نحوۀ عیب‌یابی تلویزیون Samsung که روشن نمی‌شود

آخرین تاریخ به روز رسانی : دسامبر ۱۵. ۲۰۲۰

اگر در روشن کردن تلویزیون هوشمند Samsung خود مشکل دارید، ممکن است مشکل از پریز برق، سیم، کنترل یا خود تلویزیون باشد. نمایش چراغ قرمز حالت آماده به کار مهم است. در استفاده ی عادی، چراغ قرمز حالت آماده به کار در زمان خاموش بودن تلویزیون روشن است، و هنگامی که تلویزیون در حال استفاده است خاموش است.

موقعیت 1. هنگامی که چراغ حالت آماده به کار تلویزیون روشن است

روشن بودن چراغ حالت آماده به کار در حین خاموش بودن تلویزیون اشکال نیست. با این حال، اگر پس از تلاش برای روشن کردن تلویزیون، همچنان روشن نشد، ممکن است کنترل از راه دور مشکل داشته باشد. ابتدا تلویزیون را به جای استفاده از کنترل، با استفاده از دکمه پاور روی آن روشن کنید.

چراغ حالت آماده به کار تلویزیون

  • اگر تلویزیون بدون کنترل از راه دور روشن شد، مشکل از کنترل است. برای رفع مشکل، می‌توانید باتری‌ها آن را تعویض کنید.

توجه: مکان دکمه پاور بسته به مدل تلویزیون متفاوت است. اگر مطمئن نیستید این دکمه کجا قرار دارد، راهنمای کاربر دستگاه را مشاهده کنید.

موقعیت 2. هنگامی که چراغ حالت آماده به کار تلویزیون خاموش است

مطمئن شوید سیم و پریز برق بدون مشکل کار می‌کنند. ابتدا مطمئن شوید که تمام سیم‌ها به‌طور ثابت در جای خود قرار دارند. به مدت 30 ثانیه تلویزیون را از برق جدا کنید، و هنگام وصل کردن دوشاخه آن به برق، آن را به پریزی وصل کنید که از عملکرد صحیح آن اطمینان دارید. اگر کار نکرد، از پریز دیگری استفاده کنید.

خروجی برق تلویزیون

  • روشن شدن چراغ قرمز حالت آماده به کار به این معناست که برق در تلویزیون وجود دارد و احتمالاً بدون مشکل روشن خواهد شد. این بدان معناست که مشکل از پریزی است که ابتدا امتحان کرده‌اید.

موقعیت 3. هنگامی که چراغ حالت آماده به کار تلویزیون چشمک می‌زند

در صورت استفاده از محافظ، آن را بررسی کنید. ممکن است این دستگاه‌ها با گذشت زمان فرسوده شده و ولتاژ کافی برای تلویزیون شما فراهم نکنند. می‌توانید محافظ را تعویض کنید. چراغ چشمک‌زن نشانه مشکل در برق یا قطعه داخلی تلویزیون شماست.

توجه: اگر تلویزیون همچنان روشن نشد، جهت درخواست خدمات با مرکز تماس Samsung تماس بگیرید.

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم