تنوع و فراگیرسازی

تنوع و فراگیرسازی

پرورش فر
هنگی متنوع بر
ای ایجاد آینده‌ای بهتر

پرورش فرهنگی متنوع برای ایجاد آینده‌ای بهتر

خودتان باشید، ما فردای بهتری می‌سازیم

ما در سامسونگ معتقدیم که نوآوری و رشد مبتنی بر فرهنگی فراگیر و فضای کاری متنوع هستند.
هدف ما ایجاد تیمی جهانی است که همه افراد در آن احساس تعلق و فرصت‌های برابر داشته باشند، و استعدادهای ما را تشویق کند خود واقعی‌شان باشند.
در کنار یکدیگر، فردایی بهتر را برای مشتریان، شرکا و اجتماع‌های خود می‌سازیم.

افراد در سامسونگ

از‌آنجایی‌که کارکنان ما تجربیات و دیدگاه‌های مختلفی با خود به Samsung می‌آورند،
امکان ایجاد فردای بهتر را برای ما فراهم می‌سازند.

Rim Chehabi

Corporate Social Responsibility / UAE

سازمان‌های دیرپا در زمینه ایجاد و تقویت شیوه‌های پذیرش تنوع و شمول پیشگام هستند و با وجود برخورداری از چشم‌انداز مشترک، دیدگاه‌های مختلف را به رسمیت می‌شناسند.

Sarah Alnahdi

Retail Operation / Saudi Arabia

همکاری زنان Saudi با Samsung Electronics سبب شده است که من خود را به محیطی که در آن تبعیض رفتاری وجود ندارد، متعلق بدانم. همه ما با روحیه‌ای یگانه در مسیر تحقق اهداف شرکت و ارتقای کیفیت فعالیت تلاش می‌کنیم. من خود را عضو خانواده‌ای می‌دانم که همواره برای کمک‌رسانی به من آماده‌اند و من نیز آماده خدمت‌رسانی به آنها هستم.

Kunj Sood

HR Business Partner / India

با وجود ابتلا به معلولیت، عضو شورای D&I هستم. بر این باورم که وظیفه ما ایجاد تغییر همگانی در این فرهنگ و پذیرش هرچه بیشتر تنوع در سازمان است. ایجاد شورای D&I را از گامهای بزرگ SIEL در مسیر دستیابی به اهداف عالی می‌دانم و عمیقاً معتقدم که این کار سبب شناسایی استعدادهای برتر گروه‌های متنوع در Samsung خواهد شد.

Kanokchon Taemchim

Manufacturing Line Management / Thailand

سابقه همکاری من با این شرکت به 14 سال می‌رسد. من عضو جامعه LGBTQ هستم ولی هرگز خود را متفاوت از دیگران حس نکرده‌ام. بلکه، این ویژگی را فرصتی برای رشد خود قلمداد کرده‌ام. گروه من به ارزش تنوع احترام می‌گذارد و با تاکید بر توانایی، به‌جای جنسیت، زمینه موفقیت من را فراهم می‌کند. از کارم لذت می‌برم و تا حد ممکن همکاری با Samsung را ادامه خواهم داد.

Trang Thi Hoang

Counselling / Vietnam

Samsung که خود را فراتر از یک محیط کار معمولی می‌داند، به من امکان می‌دهد که تعامل بیشتری با دنیا برقرار کنم. من پیام ارتباط و رضایت را در جلسات مشاوره روانی کارکنان Samsung منتقل می‌کنم تا به آنان در شناسایی ارزش‌ها و ایجاد زندگی معنوی و سالم کمک کنم. Samsung ارزش‌هایی مانند شکوفایی گروهی را نیز دنبال می‌کند. من همواره به این امر افتخار می‌کنم و آن را محترم می‌دانم.

Laixin Zhang

Corporate Social Responsibility / China

با گسترش فناوری‌های دیجیتال، هوش مصنوعی و فرآیندهای خودکارسازی در China، زنان بیشتری وارد مسیر توسعه اجتماعی و اقتصادی با هدف تحقق بخشیدن به رویاها و تبدیل شدن به افراد ورزیده، خود-ساخته، مسئولیت‌پذیر و خلاق در عرصه علم و فناوری می‌شوند. ما با فراهم کردن فرصت‌های آموزشی بانوان مستعد بیشتری را وارد حوزه‌های علم و فناوری خواهیم کرد.

Charlotte Grant

Internal Communication / UK

ما شرکتی بین‌المللی هستیم و فعالیت بین‌المللی مستلزم پذیرش تنوع، مذاهب گوناگون، ویژگی‌های نژادی و هویت‌های قومی است. وظیفه ما شناخت گرایش‌های شما و پذیرش آزادانه آنهاست. از سوی دیگر، ما موظف به اولویت بخشیدن به افراد و مشتریان خود هستیم و در مسیر دستیابی به این هدف، باید جامعه داخلی خود را با جوامع بیرونی سازگار کنیم.

Sajid Sadi

System Structure Design / USA

در صورتی می‌توانید به درک درستی از نیازهای دیگران برسید که آن نیازها را نیاز خود بدانید. هر نوع تنوع بخشی جدایی‌ناپذیر از این حس است. یگانگی در روحیه و حس تعلق زمانی شکل می‌گیرد که در این مسیر با تمام وجود تلاش کنیم.

Seth Nicaulas Brown

Business Strategy / USA

هر روز ما با انگیزه تربیت نیروی کار فراگیر و متنوع در همه سطوح از خواب بیدار می‌شویم تا بتوانیم با دنیای اطراف و مشتریان خود ارتباط برقرار کنیم. این تنوع افکار، مهارت‌ها و تجربیات سبب تقویت ظرفیت و دامنه فعالیت گروه‌ها و در نتیجه ارتقای سطح «برابری و یکسان‌نگری» می‌شود.

Leslie Baker

B2B Sales Management / USA

پذیرش، ترویج و حمایت از موضوعاتی مانند تنوع و فراگیری از لحظه ورود به خانواده Samsung آغاز می‌شود. حضور روزانه در سازمانی که ما را تشویق به حفظ هویت و غرور واقع‌بینانه می‌کند، فوق‌العاده ارزشمند است.

Constanza Sepulveda

CS Planning / Colombia

به دلیل برخورداری از فرصت هدایت گروه، با روش پذیرش تنوع در گروه و تقویت مهارت‌های نوآوری، تصمیم‌سازی و نتیجه‌گیری کاملاً آشنا شده‌ام. D&I چیزی فراتر از یک روند عدالت‌محور است. این یک راهبرد تجاری مبتنی بر بهره‌وری، کیفیت و موفقیت است.

Hlubi Shivanda

Business Process Management / South Africa

تنوع و شمول بهره‌مندی سازمان ما از دیدگاه‌ها، تجربیات و تخصص‌های متنوع را تضمین می‌کند. دادن امکان اظهار نظر به کارکنان، صرف‌نظر از جنسیت، نژاد، رنگ پوست یا اعتقادات، مزیت تجاری ایجاد می‌کند. حضور مستمر و مسئولانه ما در بازارهای گوناگون گواه این ادعاست.

گروه‌های منابع کارمندی (ERGs)

تنوع، برابری و شمول از اجزای جدایی‌ناپذیر فرهنگ ما هستند که زمینه‌ساز تداوم نوآوری می‌شوند.
«گروه‌های کمکی کارکنان» افراد را برای تبادل دیدگاه‌ها و افکار گرد هم می‌آورند و در نتیجه
ما می‌توانیم تفاوت‌های یکدیگر را به رسمیت بشناسیم و از این مزیت برای ارائه خدمات ارزشمند بهره بگیریم.

* در Samsung،‏ ERGs مختلفی بر اساس جنسیت، LGBTQ+‎، نژاد، والدین شاغل، و کهنه‌سربازان در مناطق گوناگون، ازجمله US،‎‏ Europe،‏ Latin America و Southwest Asia شکل گرفته است.

Initiative Highlights

ما به تلاش برای ایجاد فرهنگ سازمانی فراگیر
از طریق فعالیت‌های گوناگون D&I در مناطق مختلف ادامه می‌دهیم.

یادگیری و توسعه

ما مردم خود را توانمند می‌کنیم تا محرک تغییر در سامسونگ و نیز جامعه بزرگتر خود باشیم.

ما در سامسونگ برای مردم خود فرصت‌های رشد و توسعه فراهم می‌کنیم تا پیشتازترین و جامع‌ترین باشیم. این شامل آگاهی‌افزایی برای گسترش نظرات، تغییر ذهنیت برای افزایش هدفمندی و تمرین شمول برای آزادسازی نوآوری است.

تغییر شکل نگرش

تشخیص ارزش تنوع درون یک تیم

ایجاد آگاهی

تشخیص اهمیت «تنوع و فراگیرسازی» از دیدگاه تجاری

به‌کارگیری شمول

توسعه روابط متنوع و فراگیر برای هدایت کردن تحولتوسعه روابط متنوع و فراگیر برای هدایت کردن تحول

سطح رهبری

راهنمایی برای رهبران تیم برای نهادینه کردن فرهنگ فراگیرسازی از طریق تنوع

سطح شخصی

یادگیری درباره خود و دیگران

سطح تیمی

توسعه روابط تنوع و شمول

زنان در سامسونگ

ما خود را موظف به تربیت نسل بعدی زنان مدیر می‌دانیم و در این مسیر
حمایت از بانوان مستعد را که در حوزه‌های خود سرآمد هستند، پیگیری می‌کنیم.

Status of women's leadership by position and job function of SEC
زنان در Samsung (جهانی) 2011 2016 2021
عملکرد شغلی فناوری (%) 15.0 16.6 18.8
فروش و بازاریابی (%) 28.0 29.0 32.3
راهبری مدیریت اجرایی (%) 1.5 6.2 6.5
مدیریت میانی (%) 9.0 12.7 16.1

زنان در Samsung
(بر اساس عملکرد شغلی)

زنان در Samsung (بر اساس عملکرد شغلی) فناوری (%) 2011 15.0% / 2016 16.6% / 2021 18.8%، فروش و بازاریابی (%) 2011 28.0% / 2016 29.0% / 2021 32.3%. جایگاه کارکنان زن در حوزه‌های فناوری، فروش و بازاریابی در بازه 2011 تا 2021 ارتقای چشمگیری یافته است. زنان در Samsung (بر اساس عملکرد شغلی) فناوری (%) 2011 15.0% / 2016 16.6% / 2021 18.8%، فروش و بازاریابی (%) 2011 28.0% / 2016 29.0% / 2021 32.3%. جایگاه کارکنان زن در حوزه‌های فناوری، فروش و بازاریابی در بازه 2011 تا 2021 ارتقای چشمگیری یافته است.

زنان در Samsung
(بر اساس راهبری)

زنان در Samsung (بر اساس راهبری) مدیریت اجرایی (%) 2011 1.5% / 2016 6.2% / 2021 6.5%، مدیریت میانی (%) 2011 9.0% / 2016 12.7% / 2021 16.1%. رتبه مدیران اجرایی و مدیران میانی زن از 2011 تا 2021 ارتقا یافته است. زنان در Samsung (بر اساس راهبری) مدیریت اجرایی (%) 2011 1.5% / 2016 6.2% / 2021 6.5%، مدیریت میانی (%) 2011 9.0% / 2016 12.7% / 2021 16.1%. رتبه مدیران اجرایی و مدیران میانی زن از 2011 تا 2021 ارتقا یافته است.

عناوین و جوایز

از زمان ورود ما به عرصه ارتباطات و پذیرش تنوع و شمول،
تلاش‌های ما مورد توجه گروه‌های حمایتی، دولت‌ها و سازمان‌های غیردولتی قرار گرفته است.
به‌ویژه، ما جزو رتبه‌های برتر فهرست Forbes در زمینه «کارفرمایان برتر دنیا» قرار گرفته‌ایم و
در دو سال پیاپی (2020‎-21) عنوان یکی از America’s«بهترین کارفرمایان کهنه‌سربازان» را کسب کرده‌ایم.