LYNK™ HMS

راهکارهای نمایش هتلی

LYNK HMS

عرضه فناوری‌های پیشگام به هتل‌ها و مراکز تفریحی ممتاز کمک می‌کند تجربه متمایزی را برای میهمانان خود ایجاد کنند.

LYNK HMS
سؤالی دارید؟
سؤالی دارید؟
᠎

فراهم‌سازی قابلیت کنترل بهینه در اتاق و مدیریت محتوا، انرژی و اتاق به کمک تلویزیون‌های هتل‌داری کاملاً یکپارچه و فناوری‌های بی‌سیم

عرضه فناوری‌های پیشگام به هتل‌ها و مراکز تفریحی ممتاز کمک می‌کند تجربه متمایزی را برای میهمانان خود ایجاد کنند. به عنوان یک نمونه بارز می‌توان به تلویزیون‌های داخل اتاق‌های هتل اشاره کرد که اکنون به یک کانون کنترل تبدیل شده و قابلیت برقراری ارتباط با چندین دستگاه یکپارچه IT را داراست. کارافزار مدیریت هتل‌داری (HMS) سامسونگ با نام LYNK که جدیدترین دستاورد در حوزه‌ی مدیریت هتل‌های لوکس و ممتاز است، تجربه‌ای آسوده‌تر و خوشایندتر را برای میهمان شکل می‌دهد، بدین ترتیب که امکان کنترل بیشتری را نسبت به عناصر مختلف هتل و محیط اتاق در اختیار کارکنان و میهمانان می‌گذارد؛ از روشنایی اتاق و مصرف انرژی گرفته تا خدمات شخصی و مدیریت جریان کار.

کارافزار همه‌کاره LYNK HMS سامسونگ تلویزیون‌های داخل اتاق را به درگاهی ارتقا می‌دهد که متصل‌کننده‌ی دستگاه‌های اتاق میهمان با سرور HMS، سیستم مدیریت اموال هتل (PMS) و برنامه تلفن همراه LYNK HMS برای کارافزار مدیریت اتاق (RMS) است. یکپارچه‌سازی کامل منابع به این شکل، که از طریق پروتکل بی‌سیم استاندارد حاصل می‌شود، امکان کنترل شخصی نور، پرده، دما، علائم روی در، محتوا و تنظیمات تشخیص حرکت را مطابق با نیازهای میهمانان فراهم می‌آورد. این کارافزار یکپارچه هتل‌داری که به آسانی و با افزودن یک دانگل اختیاری HMS با نمایشگرهای هتل‌داری HD690، HD690U، HD890U و HD890W سامسونگ قابل استفاده است، عملکرد کلی را ضمن کاهش هزینه کل مالکیت (TCO) ارتقا داده و فرآیند ارائه خدمات اختصاصی به میهمانان را تسهیل می‌کند.
کارافزار LYNK HMS سامسونگ با ایجاد تحول در تجربه‌ی میهمانان و تقویت روحیه‌ی وفاداری در مشتری، به هتل‌ها و مراکز تفریحی ممتاز کمک می‌کند که در خدمات منحصر به‌فرد خود تمایز ایجاد کنند تا حد سودآوری خود را تقویت نمایند.
*با پرداخت مقداری هزینه اضافی.

تقویت قابلیت‌های کنترلی و مدیریتی از طریق یک کارافزار یکپارچه‌ی هتل‌داری

تقویت قابلیت‌های کنترلی و مدیریتی از طریق یک کارافزار یکپارچه‌ی هتل‌داری

خدمات عادی کنترلی و مدیریتی داخل اتاق‌ها مدیران هتل را با قابلیت‌های محدود، ضعف و هزینه‌هایی مواجه می‌کند که به سبب ناتوانی در ادغام دستگاه‌های بیشتر با سرورهای HMS آن سرویس یا سیستم مدیریت اموال هتل ایجاد شده است. کارافزار ابتکاری LYNK HMS سامسونگ تلویزیون‌های داخل اتاق را به یک درگاه کنترلی و مدیریتی کاملاً یکپارچه تبدیل می‌کند، به طوری که قابلیت‌های حیاتی و مهم در یک کارافزار واحد جای گرفته است.  این خدمات بنیادی عبارتند از:

• کارافزار مدیریت اتاق‌ها (RMS) – یک ابزار مدیریتی جامع و برنامه تلفن همراه که جریان کار کارکنان هتل را به واسطه قابلیت نظارت آنی بر دما، عملکرد دستگاه‌ها و مصرف برق بهینه می‌سازد

• کارافزار مدیریت انرژی (EMS) – یک ابزار مبتنی بر حسگر است که بر وضعیت اشغال اتاق‌ها نظارت داشته و تنظیمات گرمایش و هوا را به طبع آن تنظیم می‌نماید تا روند فراهم‌سازی منابع به نحو هوشمندتری انجام گیرد

• سرویس کنترل درون اتاق (IRC) – نوعی سرویس روی صفحه نمایش که امکان کنترل عناصر مختلف محیط داخل اتاق را از طریق یک رابط کاربرپسند برای میهمانان مهیا می‌سازد

• کارافزار مدیریت محتوا (CMS) – یک برنامه تعاملی دوسویه که محیط صمیمانه و خوشایندتری را در داخل اتاق ایجاد می‌کند، چرا که هتل‌ها می‌توانند ضمن دسترسی به اپلیکیشن‌ها و خدمات اینترنتی، پیام‌های سفارشی نیز منتشر نمایند
کارافزار LYNK HMS سامسونگ در دو نوع بسته خدماتی موجود می‌باشد. بسته استاندارد حاوی چهار سرویس اصلی به همراه دانگل بی‌سیم و کنترل از راه دور هوشمند است که اتصالات و عملکرد روان‌تری را مقدور می‌سازد. در بسته خدماتی ویژه، علاوه بر خدمات استاندارد، یک سرویس کنترل پیشرفته برای داخل اتاق (IRC) ارائه می‌شود که شامل قابلیت‌های بهتر در کنترل روشنایی، پرده، و کلیدهای کنترل و نیز تنظیمات «حالت سریع IRC» می‌باشد.

بهینه‌سازی جریان کار با نظارت آنی و اپلیکیشن همراه سازگار

کارافزار مدیریت اتاق (RMS) که جزئی از کارافزار LYNK HMS سامسونگ است امکان نظارت بر کاربری داخل اتاق و هوش سیستم را فراهم می‌سازد تا هتل‌ها بتوانند عملکرد کارآمدتری داشته باشند. علاوه بر این، قابلیت مدیریت جریان کار با دستگاه همراه نیز در این کارافزار وجود دارد که عملکرد را ارتقا می‌دهد. کارکنان هتل با قابلیت‌‌های هوشمند RMS می‌توانند امور نظارت آنی را انجام دهند و به بررسی وضعیت دستگاه‌های اتاق، عملکرد و امنیت آن پرداخته و درخواست‌های میهمانان برای ارائه خدمات را دریافت کنند. گذشته از این، کارکنان می‌توانند به تحلیل دقیقی از مصرف انرژی و ارزیابی آن بپردازند تا بتوانند خرابی‌های احتمالی در سیستم گرمایش، تهویه و کولر گازی را پیش‌بینی نموده و تنظیمات مربوط به انرژی را بهینه کنند.
برنامه همراه RMS نیز باعث خودکارسازی فرآیندها می‌شود تا جریان کار کارکنان و پاسخگویی میهمانان را تسریع کند. کارافزار RMS با اولویت دادن به تمیزکاری اتاق‌ها بر اساس وضعیت‌شان، روند واگذاری اتاق و مرتب‌سازی آن را بهینه می‌سازد. بعلاوه، از آنجایی که سیستم، وظایف را به اتاق‌داران، بازرسان و مدیران می‌سپارد، کارکنان قادر به پاسخگویی سریع به درخواست‌های میهمانان خواهند بود که از طریق اپلیکیشن RMS ارسال می‌شود. در کنار این قابلیت‌ها، مدیران می‌توانند قوانین و رویه‌های کار را به صورت سفارشی و به شیوه‌ای آسان با کارکنان هتل به اشتراک بگذارند تا بهره‌وری و مسئولیت‌پذیری را ارتقا دهند. از این رو، کارکنان هتل می‌توانند شرایط اتاق را با اقدام به‌موقع خود بهبود بخشند و خدماتی عالی به مشتری ارائه دهند.

بهینه‌سازی جریان کار با نظارت آنی و اپلیکیشن همراه سازگار

افزایش حداکثری آسایش میهمانان و کاهش هزینه‌های انرژی از طریق کنترل مبتنی بر حسگرها

به خاطر اینکه گرما یا هوای مطبوع به طور مداوم و یکجا در بین اتاق‌های متعدد در جریان است، مصرف انرژی به طور چشمگیری روی هزینه‌های عملیاتی کلی هتل اثر می‌گذارد. با کارافزار مدیریت انرژی (EMS) که زیرمجموعه کارافزار LYNK HMS سامسونگ است، هتل‌ها می‌توانند تنظیمات مصرف انرژی داخل اتاق را بهینه کرده و بدین ترتیب، در عین فراهم‌سازی آسایشی بی‌مانند، مصرف کلی را کاهش می‌دهند. با پذیرش میهمانان در هتل، کارکنان هتل می‌توانند بر اساس الگوهای آب و هوایی و محل اتاق در هتل، دمای اتاق را در یک اتاق یا مجموعه‌ای از اتاق‌ها روی مقداری ثابت تنظیم کنند. فناوری نظارتی مبتنی بر حسگر در سرویس EMS با بکارگیری چندین حسگر در هریک از اتاق‌ها حرکات میهمانان را تشخیص می‌دهد. کارافزار LYNK HMS با تکیه بر مجموعه داده‌های بدست‌آمده از حسگرها می‌تواند خالی بودن یا نبودن اتاق را تشخیص دهد. این اطلاعات به هتل‌ها کمک می‌کند که در صورت تمایل، در مواقع خالی بودن اتاق‌ها، سیستم‌های سرمایش و گرمایش را خاموش و یا کم کنند. در عین حال که میهمانان می‌توانند تنظیمات دما را در اتاق‌هایشان تغییر دهند، پیش‌بینی فرصت‌هایی که می‌توان توضیح انرژی را به نحو هوشمندانه‌تری کنترل کرد باعث می‌شود هتل‌ها قادر به کاهش هزینه‌های انرژی، ارتقای عملکرد سیستم‌های انرژی و افزایش بهره‌وری عملیاتی باشند.

افزایش حداکثری آسایش میهمانان و کاهش هزینه‌های انرژی از طریق کنترل مبتنی بر حسگرها

بهبود تجربه میهمانان از طریق قابلیت دسترسی بهینه برای کنترل دستگاه‌ها

از طرفی، هتل‌ها می‌توانند با استفاده از کارافزار LYNK HMS سامسونگ، تنظیمات اتاق را برای داشتن عملکرد مداوم و آسایش میهمانان با اقدام قبلی خود تنظیم کنند؛ از طرفی دیگر، سرویس کنترل داخل اتاق (IRC) در این کارافزار قابلیت کنترل بیشتر بر روی دستگاه‎های داخل اتاق را به میهمانان می‌دهد تا محیط ایده‌آل خود را در اتاق ایجاد کنند. هریک از نمایشگرهای هتل‌داری مربوط به IRC سامسونگ از یک رابط کاربری ساده برای تنظیمات آسان دما، روشنایی و وضعیت پرده برخوردارند که از یک محل واحد انجام می‌گیرد. میهمانان همچنین می‌توانند با عملکرد «مزاحم نشوید/اتاق آرایش» در سرویس IRC، بر حریم خصوصی خود کنترل داشته باشند. گذشته از این، کاربران می‌توانند از طریق «حالت سریع IRC»، شرایط مورد علاقه خود را ذخیره کرده و با فشردن یک دکمه ساده، آنها را فعال نمایند. فناوری مدیریت آسان اتاق در سرویس IRC با افزایش قابلیت دسترسی و کنترل یکپارچه، موجب سهولت، سفارشی‌سازی و عملکردی است که میهمانان از یک هتل لوکس در سطح جهانی انتظار دارند.

بهبود تجربه میهمانان از طریق قابلیت دسترسی بهینه برای کنترل دستگاه‌ها

نهایت آسایش میهمان با کارافزار دوسویه مدیریت محتوا بر مبنای IP

مدیران هتل‌ها می‌توانند با استفاده از راهکار جامع، دوسویه و تعاملی سامسونگ برای مدیریت محتوا (CMS) با نام LYNK SINC 3.0 به طراحی و ارائه محتواهای سفارشی بپردازند تا تجربه‌ای عالی را برای میهمان ایجاد کنند. راهکار LYNK SINC 3.0 که در LYNK HMS سامسونگ تعبیه شده است، امکان محتواسازی را برای هتل‌ها فراهم می‌سازد، بدون اینکه نیازی به خرید ابزارهای خارجی دیگر باشد. کلیه برنامه‌سازی‌ها که از طریق برنامه LYNK SINC انجام می‌گیرد، در بستر یک شبکه IP متعلق به هتل صورت می‌پذیرد و بدین ترتیب، نیاز به گیرنده‌های دیجیتال (STB) هزینه‌بر را مرتفع ساخته و از پیچیدگی فرآیند نگهداری می‌کاهد. کارکنان هتل علاوه بر تسهیل فرآیندهای پذیرش و تسویه حساب میهمانان، می‌توانند برنامه هریک از نمایشگرهای هتل‌داری یا گروهی از آنها را از راه دور تعیین کرده و پیام‌های خوش‌آمدگویی اختصاصی را به همراه برنامه پرواز، وضعیت آب و هوا و قابلیت‌های سرگرمی محلی را در معرض دید قرار دهند. به واسطه یک رابط کاربری ساده و دوسویه، اطلاعات مذکور برای میهمانان به خوبی قابل دسترس بوده و در ضمن، دسترسی آسانی به اپلیکیشن‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه‌شان فراهم می‌شود.

نهایت آسایش میهمان با کارافزار دوسویه مدیریت محتوا بر مبنای IP