One UI

تجربیات لذت‌بخش، طراحی شده توسط شما

نحوه استفاده از تلفن شما منحصر به خود شما است. به همین دلیل One UI به شما امکان می‌دهد با توجه به شرایط خود تفکر و عمل کنید و این قابلیت برایتان فراهم می‌شود تا تجربه دیجیتالی خود را طراحی کنید. به‌واسطه داشتن آزادی در ابراز هر آنچه دوست دارید، خوشی و لذت را برای روز خود به ارمغان بیاورید.

ویدیوی کوتاه از صفحه نمایش‌های مختلف Galaxy که ویژگی‌های رابط کاربری One UI را نشان می‌دهد. سری اول صفحه نمایش‌ها منوی تنظیمات، ویجت کنترل میزان صدا، صفحه قفل، ویجت Samsung Health، و پنل تنظیمات سریع را نشان می‌دهد. سری دوم برنامه گالری، تماس ویدیویی 4 نفره با استفاده از Google Duo، برنامه دوربین و Samsung Notes را نشان می‌دهد که جلوه‌های واقعیت افزوده روی صفحه قرار گرفته‌اند.

*«Google Duo نشان تجاری شرکت Google LLC.‎ است».
**تصویر برای اهداف نمایشی شبیه‌سازی شده است. رابط کاربری واقعی ممکن است متفاوت باشد.
***عملکردهای در دسترس ممکن است بسته به دستگاه، کشور، منطقه، شرکت مخابراتی و نسخه One UI متفاوت باشند.

برای راحتی روزانه طراحی شده است

با تجربیات رابط کاربری کاربرپسند که راحتی و بهره‌وری را در دستگاه‌های Galaxy مختلف (از جمله تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، ساعت‌ها و رایانه) به بیشترین میزان می‌رسانند، کارهای روزانه‌تان را بهبود ببخشید. با تمرکز بر  موارد مهم در صفحات کوچک و در حین حال انجام دادن راحت چند کار در صفحات بزرگ‌تر، کارهای بیشتری را به سرانجام برسانید.

تبلت، ساعت، تلفن هوشمند Galaxy، و رایانه سامسونگ همگی برنامه گالری را نمایش می‌دهند که باز است به‌طوری‌که طراحی رابط کاربر برای نمایشگرهای هر یک از دستگاه‌ها بهینه‌سازی شده است.

روش‌های لذت‌بخش‌تر و آسان‌تر برای برقراری ارتباط

هنگام برقراری تماس با دوستانتان، اوقات خوشی را بگذرانید. برای تماس ویدیویی باکیفیت FHD در Google Duo، برنامه پیام‌ها یا تلفن را باز کنید و (اگر دوست داشتید) به تبلت یا تلویزیون بروید تا تماس را به پایان برسانید. سپس، با جلوه‌های واقعیت افزوده که با مقداری سرگرمی و شوخی افزوده‌شده شما را نشان می‌دهد، از دوستانتان استقبال کنید.

دو دستگاه Galaxy در کنار هم قرار گرفته‌اند. صفحه نمایش Galaxy موجود در سمت چپ برنامه تلفن را در حالی نمایش می‌دهد که شماره تلفن Jen نمایان شده است. صفحه نمایش Galaxy در سمت راست تماس ویدیویی Google Duo را با Jen نشان می‌دهد که به‌طور غیرمستقیم چهره تماس‌گیرنده را با جلوه‌های واقعیت افزوده نمایش می‌دهد.

*برای کیفیت تصویر FHD در تماس‌های ویدیویی دونفره Google Duo، اتصال 5G/Wi-Fi الزامی است.
**جلوه‌های واقعیت افزوده در دستگاه‌های سری Galaxy S،‏ Note و Z، دستگاه‌های Galaxy جدیدتر از A50، دستگاه‌های سری Galaxy Tab S‌‌ جدیدتر از TabS7 و دستگاه‌هایی که از One UI نسخه 2.1 یا بالاتر استفاده می‌کنند، در دسترس است.

لحظات روزمره را شکوهمند کنید

پرتره و سلفی

چهره‌ها را در عکس‌هایتان به‌طوری چشمگیر‌ برجسته کنید. حالت پرتره به‌منظور ارائه بهترین ویژگی‌های چهره، از جلوه‌های نورپردازی و تاری پس‌زمینه استفاده می‌کند. در سلفی‌ها، جزئیات سایه‌روشن پوست، رنگ، خطوط خارجی، چشم‌ها و خط موهایتان به‌طور خودکار تصحیح می‌شوند.

دو سری عکس قبل و بعد، ویژگی‌های برنامه دوربین Galaxy را نشان می‌دهند: فوکوس خارج برای حالت پرتره و رنگ زنده برای عکس‌های سلفی.

*تصویر برای اهداف نمایشی شبیه‌سازی شده است. رابط کاربری واقعی ممکن است متفاوت باشد.
**ویژگی‌های ذکرشده در بالا ممکن است بسته به مدل‌های دستگاه در دسترس نباشند.

عکس‌های شفاف در شب

حتی در شب‌های تاریک، لحظه‌ای خاص را ثبت کنید. با «حالت شب» دیگر عکس گرفتن در فضای کم‌نور مشکل نیست. به Galaxy خود اعتماد کنید، عکس بگیرید و از وضوح و رنگ‌های زیبای فضاهایی که حتی با چشم غیرمسلح به‌سختی دیده می‌شوند، لذت ببرید.

صفحه Galaxy قابلیت «حالت شب» برنامه دوربین را نشان می‌دهد که باعث روشن شدن و بهبود عکس‌های گرفته شده در تاریکی می‌شود.

*تصویر برای اهداف نمایشی شبیه‌سازی شده است. رابط کاربری واقعی ممکن است متفاوت باشد.
**نتایج «حالت شب» ممکن است بسته به مشخصات دوربین دستگاه متفاوت باشد.
***ویژگی‌های ذکرشده در بالا ممکن است بسته به مدل‌های دستگاه در دسترس نباشند.

همه آنچه لازم دارید فقط یک چیز است

تنها یک کلیک روی شاتر، بهترین لحظات شما را ثبت و انتخاب می‌کند. از حالت‌ها و جلوه‌های مختلف، مانند تاری پس‌زمینه در پرتره‌های خانوادگی، فیلم سگی در حال دویدن و موارد دیگر، به‌طور خودکار اعمال می‌شود.

صفحه Galaxy قابلیت دوربین «برداشت تکی» را نشان می‌دهد که با عکس‌ها و ویدیوهای مختلف احاطه شده است که همه با یک شات گرفته شده‌اند.

*تصویر برای اهداف نمایشی شبیه‌سازی شده است. رابط کاربری واقعی ممکن است متفاوت باشد.
**فرمت و میزان نتایج «Single Take» ممکن است بر اساس عکس اولیه متفاوت باشد.
***ویژگی‌های ذکرشده در بالا ممکن است بسته به مدل‌های دستگاه در دسترس نباشند.

زندگی‌تان را هوشمندتر و ساده‌تر کنید

بدون اینکه خارج از خانه قدمی بردارید، تناسب اندامتان را حفظ کنید. با Galaxy متصل به تلویزیونتان از طریق Smart View، می‌توانید محتوای تناسب اندام یا تمرین را در صفحه نمایشی بزرگ روشن کنید، درحالی‌که خودتان را هم‌زمان کنار به کنار تماشا می‌کنید تا اندامتان را مقایسه کنید و بهبود دهید.

زنی در اتاق نشیمن خود نشسته است و حالت‌های یوگای نمایش‌داده‌شده در تلویزیون در مقابل خود را دنبال می‌کند. در کنار تلویزیون، تلفن هوشمند او حالت بدنش را ضبط می‌کند، که تصویر این حالت در پنجره کوچکی در گوشه سمت راست پایین تلویزیون انعکاس داده شده است تا او بتواند حالتش را با ویدیوی آموزشی در حال پخش مقایسه کند.

*این سرویس در تمام دستگاه‌های Galaxy با به‌روزرسانی One UI نسخه 3.1 در دسترس است.
**قابلیت Smart View در تمام تلویزیون‌های هوشمندی که از Miracast پشتیبانی می‌کنند در دسترس است. هرچند، برای تجربه بهینه، اتصال به تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ در بازار عرضه‌شده در سال 2019 یا پس از آن توصیه می‌شود.

زندگی دیجیتال متعادل برای همه

سلامت دیجیتال

برای داشتن زندگی دیجیتال سالم‌تر، تمام راهنمایی مورد نیازتان را از Galaxy خود بگیرید. می‌توانید الگوهای استفاده از برنامه‌ خود را از طریق گزارش هفتگی بررسی کنید. همچنین، می‌توانید هنگام استفاده از «حالت رانندگی» در جاده، حواس‌پرتی‌های ناشی از تلفن همراهتان را کاهش دهید یا شب‌ها برای خواب با کیفیت بالاتر، اعلان‌ها را با «حالت زمان خواب» مسدود کنید.

صفحه Galaxy و عکس‌های صفحه، ویژگی «سلامت دیجیتال» را با نمودارهایی از زمان کار با صفحه نمایش و استفاده از برنامه برای یک هفته نشان می‌دهد.

با در نظر گرفتن همه افراد طراحی شده است

رابط کاربری One UI تجربه استفاده از تلفن همراه را برای همه افراد آسان‌تر می‌کند. برای افراد با اختلالات بینایی، صفحه کلید با کنتراست رنگ بالا تایپ کردن را آسان‌تر می‌کند. همچنین «بلند خواندن ورودی صفحه کلید» کلمات و تک حروفی را که تایپ می‌کنید می‌خواند تا به شما کمک کند که مطمئن شوید همان چیزی را که مد نظر دارید، می‌نویسید.

برنامه پیام‌های Galaxy صفحه کلید زرد با کنتراست بالا را روی صفحه سیاه نشان می‌دهد. کلمه "Hello" (سلام) در بالای صفحه کلید ظاهر می‌شود.

*ویژگی «بلند خواندن ورودی صفحه کلید» قادر به خواندن کلمات به زبان‌های نصب‌شده در قابلیت «متن به گفتار» است.

از داده‌ها و حریم خصوصی خود تمام و کمال محافظت کنید

محافظت از فایل‌هایی که به اشتراک می‌گذارید

با صفحه «اشتراک‌گذاری»، می‌توانید هنگام آپلود تصاویر خود در وب و رسانه‌های اجتماعی، اطلاعات مکان عکس را حذف کنید. همچنین، با «اشتراک‌گذاری خصوصی» می‌توانید فایل‌ها را به‌طور خصوصی به اشتراک بگذارید. می‌توانید تاریخ انقضایی روی فایل قرار دهید یا اشتراک‌گذاری را باطل کنید تا گیرنده دیگر نتواند آن را باز کند.

*صفحه اشتراک‌گذاری در تمام دستگاه‌های Galaxy در تمام مناطق در دسترس است. اگر چه، تنها فایل‌های با قالب JPG را می‌توان به اشتراک گذاشت.
**Private Share در تمام دستگاه‌های Galaxy دارای One UI در دسترس است. این سرویس در چین در دسترس نیست.

صفحه نمایش Galaxy با چند عکس که در کنار آن قرار گرفته‌اند و روند آپلود عکس را با استفاده از «اشتراک‌گذاری خصوصی» نمایش می‌دهد و گزینه «حذف داده‌های مکان» را ارائه می‌کند. گزینه مربوطه علامت‌گذاری شده است.

*صفحه اشتراک‌گذاری در تمام دستگاه‌های Galaxy در تمام مناطق در دسترس است. اگر چه، تنها فایل‌های با قالب JPG را می‌توان به اشتراک گذاشت.
**Private Share در تمام دستگاه‌های Galaxy دارای One UI در دسترس است. این سرویس در چین در دسترس نیست.

امنیت خطاناپذیر

با حریم خصوصی دیجیتالی مهم‌تر از همیشه، Galaxy شما می‌تواند به جلوگیری از فاش شدن اطلاعات حساس کمک کند. در راستای حفظ امنیت داده‌ها، اطلاعات بیومتریک، رمز عبور، کلیدهای رمز عبور و کلیدهای احراز هویت سرویس Samsung Pay و Health به‌طور ایمن درون سخت‌افزار دستگاهتان نگه‌داری می‌شوند.

*در حال حاضر فقط در Galaxy S21 در دسترس است و در دستگاه پرچم‌دار زیر (بعد از Galaxy S21) در دسترس نخواهد بود.

صفحه نمایش Galaxy با نشان بزرگ Knox در مرکز آن نشان داده می‌شود. در اطراف Galaxy سه نماد مربوط به امنیت داده قرار دارد: اثر انگشت، فضای ذخیره‌سازی، و حساب کلیدی.

*در حال حاضر فقط در Galaxy S21 در دسترس است و در دستگاه پرچم‌دار زیر (بعد از Galaxy S21) در دسترس نخواهد بود.

می‌توانید از بخش «اطلاعیه‌ها» در برنامه Samsung Members زمان‌بندی مربوط به ارتقاهای رابط کاربری One UI را پیدا کنید.
می‌توانید Samsung Members را از Galaxy Store دانلود و نصب کنید.

آرم اعضای سامسونگ

آرم Samsung Galaxy Store