وقتی از محفظه ی یخ آب چکه می‌کند، چکار باید بکنم؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : مارس ۰۱. ۲۰۲۱

 

در صورت چکه کردن آب از محفظه ی یخ، لطفاً موارد زیر را بررسی کنید و با مرکز تماس سامسونگ تماس بگیرید.

محفظه ی یخ چیست؟

 

محفظه ی یخ قطعه‌ای است که یخ از داخل آن عبور می‌کند و وارد یخ‌ریز میشود. وقتی اهرم یخ فشار داده می‌شود، ورودی محفظه ی یخ باز می‌شود و یخ تولید‌شده در یخ‌ساز از محفظه ی یخ عبور می‌کند و از یخ‌ریز خارج می‌شود.

در حال بارگیری

علت چکه کردن آب از محفظه ی یخ

  • منفذ محفظه ی یخ (ورودی متصل به یخ‌ریز) کمی در معرض دمای اتاق قرار دارد و این مسئله ممکن است باعث ایجاد رطوبت در داخل این محفظه شود.
  • پسماند‌‌های یخ ناشی از فعالیت یخ‌ساز ممکن است به دلیل باز کردن مکرر درب یخچال‌فریزر یا باز و بسته شدن درب یخ‌ریز، آب شوند و در نتیجه در داخل محفظه ی یخ رطوبت ایجاد کنند.

راه‌حل

 

وقتی یخ، خصوصاً یخ خرد‌شده، از یخ‌ریز خارج می‌شود، ممکن است مقداری یخ در داخل محفظه ی یخ باقی بماند. وقتی این یخ باقیمانده آب می‌شود، این‌طور به نظر می‌آید که آب‌ریز نشتی دارد. برای اجتناب از بروز این پدیده، یخ‌های باقیمانده را از محفظه ی یخ خارج کنید. بعد از خارج شدن یخ خرد‌شده از پخش‌کننده ی یخ، مقداری یخ مکعبی از پخش‌کننده خارج کنید تا یخ‌های باقیمانده از محفظه ی یخ خارج شوند.

 

اگر یخ باقیمانده‌ای داخل محفظه ی یخ وجود ندارد، اما علاوه ‌بر یخ، کماکان جریان آب مستمری از پخش‌کننده ی خارج می‌شود، لطفاً با مرکز تماس سامسونگ تماس بگیرید.

در حال بارگیری

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم