Работа од дома

Работа од дома со најдоброто што го нуди технологијата

UHD монитори, екрани за компјутери, таблети и многу повеќе за да работиш според планираното
T55 i ri në zyrën e shtëpisë
Погледни ја својата работа во поинакво светло. Работењето од дома повеќе не е задача, туку задоволство. Погледни ги нашите UHD 4K и UHD монитори, заоблени монитори, гејмерски монитори и монитори и екрани со високи спецификации кои ќе го однесат твојот работен ден на ново ниво.

Монитор Space

Искористи го максимумот од работното биро со стил

Работи на онолку простор колку што ти е потребно со нашиот иновативен монитор Space. Кога не го користиш мониторот Space на Samsung, едноставно намести го до ѕидот за да добиеш поголем простор за работа и да бидеш уште попродуктивен.

* Тестирано преку споредба на еден до друг монитор на работно биро од 47,2 x 19,7 инчи (120 cm x 50 cm)
* Споредба со Samsung SD850 (конвенционален монитор со еквивалентна големина)

Поглед од горе на човек кој работи на своето биро на мониторот Space SR750 што е припиен до ѕидот, така што може максимално да го искористи работниот простор.

* Тестирано преку споредба на еден до друг монитор на работно биро од 47,2 x 19,7 инчи (120 cm x 50 cm)
* Споредба со Samsung SD850 (конвенционален монитор со еквивалентна големина)

UHD Монитори

Изостри го својот фокус со нашите монитори со ултра висока дефиниција

Што и да правиш, гледај го тоа во ултра висока дефиниција. Мониторите со висока резолуција на Samsung се совршен избор за речиси секаква употреба. Од професионални апликации до „мултитаскинг“ и играње видеоигри, дозволи ултра високата резолуција да го подобри твојот перформанс.

UHD 4K Монитор UJ590, со 4x повеќе пиксели од Full HD Монитор, поголем простор на екранот и неверојатно живописни UHD слики.

Биди пред другите

Со заоблените монитори можеш целосно да се впуштиш во содржината

Поврзувај се како никогаш претходно со нашиот избор на заоблени монитори на Samsung кои те одржуваат фокусиран на работата или играта.

Заоблен Full HD Монитор CF39, кој има заоблен екран за ти да имаш неверојатно искуство при гледањето, како и зголемена удобност.

Гејмерски монитори

Прифати го предизвикот

Преземи контрола врз офлајн и онлајн играњето видеоигри со нашиот избор на гејмерски монитори на Samsung кои се подготвени побрзо да те однесат на повисоко ниво. Од модерни HD до иновативни нови QLED гејмерски монитори, сега си подготвен да искусиш како резолуцијата те носи до голема возбуда.

Врвен приказ на маж кој игра на своето биро со заоблен монитор за игри HDR QLED CHG90.

Направи го твојот избор

Не си сигурен од каде да почнеш? Погледни ги нашите најпопуларни монитори на Samsung кои се подготвени да ти помогнат да видиш сѐ.

 • Достапни големини на монитори

 • Вид екран

 • Вид резолуција

 • Осветлување

 • Стапка на освежување на монитор

 • Време на реакција

Space monitor SR750
SR750
 • 27 инчи/32 инчи
 • Рамен
 • 3,840 x 2,160
 • 250cd/m2
 • 60Hz
 • 4(GTG)
Monitor UHD UJ590
UJ590
 • 32 инчи
 • Рамен
 • 3840 x 2160
 • 270cd/m2
 • 60Hz
 • 4(GTG)
Curved monitor CF396
CF396
 • 24 инчи/27 инчи
 • Заоблен
 • 1920 x 1080
 • 250cd/m2
 • 60Hz
 • 4(GTG)
Gaming Monitor CRG90
CRG90
 • 49 инчи
 • Заоблен
 • 3840 X 1080
 • 350cd/m2
 • 120Hz
 • 1(MPRT)
Повеќе не мора да се чувствуваш заробен за работното биро, откако на него ќе има најнов UHD монитор на Samsung, како и Samsung SSD. Твојот смарт телефон и таблетот нека го достигнат својот потенцијал, а ти движи се без ограничување со нашата следна генерација на Samsung мобилни телефони и таблети со кои работата е забавна, лесна и брза.

Galaxy
Note10 | Note10+

Фаќачи на белешки, фаќајте белешки

Кога немаш доволно екрани, а воедно и раце, дозволи Samsung Galaxy Note10 | Note10+ да ја завршат работата наместо тебе. Користи ги неверојатните можности на пенкалото S-Pen и апликацијата Note за да фаќаш белешки независно од тоа од каде телефонираш или имаш видео-конференција.

Едно лице го користи Galaxy Note10 и пенкалото S Pen за да листа низ слајдовите на презентацијата или да фаќа белешки на екранот.

Таблети

Малите идеи направи ги големи

Таблетите на Samsung те одржуваат онлајн додека си дома... а и подалеку.

Galaxy Tab S6: со неговиот екран од 10,5 инчи е совршен за видео-повици со колегите или други тимови.

Samsung DEX

Отвори нов десктоп свет

Работи повеќе нешта истовремено на различни уреди како шеф. Поврзи го твојот Galaxy со мониторот или телевизорот за да ја прикажеш истата содржина на голем екран.
А сега, само со еден USB-кабел можеш да ги отклучиш сите можности на твојот компјутер и Mac со помош на Samsung DeX.

Galaxy Note10 поврзан со компјутер само преку USB-кабел, на кој се прикажани споделени документи од смарт телефонот на компјутерот.

Дознај повеќе

Телевизор и мобилен телефон прикажани еден до друг, на двата е прикажано пресликувањето на екранот за да се поврзат еден со друг.

Пресликување на екранот

Гледај додека ти помагаме да започнеш со Пресликување на екранот

Работно биро на кое има лаптоп и други предмети.

Важни совети и трикови за твојата домашна канцеларија

Откриј вредни совети за работење од дома, како и едноставни трикови кои ќе ја зголемат забавата.

Кафеава чинија на која има 11 розови колачи „макарунс“.

Уметноста на Foodstagram

Сликни. Објави. Јади.

Жена во дуксер што вежба, а на раката носи смарт часовник.

Тренирај со предмети кои ги имаш во домот

Внеси креативност во твојата рутина за вежбање

Логото на Samsung Community со 3 стилски облечени луѓе околу кругот.

Придружи се во Samsung Community.

Tи треба помош? Придружи се на разговорот во заедницата на Samsung за да разговараш и да поставуваш прашања за било што во врска со твојот производ или Sa

Менаџер за ИТ поставува 3 паметни телефони со Knox за нови вработени.

Технологија за секој бизнис

Без разлика дали водиш бизнис или работиш за поголема компанија, Samsung ја има вистинската технологија за поддршка на твојот бизнис.