SM-A705FZWUSEE

Galaxy A70 (Dual SIM)

Три начини за да снимате и споделувате повеќе Поголем фокус за помало одвлекување на вниманието Вашиот отпечаток на прст е вашиот клуч
Боја Бела

Galaxy A70

Galaxy A70

Екран со повеќе простор за игра

Големиот екран од 6,7 инчи на Galaxy A70 ве доближува уште повеќе до работите што ги сакате така што ги оживува на екранот FHD+ sAMOLED Infinity-U. Без разлика дали ги пренесувате или ги гледате вашите омилени програми, проширениот сооднос на ширина/висина од 20:9 е искуство при гледањето коешто ве води во сосема нови светови.

Екран со повеќе простор за игра

*Сликите се симулирани за илустративни цели.**Екран Infinity: речиси без жлебови, комплетно предно стакло, екран од раб до раб.***Екранот е измерен дијагонално како целосен правоаголник без да се пресметуваат заоблените агли. Фактичката област за гледање е помалку заради заоблените агли и пресекот на камерата.

Дизајниран за вас, дизајниран за живот

Galaxy A70 има минималистички изглед благодарение на интегрираните сензори и отпечатокот на прст на екранот. А со тродимензионалниот дизајн и комбинацијата од стакло и пластика на задната страна, лесно се држи во рака додека одите на работа или на вечера. Изберете од црно, бело, сино или корално за да ви одговара на карактерот.

Дизајниран за вас, дизајниран за живот

*Сликите се симулирани за илустративни цели.

Три начини за да снимате и споделувате повеќе

Тројната камера на Galaxy A70 се состои од ултраширока камера со видно поле од 123 степени слично на човечкото око, како и камера од 32 MP (F 1,7) за светли и јасни фотографии преку целиот ден. Третата е камера за длабочина од 5 MP за приспособување на длабочината на полето.

Три начини за да снимате и споделувате повеќе

*Сликите се симулирани за илустративни цели.

Ултраширока и ултраголема

Ултрашироката камера од 123 степени ви дозволува да го снимате светот без ограничувања. Снимајте импресивни сцени под агли како и човековото око. Природно преминувајте од широко на ултрашироко за да добиете повеќе отворени и лесни панорамски снимки коишто ќе направат сликите да ви изгледаат импресивно.

Ултраширока и ултраголема

*Сликите се симулирани за илустративни цели.

Поголем фокус за помало одвлекување на вниманието

Камерата за длабочина од 5 MP ви дозволува да ја приспособите длабочината на полето пред и после снимањето. Напредната камера за длабочина од 5 MP го отфрла непотребниот шум од заднината на сликите за да направи да изгледаат уште повеќе професионално.

Поголем фокус за помало одвлекување на вниманието

*Сликите се симулирани за илустративни цели.

Камера со којашто ќе бидете во центарот на вниманието

Селфи-фотографиите значат дека сте во центарот на вниманието. А со предна камера од 32 MP, вашите фотографии се светли и јасни преку целиот ден за да изгледате најдобро. Користете го фокусот за селфи за да ги приспособите длабочината и замаглувањето на заднината.

Камера со којашто ќе бидете во центарот на вниманието

*Сликите се симулирани за илустративни цели.

Супер брзо полнење за да бидете постојано активни

Galaxy A70 е опремен со батерија од 4,500 mAh (вообичаено)*, којашто ви овозможува подолго гледање на повеќе видеа. Ефикасната технологија за Супер брзо полнење од 25 W целосно ја полни батеријата без да ви одзема време. Отсега, може да трошите помалку време на полнење, а повеќе на користење.

Супер брзо полнење за да бидете постојано активни

*Вообичаената вредност е тестирана во лабораториски услови на трета страна. Вообичаената вредност е проценета просечна вредност земајќи го предвид отстапувањето во капацитетот на батериите меѓу тестираните примероци на батерии според стандардот IEC 61960. Номиналниот (минималниот) капацитет е 4,400 mAh. Фактичкото времетраење на батеријата може да се разликува во зависност од мрежната средина, шемите на користењето и други фактори. **Фактичката брзина на полнење може да се разликува во зависност од фактичкото користење, условите за полнење и други фактори.***GUI може да се промени при ажурирања на апликацијата.

Правете повеќе со Bixby

 • *За достапност на услугата Bixby, потребно е најавување на сметката на Samsung и мобилен интернет. Достапните функции и карактеристики може да се разликуваат според земјата, регионот и јазикот.**Некои карактеристики на Bixby може да не се достапни во зависност од земјата, регионот, уредите, карактеристиките или јазикот.***Сите спецификации и описи дадени овде може да се разликуваат од фактичките спецификации и описи за производот. Содржините на екранот и сликите се симулирани само за пример. Сите информации за функционалноста, достапноста, карактеристиките, спецификациите, графичките кориснички интерфејси и другите информации за производот дадени тука подлежат на промена без претходна најава или обврска за истата.
 • *За достапност на услугата Bixby, потребно е најавување на сметката на Samsung и мобилен интернет. Достапните функции и карактеристики може да се разликуваат според земјата, регионот и јазикот.**Некои карактеристики на Bixby може да не се достапни во зависност од земјата, регионот, уредите, карактеристиките или јазикот.***Сите спецификации и описи дадени овде може да се разликуваат од фактичките спецификации и описи за производот. Содржините на екранот и сликите се симулирани само за пример. Сите информации за функционалноста, достапноста, карактеристиките, спецификациите, графичките кориснички интерфејси и другите информации за производот дадени тука подлежат на промена без претходна најава или обврска за истата.
 • *За достапност на услугата Bixby, потребно е најавување на сметката на Samsung и мобилен интернет. Достапните функции и карактеристики може да се разликуваат според земјата, регионот и јазикот.**Некои карактеристики на Bixby може да не се достапни во зависност од земјата, регионот, уредите, карактеристиките или јазикот.***Сите спецификации и описи дадени овде може да се разликуваат од фактичките спецификации и описи за производот. Содржините на екранот и сликите се симулирани само за пример. Сите информации за функционалноста, достапноста, карактеристиките, спецификациите, графичките кориснички интерфејси и другите информации за производот дадени тука подлежат на промена без претходна најава или обврска за истата.

Помалку неред за подобро користење

Кориснички интерфејс One ви помага да се фокусирате на она што ви е важно. Хардверот и софтверот работат заедно, па содржината и карактеристиките ви се на дофат и може побрзо да дојдете до нив. Користете Ноќен режим за удобно искуство во мракот, а јасните и интуитивни визуелни средства овозможуваат лесна употреба на телефонот.

Помалку неред за подобро користење

*Достапноста на функциите, апликациите и услугите на корисничкиот интерфејс Оne може да се разликува во зависност од уредот, верзиите на оперативниот систем и земјата. **Сликите на уредот и екранот се симулирани за илустративни цели. ***GUI може да се промени при ажурирања на апликацијата.

Податоците се заштитени однадвор и одвнатре

 • *Достапноста на услугава може да се разликува во зависност од државата.**GUI може да се промени при ажурирања на апликацијата.
 • *Достапноста на услугава може да се разликува во зависност од државата.**GUI може да се промени при ажурирања на апликацијата.
Спецификации
 • Процесор
  • CPU-брзина 2GHz, 1.7GHz
  • CPU-тип Осмојадрен
 • Дисплеј
  • Големина (Главен_Дисплеј) 170.3mm (6.7" полн правоаголник) / 166.0mm (6.5" со заоблени краеви)
  • Резолуција (Главен дисплеј) 1080 x 2400 (FHD+)
  • Технологија (Главен дисплеј) Super AMOLED
  • Длабочина на боја (Главен дисплеј) 16M
 • Камера
  • Задна камера - Резолуција (Повеќекратна) 32.0 MP + 5.0 MP + 8.0 MP
  • Задна камера - Број F (Повеќекратна) F1.7 , F2.2 , F2.2
  • Задна камера - Автоматски фокус Да
  • Задна камера - OIS Не
  • Задна камера Зум Digital Zoom up to 8x
  • Предна камера - Резолуција 32.0 MP
  • Предна камера - Број F F2.0
  • Предна камера - Автоматски фокус Не
  • Предна камера - OIS Не
  • Задна камера - Блиц Да
  • Предна камера - Блиц Не
  • Резолуција на видеоснимање UHD 4K (3840 x 2160)@30fps
  • Забавено снимање 240fps @HD
 • Меморија
  • RAM_Големина (GB) 6
  • Големина на ROM (GB) 128
  • Достапна меморија (GB)* 108.3
  • Поддршка на надворешна меморија MicroSD (До 512GB)
 • Мрежа/Носител
  • Број на SIM-картички Dual-SIM
  • Големина на SIM-картичка Nano-SIM (4FF)
  • Вид слот за SIM-картичка SIM 1 + SIM 2 + MicroSD
  • Инфра 2G GSM, 3G WCDMA, 4G LTE FDD, 4G LTE TDD
  • 2G GSM GSM850, GSM900, DCS1800, PCS1900
  • 3G UMTS B1(2100), B2(1900), B5(850), B8(900)
  • 4G FDD LTE B1(2100), B3(1800), B5(850), B7(2600), B8(900), B20(800)
  • 4G TDD LTE B38(2600), B40(2300), B41(2500)
 • Поврзување
  • ANT+ Да
  • USB-интерфејс USB Тип-C
  • USB-верзија USB 2.0
  • Технологија на локација GPS, Glonass, Beidou, Galileo
  • Слушалки 3.5mm Stereo
  • MHL Не
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G+5GHz, VHT80
  • Директен Wi-Fi Да
  • Верзија Bluetooth Bluetooth v5.0 (LE до 2 Mbps)
  • NFC Да
  • PC Sync. Smart Switch (PC version)
 • OS
  • Android
 • Општи информации
  • Боја Бела
  • Фактор на форма Табла на допир
 • Сензори
  • Aкцелерометар, Сензор за отпечатоци, Гиро сензор, Геомагнетски Сензор, Hall Сензор, RGB Сензор за светло, Сензор за близина
 • Физичка спецификација
  • Димензии (ВxШxД, mm) 164.3 x 76.7 x 7.9
  • Тежина (g) 183
 • Батерија
  • Време на користење на интернет (3G) (часови) До 14
  • Време на користење на интернет (LTE) (часови) До 16
  • Време на користење на интернет (Wi-Fi) (часови) До 16
  • Време не репродуцирање видео (часови) До 24
  • Капацитет на батерија (mAh, типичен) 4500
  • Отстранлива Не
  • Време на репродуцирање аудио (часови) До 128
  • Време на зборување (3G WCDMA) (часови) До 28
 • Аудио и видео
  • Стереоподдршка Не
  • Формат на видеорепродуцирање MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
  • Резолуција на видеорепродуцирање UHD 4K (3840 x 2160)@30fps
  • Формат на аудиорепродуцирање MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
 • Услуги и апликации
  • Gear Support Galaxy Buds, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Gear Circle (Manager Support), Gear Fit, Gear Fit2, Gear Fit2 Pro, Gear Sport, Gear1, Gear2, Gear2 Neo, Gear S, Gear S2, Gear S3, Gear IconX, Gear IconX (2018)
  • Samsung DeX Support Не
  • Мобилен TV Не

* Спецификациите, спецификациите и визуелните производи се предмет на промена.
* Траењето на батеријата се заснова на мерења на компаниите во лабораторијата и може да варира во зависност од поставките на уредот, обрасците на употреба и условите во кои работи уредот. * Мрежите поддржани од уредот може да се разликуваат според регионот и давателот на услуги.
* Типична вредност тестирана во лаборатории на трети лица. Типична вредност претставува проценета просечна вредност со оглед на отстапувањето на капацитетот на батеријата меѓу примероците од батеријата тестирани под IEC 61960. Проценетата (минимална) моќност е 4.400 mAh. Траењето на батеријата може да варира во зависност од мрежното опкружување, навиките на употреба и други фактори
* Измерено дијагонално, димензиите на екранот на Галакси А70 се 170,3мм (6,7 ") кога се мерат како целосен правоаголник и 166.0мм (6,5") кога се сметаат заоблени агли; вистинската област на гледање е помала поради заоблените агли и отворите на фотоапаратите.
* Корисничката меморија е помала од вкупната меморија на уредот заради оперативниот систем што се користи за работа и функционалност на уредот. Достапната меморија на корисниците ќе варира во зависност од вашиот оператор и надградбите на оперативниот систем

Мануелно преземање

Galaxy A70 (Dual SIM) (SM-A705FZWUSEE)

Упатства

2020.04.09

Упатство за корисниците(Q) вер. 1.0

(МАКЕДОНСКИ)

2020.04.09

Упатство за корисниците(Q) вер. 1.0

(СРПСКИ)

2020.04.09

Упатство за корисниците(Q) вер. 1.0

(ХРВАТСКИ)

2020.04.03

Упатство за корисниците(Q) вер. 1.0

(АНГЛИСКИ)

2019.06.19

Упатство за корисниците(Pie) вер. 1.0

(СРПСКИ)

2019.06.19

Упатство за корисниците(Pie) вер. 1.0

(МАКЕДОНСКИ)

2019.06.19

Упатство за корисниците(Pie) вер. 1.0

(ХРВАТСКИ)

2019.06.19

Упатство за корисниците(Pie) вер. 1.0

(АНГЛИСКИ)