• Home /
  • تلویزیون

تلویزیون

تجربه فراگیر و سه‌بعدی

اینکه از نمایشگرهای منحنی برای پخش فیلم‌های IMAX استفاده می‌شود دلیلی دارد: آنها باعث می‌شوند تجربه تماشای فیلم بسیار فراگیر باشد. درست مثل تفاوت IMAX با صفحات سینمایی معمولی، تلویزیون‌های منحنی هم از میدان دید وسیع‌تری نسبت به تلویزیون‌های تخت برخوردارند و در عین حال اعوجاج کمتری هم دارند. کنتراست قوی‌تر و دقت رنگ در کنار ویژگی «ارتقادهنده خودکار عمق» همگی دست در دست هم می‌دهند تا حس عمیقی از عمق تصویر ایجاد شود که شما را درست در وسط محتوا غرق می‌کند.

بهینه‌سازی میزان کنتراست برای اشیاء داخل تصویر

تصویری که میزان بهینه شدن کنتراست را به عکس 3 لایه نشان می‌دهد
تصویری که میزان بهینه شدن کنتراست را به عکس 3 لایه نشان می‌دهد
پس‌زمینه
تصویری که میزان بهینه شدن کنتراست را به عکس 3 لایه نشان می‌دهد
میان‌زمینه
تصویری که میزان بهینه شدن کنتراست را به عکس 3 لایه نشان می‌دهد
پیش‌زمینه

طراحی منحنی

گذشته از تصاویر حیرت‌انگیز، تلویزیون منحنی سامسونگ در طراحی‌اش رویکردی ظریف و زیبا را بکار گرفته است تا همه نگاه‌ها را به سمت ظاهر خوش‌ترکیبش جذب کند. تحقیقات نشان می‌دهد انسان کشش و جاذبه ذاتی بیشتری نسبت به اشکال منحنی دارد تا اشکال صاف؛ و سامسونگ به عنوان پیشگامی در طراحی، از این دانش دیرینه بهره گرفته است و تلویزیونی ساخته است که با منحنی زیبایش اثری ماندگار بر جای می‌گذارد. این منحنی‌های بهینه باعث شده که تلویزیون سامسونگ در رده خودش جایگاه ممتازی کسب کند.

نمایی از بالای تلویزیون منحنی سامسونگ و نمای پرسپکتیو از تلویزیون سامسونگ.

خستگی کمتر چشم

در طراحی منحنی تلویزیون سامسونگ به این نکته توجه شده که اکثر افراد اوقات زیادی را هر روز جلوی صفحات نمایش سپری می‌کنند. به همین دلیل، با کاهش خستگی بالقوه‌ای که ممکن است از تماشای طولانی‌مدت ناشی شود، در واقع به چشم‌ها آسودگی می‌بخشد. با صفحه نمایش منحنی، چشمان شما از فاصله دید یکنواخت بهره‌مند می‌گردد، به طوری که فاصله بین چشم و صفحه در کل میدان دید شخص یکسان می‌شود. نتیجه آن برای چشمان شما خوشایند است، چرا که در مقایسه با صفحه نمایش تخت، تجربه آسوده‌تری از تماشای تلویزیون خواهید داشت.

اینفوگرافیکی که نشانگر فاصله دید یکنواخت از تمامی زوایا است.
فاصله دید یکسان
از همه زوایا