آیا وقتی دستگاهتان را تکان می‌دهید صدای خفیفی از آن به گوش می‌رسد؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : اوت ۰۲. ۲۰۲۱

 

شاید برای‌تان عجیب باشد که چرا وقتی گوشی گلکسی تان را تکان می‌دهید صدای تق‌تق ضعیفی از داخل آن به گوش می‌رسد. نگران نباشید، گوشیتان هیچ مشکلی ندارد.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل گوشی موبایلتان گام‌های زیر را دنبال کنید:

گام ۱. به تنظیمات(Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل (Software Update) بروید.

گام ۲. روی دانلود و نصب (Download and Install) بزنید.

گام ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

تکان خوردن لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) ممکن است صدای تق تق خفیفی در داخل دستگاه ایجاد کند.

 

در داخل برخی از مدلهای گوشی موبایل گلکسی قطعه‌ای وجود دارد که به عنوان لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) عمل می‌کند و تکان خوردن دوربین هنگام عکس‌برداری را به حداقل می‌رساند. زمانی‌که دوربین در حال استفاده نیست، در اثر تکان خوردن گوشی، در اثر برخورد این قطعه با ساختار درونی گوشی صدای تق‌تق خفیفی ایجاد میگردد.

 

لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) قابلیتی است که تکان خوردن دست را تشخیص می‌دهد و از طریق حرکت دادن لنزهای دوربین در جهت مخالف حرکت دست، موقعیت لنزها را اصلاح می‌کند. به دلیل تفاوت اندازه‌ی لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) در هر مدل، صدا ممکن است بلندتر باشد. این صدا ناشی از وجود لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) است  و نقص دستگاه محسوب نشده و بر عملکرد و کارکرد گوشی موبایل تاثیری ندارد.

لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) چه کاری انجام می‌دهد؟

 

لرزش‌گیر تصویر اپتیکال (OIS) از ترکیبی از قابلیت سخت‌افزاری و پردازش نرم‌افزاری استفاده می‌کند. این سیستم بسیار پیشرفته است و می‌تواند به لطف حسگر بزرگ گلکسی S و سری Note حتی در نور کم تصاویری واضح و دقیقی ثبت کند. چه از دوربین زاویه‌ عریض استفاده کنید و چه از دوربین Tele، این قابلیت لرزش‌گیر تصویر اپتیکال دوگانه امکان ثبت تصاویر با کیفیت را برایتان فراهم می‌کند. در نتیجه، حتی در نور کم، تصاویر ثبت‌شده به اندازه‌ی تصویری که با چشم دیده می‌شود، واضح خواهند بود.

نکته: در دسترس بودن این قابلیت ممکن است بسته به دستگاه و مدل متفاوت باشد.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن Samsung Members سوالتان را برایمان ارسال کنید.

 

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی توسط شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه‌ ارسال گزارش خطا، به لینک نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم