حالت ‌های کنترل‌ نویز را روی Galaxy Buds Pro تجربه کنید

آخرین تاریخ به روز رسانی : فوریهٔ ۰۸. ۲۰۲۱

Galaxy Buds Pro با حذف نویز خارجی به شما اجازه‌ می‌دهد تا بیشتر بر موسیقی تمرکز کنید. همچنین، به لطف قابلیت جدید تشخیص صدا، کنترل قابلیت حذف نویز اکنون راحت‌تر و ساده‌تر است. 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن سیستم عامل دستگاه‌ و برنامه های مرتبط به آخرین نسخه ی موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل دستگاهتان به مسیر زیر بروید.

گام ۱. به تنظیمات> بروز‌رسانی سیستم عامل بروید.

گام ۲. روی دانلود و نصب بزنید.

گام ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

فعال کردن حالت‌ های کنترل نویز در Buds Pro

Galaxy Buds Pro دو حالت کنترل نویز دارد: حالت حذف نویز فعال (Active noise cancelling) و حالت صدای محیط (Ambient sound). قابلیت حذف نویز فعال برای زمانی است که می‌خواهید صداهای محیط اطرافتان را نشنوید و حواستان پرت نشود (مانند موقع گوش دادن به موسیقی).

برعکس، حالت صدای محیط برای زمانی است که می‌خواهید صدای محیط اطرافتان را به طور واضح بشنوید تا بتوانید به سرعت از موقعیت‌های بالقوه خطرناک آگاه شوید یا صدای طرف مقابلتان را در حین مکالمه بشنوید. چند روش برای فعال کردن حالات کنترل نویز وجود دارد.

روش ۱. لمس کردن و نگه‌ داشتن انگشت روی بادزها

 

برای فعال کردن حالت حذف نویز فعال یا صدای محیط، یکی از بادزها را لمس کنید و انگشتتان را روی آن نگه دارید. صدای بوقی را خواهید شنید که حاکی از فعال شدن حالات کنترل نویز است.

در حال بارگیری

 

هر زمان که بادزها را لمس کنید و نگه دارید، بین حالت حذف نویز فعال و حالت صدای محیط سوئیچ می‌شود. به‌صورت پیش‌فرض، لمس کردن و نگه‌داشتن باعث فعال شدن حالت‌های کنترل نویز می‌شود.

 

همچنین، به‌راحتی می‌توانید برای قابلیت لمس کردن و نگه داشتن انگشت روی هر بادز عملکرد از پیش تعریف شده ی دیگری را انتخاب کنید.

نحوه ی تعیین عملکرد برای قابلیت لمس کردن و نگه داشتن

گام ۱. برنامه Galaxy Wearable را باز کنید و روی تنظیمات لمس کردن و نگه داشتن (Touch and hold) بزنید.

گام ۲. دستورهای مدنظرتان برای هر یک از بادزها را انتخاب کنید. (سوئیچ کردن بین حالات کنترل نویز، بیکسبی، کاهش و افزایش حجم صدا)

در حال بارگیری

روش ۲. استفاده از برنامه Galaxy Wearable

 

برای فعال کردن حالات کنترل نویز از طریق برنامه Galaxy Wearable، این برنامه را باز کنید روی گزینه ی حذف نویز فعال (Active noise cancelling) یا صدای محیط (Ambient sound) بزنید تا فعال شود. همان بوق قبلی را خواهید شنید، که حاکی از فعال شدن قابلیت انتخابی است.

 

به منظور تنظیم سطح قابلیت حذف نویز فعال، گزینه ی کم (Low) یا زیاد (High) را انتخاب کنید و برای تنظیم سطح صدای محیط، نوار تنظیم حجم صدای محیط را به سمت چپ یا راست بکشید.

در حال بارگیری

روش ۳. استفاده از ویجت Galaxy Buds Pro

 

اگر ویجت‌های جدید Galaxy Buds Pro را به صفحه ی اصلی اضافه کنید، با استفاده از کنترل سریع می‌توانید حالت‌های کنترل نویز را روشن و خاموش کنید. روی آیکون چپی کنترل سریع بزنید تا بتوانید حذف نویز فعال یا صدای محیط را روشن یا خاموش کنید.

در حال بارگیری

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی استفاده از ویجت Buds Pro، به آدرس زیر در وب‌سایت پشتیبانی سامسونگ مراجعه کنید: نحوه ی استفاده از ویجت‌های جدید برای Galaxy Buds Pro

نکته:

  • اگر میکروفون (میکروفون بیرونی موقع استفاده از بادزها) و نواحی اطرافش به طور کامل پوشانده شوند، موقع فعال کردن قابلیت حذف نویز فعال ممکن است بازخورد رخ دهد.
  • تنها زمانی که هر دو بادز را در گوش‌هایتان قرار داده باشید می‌توانید از حالات کنترل نویز استفاده کنید.

قابلیت تشخیص صدا که به صورت خودکار صدایتان را تشخیص می‌دهد

 

وقتی در حین گوش دادن به موسیقی شروع به صحبت کردن می‌کنید، Galaxy Buds Pro‌ به طور خوکار صدایتان را تشخیص می‌دهد و حجم صدای موسیقی را کم می‌کند تا بتوانید صدای طرف مقابلتان را بشنوید. همچنین، اگر صدایتان برای مدت زمان معینی تشخیص داده نشود، دستگاه به صورت خودکار به تنظیمات قبلی باز می‌گردد.  (می‌توانید این زمان را به صورت دستی روی ۵، ۱۰ و ۱۵ ثانیه تنظیم کنید)

  • تشخیص صدا هنگام فعال بودن قابلیت حذف نویز فعال (ANC): قابلیت ANC را خاموش می‌کند+ حجم صدای موسیقی را کم می‌کند+ حالت صدای محیط را روشن می‌کند (میکروفون، متمرکز بر صدای طرف مقابل است)
  • تشخیص صدا هنگام فعال بودن قابلیت صدای محیط: صدای موسیقی را کم می‌کند

نکته: 

  • قابلیت تشخیص صدا از طریق حسگرهای تشخیص‌ صدا که در داخل هر دو بادز تعبیه‌ شده‌اند عمل می‌کند. در صورت استفاده از تنها یک بادز، این قابلیت ممکن است در دسترس نباشد.
  • در شرایطی که امکان لرزش وجود دارد، مانند هنگام مسواک زدن، سرفه کردن یا زمزمه کردن، بادزها ممکن است به اشتباه این صداها را به عنوان صدای شما تشخیص دهد.
  • به منظور غیرفعال کردن دستی حالت صدای محیط در حین گفت‌و‌گو، لطفاً بادز را لمس کنید و نگه دارید یا اینکه قابلیت تشخیص صدا (voice detect) را در برنامه Galaxy Wearable غیرفعال کنید.
نحوه ی فعال کردن تشخیص صدا

 

گام ۱. برنامه Galaxy Wearbale را باز کنید، روی تشخیص صدا (Voice detect) بزنید و سپس آن را فعال کنید.

 

گام ۲. مدت زمان غیرفعال شدن خودکار حالت صدای محیط (Ambient sound) را انتخاب کنید.

در حال بارگیری

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوی دستگاه ممکن است بسته به مدل دستگاه و نسخه ی سیستم عاملی نصب‌شده متفاوت باشد.

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم