اصول اخلاقی

اصول اخلاقی

فرهنگ شرکتی عادلانه و شفاف

فرهنگ شرکتی عادلانه و شفاف

درستکاری را در ساختار عملیات روزمره‌مان ایجاد می‌کنیم تا با روشی که شایسته وضعیتمان به‌عنوان شرکت جهانی درجه یک است، نقش اجتماعی و مسئولیتمان را ایفا کنیم.

درستکاری را در ساختار عملیات روزمره‌مان ایجاد می‌کنیم تا با روشی که شایسته وضعیتمان به‌عنوان شرکت جهانی درجه یک است، نقش اجتماعی و مسئولیتمان را ایفا کنیم.

همانطور که کسب و کار ما در بین کشورهای زیادی در سراسر جهان در حال انجام است، تفاوت‌هایی را که در قانون، مقررات و عرف این کشورها وجود دارد تشخیص و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم و در عین حال کسب و کار را به روشی قانونمند و اخلاقی هدایت می‌کنیم. سیاست‌های جهانی امنیت داده‌های شخصی را هم برای احترام به حریم خصوصی مشتریان و کارمندانمان و جهت محافظت از داده‌های شخصی آن‌ها توسعه می‌دهیم و به کار می‌‌گیریم. تلاش‌هایمان برای مدیریت سیستماتیک انطباق و ریسک‌های اخلاقی از «اصول اخلاقی کلی سامسونگ» و رهنمودهای رفتار تجاری» مشتق می‌شود و راهنمای همه کارمندانمان برای انجام کارها و داشتن قضاوت‌های ارزشی است. «تیم انطباق» ما، که قبلاً تحت نظر «دفتر حقوقی» قرار داشت، اکنون مستقیماً به مدیرعامل گزارش می‌دهد و رئیس «تیم انطباق» در همه جلسات هیئت مدیره شرکت می‌کند تا از تصمیمات مهم اتخاذشده توسط هیئت مدیره حمایت نماید. ما در هر بخش تجاری و دفاتر منطقه‌ای خارج از کشور سازمان‌های اختصاصی راه‌اندازی می‌کنیم تا مسائل انطباق مربوط به هر کسب و کار و منطقه را مدیریت کنند.

مدیریت اخلاق

آیین‌نامه جهانی رفتار خود («اصول کسب و کار سامسونگ») را از طریق وب‌سایت مدیریت اخلاق‌ ما به تأمین‌کنندگان، مشتریان و سایر سهام‌داران خارجی و همچنین کارکنانمان نشان می‌دهیم و جهت گزارش هرگونه نقض معیارهای اخلاقی کانالی را ارائه می‌کنیم. به‌علاوه، «رهنمودهای رفتار تجاری کارکنان» که به‌عنوان استانداردهای اخلاقی به کارکنانمان ابلاغ می‌‌گردند ترجمه می‌شوند و در کل به 15 زبان (از جمله کره‌ای) در دسترس هستند و در اینترانت داخلی‌مان آپلود می‌شوند. جزئیات مرتبط منتشر و از طریق آموزش جمعی، آنلاین و صوتی/تصویری، که حداقل به‌طور سالانه یا بیشتر ارائه می‌شود، با تمام کارکنانمان در سراسر جهان به اشتراک گذاشته می‌شوند. همچنین به‌منظور ایجاد شیوه‌های شفاف تجاری، «رهنمودهای کسب و کار» جداگانه به تأمین‌کنندگانمان ارائه می‌شوند.

مدیریت انطباق

برنامه انطباق ما با هدف ایجاد فرهنگ شرکتی مبتنی بر انطباق به‌منظور به حداقل رساندن ریسک‌های تجاری که ممکن است به دلیل قانون تثبیت قیمت‌ها یا نقض حقوق مالکیت معنوی رخ دهند و پذیرش مسئولیتی سنگین‌تر در حوزه‌های حقوق بشر، سلامت و ایمنی و محیط‌ زیست ارائه می‌‌شود. «سیستم مدیریت برنامه انطباق» (CPMS) و سیستم IT توسعه یافته‌اند تا ریسک‌های مرتبط با انطباق را مدیریت کنند، سیاست‌های مختص هر حوزه و جزئیات مانیتورینگ مشکل منطقه‌ای را ارائه دهند. میز راهنمای ما در حال کار و اجرا است تا هر زمان که کارکنانمان پرسش‌هایی مرتبط با کار داشته باشند یا هنگامی که رهنمودهایمان را برای تعیین کار خلاف قانون کافی نمی‌بینند، به آن‌ها در پرسش تک‌تک سؤالات از متخصصان کمک کند. سیستم افشاگری‌ ما که تحت CPMS برای کارکنانمان توسعه یافته است، به روشی کار می‌کند که محرمانه بودن افشاگرها را کاملاً تضمین ‌کند.

فرآیند مدیریت انطباق

  • پیشگیری

    آموزش کارمندان، ارائه راهنماهای خاص منطقه‌ای، انجام بررسی‌های مبتنی بر سیستم، استفاده از Help Desk، نظارت و مدیریت مقررات جدید و اصلاح شده

  • مانیتورینگ

    اجرای مانیتورینگ دائمی/ویژه امری به‌خصوص از طریق واحد‌ها یا کارکنان اختصاصی

سیاست حفظ حریم خصوصی

سیاست حفظ حریم خصوصی استاندارد جهانی‌مان را رسماً اعلام کردیم و سیاست‌های مرتبط را که منعکس‌کننده شرایط نظارتی مختص منطقه و ویژگی‌های محلی هستند، توسعه دادیم. در نتیجه این چنین تلاش‌هایی، «راهنمای اطلاعات شخصی جهانی» و «راهنمای مدیریت برای برون‌سپاری پردازش داده‌های شخصی» به کارکنانمان ارائه شده‌اند تا به‌عنوان مقررات مدیریتی مورد استفاده قرار گیرند. با فرآیندها و سیستم‌هایمان به روشی کار می‌کنیم که سیاست‌های مرتبط را در اجرای کسب و کار روزانه‌مان بگنجاند و به انجام بررسی‌ها و ارائه آموزش در سطح شرکت ادامه دهد.

 

کارکرد واحدهای اختصاصی

شرکت زیر نظر مستقیم مدیرعامل
ایجاد دفتر حریم خصوصی جهانی در چارچوب دفتر حقوقی
انتصاب وکلا به عنوان مسئول سیاست حفظ حریم خصوصی در بخشهای تجاری مربوطه
 

سیاست حفظ حریم خصوصی
کارکرد/مدیریت/بررسی تقویت‌شده سیستم‌های

انجام بررسی‌های منظم و ایجاد بهینه‌سازی‌های لازم در سیستم‌ها و سرویس‌هایمان که برای سیستم حفاظت مدیریتی، فنی و فیزیکی ویژه مشتریان و کارکنانمان در حال عملکرد هستند و کل فرآیند جمع‌آوری داده‌ها، پردازش و دور انداختن را کنترل می‌کند
 

آموزش سیاست حفظ حریم خصوصی

ارائه آموزش آنلاین/آفلاین سیاست حفظ حریم خصوصی که ویژگی‌های شغلی مختص هر بخش (برنامه‌ریزی، تحقیق و توسعه، بازاریابی و غیره) را در نظر می‌گیرد. همچنین آموزش پایه که تمام کارکنان را هدف قرار ‌دهد
 

مدیریت قانونی حریم خصوصی
کارکرد سیستم (PLMS)

اجباری کردن انجام اقدامات پیشگیرانه از طریق استفاده از چک‌لیست ریسک حریم خصوصی داده‌ها که توسعه یافته است تا در حین بررسی توسط وکلای اختصاصی، ریسک‌های حریم خصوصی داده‌ها را در هر سطح محصول و سرویس، از برنامه‌ریزی و توسعه گرفته تا کارکرد و خاتمه بررسی کند