Kako ukloniti oglase sa zaključanog ekrana

Samsung ne stavlja oglase na vaš početni ili zaključani ekran. Oglasi su najčešće iz prethodno preuzetih aplikacija. Ponekad na zaključanom ekranu vidite oglase čak i kada ne koristite mobilni telefon. Nekoliko je mogućnosti kako možete da ih se rešite pa isprobajte dole navedene metode.

Pre nego što isprobate dole navedene preporuke za rešavanje ovog problema, obavezno proverite da li je softver vašeg uređaja ažuriran. Proverite kako ažurirati softver vašeg mobilnog uređaja sledećim redosledom.
 

Korak 1. Idite na Podešavanja > Ažuriranje softvera.

Korak 2. Dodirnite Preuzmi i instaliraj

Korak 3. Sledite uputstva na ekranu.

Oglasi mogu da se pojavljuju zbog aplikacija koje ste nedavno preuzeli


Ako ste tek nedavno počeli da vidite oglase na zaključanom ekranu vašeg  Androida, za to je verovatno odgovorna novo preuzeta aplikacija. Možete lako da proverite koje su aplikacije nedavno aktivirane i da ih deinstalirate pomoću Prodavnice Play. 

 

Korak 1. Idite na Prodavnicu Google Play.

Korak 2. Dodirnite Meni > Moje aplikacije i igre.

Kako da dođem do ekrana Moje aplikacije i igre

Korak 3. Kucnite na Instalirano > sortiraj po Poslednje korišteno.

Sortiranje prema kriteriju poslednjeg korišćenja

Korak 4. Među nedavno korišćenim aplikacijama izaberite aplikaciju i tapnite na Deinstaliraj da biste se rešili aplikacije. 

Napomena: baterijska lampa, aplikacije za optimizacija baterije ili za vremensku prognozu obično prikazuju oglase na zaključanom ekranu. Prvo pokušajte da izbrišete ove vrste aplikacija pa vidite da li će se problem ponavljati na vašem mobilnom uređaju.

Android virusi nisu toliko neobični, posebno ako nepažljvo instalirate programe iz nepoznatih izvora. Da biste izbegli neželjene programe i malver za Android, obavezno proverite da li preuzimate aplikacije iz pouzdanih izvora. Ostali saveti stručnjaka su:
 

  • Proverite dozvole koje traži aplikacija: nikada ne dozvolite aplikaciji da stekne prava administratora.
  • Pročitajte recenzije na internetu: ne one iz zvaničnih izvora jer hakeri mogu postaviti lažne recenzije.
  • Uverite se daje vaš Android ažuriran najnovijim bezbednosnim zakrpama.
  • Izbegavajte aplikacije nepoznatih izdavača.

Politika Prodavnice Google Play sadrži jasno upozorenje da aplikacija ne sme da sadrži lažne oglase ili oglase koji uzrokuju nelagodu. Oglasi se mogu prikazivati samo u okviru aplikacije. Generalno, oglasi koji se prikazuju u aplikaciji smatraju se delom aplikacije. Zbog toga oglasi koji se prikazuju u aplikaciji moraju biti u skladu sa svim Googleovim smernicama. 
 

Ako ste identifikovali aplikaciju sa neprikladnim oglasima, možete to prijaviti Prodavnici Play ako sumnjate da krši uslove i uslugama Prodavnice Play. 
 

Korak 1. Idite na stranicu za instaliranje aplikacije u Prodavnici Google Play.

Korak 2. Kucnite na Više opcija (tri vertikalne tačke) > kucnite na Označi kao neprikladno.

Kako pronaći dugme da se označi kao neprikladno

Napomena: snimke zaslona uređaja i izbornika mogu se razlikovati ovisno o modelu uređaja i verziji softvera. 

Zahvaljujemo na povratnim informacijama