секоја рамка на играта.

Го зголемува задоволството на играње

Ако сакаш да ја победиш конкуренцијата, мора да имаш целосна контрола. Динамичниот еквилајзер на црна боја овозможува подобра видливост на мрачните кадри и детално го анализира секој кадар, со што обезбедува оптимизиран квалитет на сликата. Го зголемува дури и звукот, па може целосно да се задлабочиш во играта.

* Содржините на екранот се симулирани слики што служат само за илустративни цели.

Извонреден процесор што сѐ започнува

Процесор Quantum 4K

Уживај во процесорот Quantum со резолуција 4К кај телевизорот QLED. Неговиот единствен алгоритам на скалирање нагоре создава појасна слика, а осветленоста и јачината на звукот се приспособуваат на просторијата и на сликата што е прикажана на екранот. Моќниот процесор на телевизорот QLED обезбедува напредна резолуција и неверојатно визуелно доживување.

Извонреден процесор што сѐ започнува Извонреден процесор што сѐ започнува

Скалирање нагоре со помош на вештачка интелигенција

Скалирањето нагоре со помош на вештачката интелигенција донесува огромна разлика. Телевизорите QLED користат вештачка интелигенција и машинско учење за да ја намалат бучавата, да ги вратат изгубените детали, дури и да ги изострат рабовите околу предметите и текстот. Сега може да уживаш во содржината во резолуција што е приближно еднаква на 4К.

* Квалитетот на гледање зависи од видот на содржината и од големината на екранот. Скалирањето нагоре со помош на вештачката интелигенција можеби нема да ја поддржи врската со компјутерот и некои од условите во режимот за играње.

Интелигентен режим

Условите во просторијата се променливи, па соодветно на тоа мора да се приспособи телевизорот. Интелигентниот режим на телевизорот QLED ги приспособува осветленоста и јачината на звукот во согласност со тоа. Дури и јачината на звукот може да ја приспособи на содржината, на пример, појасно ќе ги слушнеш дијалозите во информативните емисии, а гласот на пејачот ќе биде поистакнат во однос на другите изведувачи на концертот.

Интелигентен режим Интелигентен режим

Гледај ја сликата, а не телевизорот

Преубавиот дизајн на телевизорот треба да го фокусира твојот поглед на тоа што е важно, а тоа е сликата на екранот. Рабовите на екранот речиси се невидливи и таквиот дизајн на телевизорот QLED ти овозможува да се задлабочиш во содржината. Види го тоа што сакаш да го видиш.

Гледај ја сликата, а не телевизорот Гледај ја сликата, а не телевизорот

Нема повеќе црн екран

Амбиентален режим

Дури и кога е исклучен, телевизорот QLED никогаш не мирува. Благодарејќи на амбиенталниот режим на работење, телевизорот QLED совршено природно се вклопува во твојот декор. Наместо здодевниот црн екран, на располагање имаш многу опции што со лесни приспособувања ти овозможуваат чисто уживање во квалитетните слики усогласени со твојот животен стил.

Нема повеќе црн екран Нема повеќе црн екран
Декор Декор

Декор

На екранот постави интерактивна слика што совршено ќе се вклопи во декорот на просторијата.

Информации Информации

Информации

На убавата заднина може да читаш корисни информации, како што се точно време и датум.

Мој албум Мој албум

Мој албум

На телевизорот гледај ги сите твои омилени фотографии од мобилниот телефон. Тоа е твоја лична галерија.

Уметнички дела Уметнички дела

Уметнички дела

Ако си љубител на уметноста, уживај во преубавите дела на познатите фотографи и уметници и групирај ги според темата.

Направи сопствена заднина

 • * Резултатите зависат од местата на кои се наоѓа телевизорот, како и од дизајнот, шарата и/или од бојата на зидот.
 • * Резултатите зависат од местата на кои се наоѓа телевизорот, како и од дизајнот, шарата и/или од бојата на зидот.
 • * Резултатите зависат од местата на кои се наоѓа телевизорот, како и од дизајнот, шарата и/или од бојата на зидот.
 • * Резултатите зависат од местата на кои се наоѓа телевизорот, како и од дизајнот, шарата и/или од бојата на зидот.

Со QLED сѐ е полесно

Smart Hub и еден далечински управувач

Телевизорот QLED е уште попаметен со Smart Hub и далечинскиот управувач Samsung One Remote. Благодарејќи на нив, целата содржина ти е на дофат на рацете, почнувајќи од приемникот, па сѐ до конзолите за игри, апликациите и гледањето во живо. Еден далечински управувач е сѐ што ти е потребно.

Со QLED сѐ е полесно Со QLED сѐ е полесно

* Сликите се симулирани и служат само како илустрација. Спецификациите за изгледот, дизајнот и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) што не влијаат врз перформансите на производот подложни се на измени без претходно најавување.* Некои услуги и функции што ги обезбедуваат поврзаните апарати можеби не се поддржани или нивното користење е ограничено.

Опфаќа и барање на омилената содржина

Универзален водич: Само за UK, FR, DE, IT, ES

Пребарувај помалку, уживај подолго. Универзалниот водич на телевизорите QLED ти помага брзо и лесно да ја пронајдеш својата омилена содржина. Тој учи што ти сакаш, па потоа управува со сите работи на едно место.

Опфаќа и барање на омилената содржина Опфаќа и барање на омилената содржина

* Услугите за давање содржини зависат од регионот и подложни се на промени без претходно најавување.

Добивање одговор на поставените прашања

Bixby на TV

Со телевизорот QLED може и да разговараш. Bixby е твој личен помошник. Меѓутоа, тој не ти помага само да управуваш со телевизорот. Само постави прашање и ќе добиеш многу повеќе.

* Оваа функција е достапна само за некои јазици. * Содржините на екранот се симулирани слики што служат само за илустративни цели.

Изгради свој паметен дом со телевизорот QLED.

SmartThings

Навистина паметен дом, по твоја мера. Благодарејќи на вградената апликација Samsung SmartThings, телевизорот QLED те поврзува со твоите апарати и сензори IoT. Може да ја вклучиш светилката, да провериш што има во фрижидерот, па дури и да управуваш со роботска правосмукачка.

Изгради свој паметен дом со телевизорот QLED. Изгради свој паметен дом со телевизорот QLED.

* Достапноста на апаратите што се компатибилни со концептот на Samsung SmartThings зависи од регионот.

Беспрекорно поврзување

Користи

Телевизорот QLED може да биде центар на новиот и удобен животен стил во кој сѐ е поврзано. Беспрекорно се согласува со паметните звучници и со мобилните апарати - дури и со производи од други производители.

Беспрекорно поврзување Беспрекорно поврзување

* Некои услуги и функции што ги обезбедуваат поврзаните апарати можеби не се поддржани или нивното користење е ограничено.* Функцијата на вклучување на телевизорот зависи од моделот.

Помошник Google

Новите телевизори QLED ја користат апликацијата помошник Google и навистина ти го олеснуваат животот. Менување канали, приспособување на јачината на звукот, контрола на репродукцијата и уште многу повеќе - користејќи само гласовни команди.

* Зборот Google и другите поврзани ознаки и логотипи се печати на компанијата Google LLC.* Оваа услуга можеби нема да биде истовремено достапна со претставувањето на телевизорот QLED на пазарот, а достапноста на услугата зависи од регионот.* Достапноста на оваа функција и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) зависат од регионот. Провери пред употреба.
Помошник Google Помошник Google

Amazon Alexa

Новите телевизори QLED ја користат апликацијата Alexa, што значи дека твојот живот станува многу поедноставен. Alexa, твојот личен помошник, лесно се поврзува. Со компатибилноста што ја нудат телевизорите QLED, Alexa сега може да го вклучи телевизорот, да ги менува програмите, да ја приспособува јачината на звукот и уште многу повеќе.

* Зборовите Amazon и Alexa и сите со нив поврзани логотипи се печати на компанијата Amazon.com или нејзините поврзани друштва.* Оваа услуга можеби нема да биде истовремено достапна со претставувањето на телевизорот QLED на пазарот и достапноста на услугата зависи од регионот.* Достапноста на оваа функција и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) зависат од регионот. Провери пред употреба.
Amazon Alexa Amazon Alexa

AirPlay 2

Телевизорите QLED првпат соработуваат со компанијата Apple. Со поддршка за AirPlay 2 може да стримуваш или да делиш содржини од апаратот Apple директно на твојот голем паметен телевизор. Без воопшто мака пушти видео или музика, гледај фотографии и други содржини преку својот iPhone, iPad или компјутер Mac и сето тоа на телевизорот QLED.

* Оваа услуга можеби нема да биде истовремено достапна со претставувањето на телевизорот QLED на пазарот, а достапноста на услугите зависи од регионот.* Сликите се симулирани и служат само како илустрација.* Достапноста на оваа функција и графичкиот кориснички интерфејс (GUI) зависат од регионот. Провери пред употреба.
AirPlay 2 AirPlay 2

Спецификации

 • Резолуција 3,840 x 2,160
 • Димензии на комплетот со постоље (ШxВxД) 1449.5 x 918.4 x 322.6 mm
 • Тежина на комплетот со постоље 28.20 kg
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getAggregateRating, 2ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;
 • bvseo_sdk, java_sdk, bvseo-4.0.0
 • CLOUD, getReviews, 2ms
 • REVIEWS, PRODUCT
 • bvseo-msg: The resource to the URL or file is currently unavailable.;

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Боја :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Од {{model.prices.monthlyPrice}} / месечно за {{model.prices.months}} мин
или {{model.prices.currentPriceDisplay}}
{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Спореди ги моделите

Спореди со слични предмети

НЕОДАМНА ПРЕГЛЕДАНО

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Карактеристиките, спецификациите и визуелните елементи од производот се предмет на промена.