فعال کردن قابلیت تماس از طریق اینترنت بیسیم (Wi-fi)در گوشی‌های گلکسی

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژوئیهٔ ۲۶. ۲۰۲۱

 

قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-fi) به شما امکان می‌دهد تا، در مناطقی که فاقد پوشش شبکه‌ی موبایل هستند یا پوشش ضعیفی دارند، بتوانید با اتصال به شبکه‌ی اینترنت بیسیم (Wi-fi)، تماس تلفنی برقرار یا دریافت کنید. با استفاده از قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-fi) اپراتورهایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، امکان برقراری یا دریافت تماس صوتی را خواهید داشت. راهنمای زیر در خصوص قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-fi) را مطالعه کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن  سیستم عامل  دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ی موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی  سیستم عامل گوشی موبایلتان، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات (Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل (Software update) بروید.

 

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب (Download and install) بزنید.

 

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه‌ی فعال کردن قابلیت تماس از طریق اینترنت بیسیم (Wi-fi)

 

با فعال کردن قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-fi) ، می‌توانید، از طریق اتصال شبکه اینترنت بیسیم (Wi-fi) گوشیتان، تماس تلفنی برقرار کنید. برای استفاده از این قابلیت، باید هم سیم‌کارت فعال داخل گوشیتان باشد و هم گوشی به شبکه‌ی  اینترنت بیسیم (Wi-fi) وصل باشد.

نکته: دسترسی به این قابلیت به کشور و اپراتور خط تلفن همراه شما بستگی دارد.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن تلفن (Phone) را باز کنید و سپس روی آیکون گزینه‌های بیشتر (سه نقطه‌ی عمودی) بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. منوی تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. گزینه‌ی مربوط به قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-Fi Calling) را پیدا کنید و روی آن بزنید تا روشن شود.

در حال بارگیری

 

یا اینکه می‌توانید این قابلیت را از پنل تنظیمات سریع (Quick setting) فعال کنید. از بالای صفحه به سمت پایین بکشید و سپس روی آیکون تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-Fi Calling) بزنید تا روشن شود.

اگر نمی‌توانید از قابلیت تماس از طریق اینترنت بیسیم (Wi-fi) استفاده کنید، لطفاً موارد زیر را در گوشیتان بررسی کنید.

 

اگر قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-fi)  در دسترس نیست، می‌توانید چند مورد را روی گوشیتان بررسی کنید.

 

اول، از وصل بودن به شبکه‌ی  اینترنت بیسیم (Wi-fi) مطمئن شوید. اگر سیگنال شبکه ضعیف یا ناپایدار باشد، قابلیت تماس از طریق شبکه ممکن است کار نکند. پنل سریع را باز کنید و با چک کردن آیکون  اینترنت بیسیم (Wi-fi)، از وصل بودن به شبکه‌ی  اینترنت بیسیم (Wi-fi)مطمئن شوید.

 

همچنین، برای استفاده از قابلیت تماس از طریق  اینترنت بیسیم (Wi-fi)، باید سیم‌کارت فعال یکی از اپراتورهایی را که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند داخل گوشی قرار دهید. برای اطلاع از پشتیبانی سیم‌کارتتان از این قابلیت، با اپراتور خود تماس بگیرید. اگر مشکلتان با وجود بررسی این موارد حل نشد یا کماکان امکان استفاده از این قابلیت را ندارید، لطفاً برای پشتیبانی بیشتر، با اپراتورتان تماس بگیرید.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخه‌ی نرم‌افزاری‌ نصب‌شده، متفاوت باشد.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا  وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجهه هستید، می‌توانید سؤالتان را از طریق نرم‌افزار Samsung Members برایمان ارسال کنید.

 

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی ارسال خطا، به لینک نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم