QN83S95HAEXZA
1
ENERGY STAR-certified products help you save energy.
Model
OLED S85H 4K
OLED HDR | Premium Gaming Pack
OLED S90H 4K
OLED HDR+ with Glare Free | Ultimate Gaming Pack
OLED S95H 4K
OLED HDR Pro with Glare Free | Art Store
Select a size
55"
65"
77"
83"
Delivery options for:
Enter zip code
Learn More
One-time Payment
Pay Monthly
83 Inch Class OLED S95H 4K Samsung Vision AI Smart TV (2026)
QN83S95HAEXZA
Total
Add to cart
Highlights
OLED HDR Pro
NQ4 AI Gen3 Processor
Motion Xcelerator 165Hz