برقراری تماس ویدئویی با استفاده از اپلیکیشن Duo در گوشی‌های گلکسی

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژوئیهٔ ۲۶. ۲۰۲۱

 

می‌توانید با استفاده از اینترنت بیسیم (Wi-Fi) یا شبکه داده‌ی گوشی هر زمان که بخواهید با دوستان و خانواده‌تان تماس تصویری برقرار کنید. برای برقراری تماس تصویری می‌توانید از اپلیکیشن Google Duo  برای برقراری تماس تصویری با گوشی گلکسی به روشی ساده، استفاده کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن  سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ی سیستم عامل موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل گوشی موبایلتان گام‌های زیر را دنبال کنید:

 

گام ۱. به تنظیمات (Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل  (Software update)بروید.

 

گام ۲. روی دانلود و نصب  (Download and install)بزنید.

 

گام ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

با Duo، اپلیکیشن ساده تماس تصویری، از تماس تصویری لذت ببرید.

 

اگر نسخه‌ی سیستم‌عامل Android گوشی گلکسیتان ۱۰.۰ (Q) یا بالاتر است، Google Duo به عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض تماس تصویری روی آن وجود دارد. با استفاده از Duo می‌توانید با مخاطبینی که مشترک این سرویس هستند تماس‌ تصویری (و یا صوتی) با کیفیت صدا و تصویر بالا برقرار کنید. برای اطلاع از روش ساده‌ی برقراری تماس تصویری لطفاً گام‌های زیر را دنبال کنید.

نکته: در دسترس بودن سرویس Google Duo بسته به اپراتور شبکه و مدل دستگاه ممکن است متفاوت باشد.

 

گام ۱. اپلیکیشن گوشی (Phone) را باز کنید و سپس روی زبانه‌ی شماره‌گیر(Keypad) بزنید.

 

گام ۲. شماره‌ی فردی را که می‌خواهید با او تماس تصویری برقرار کنید بگیرید، و سپس روی آیکون Duo در سمت چپ آیکون تلفن بزنید.

 

یا، می‌توانید از طریق اپلیکیشن مخاطبین (Contact) به صورت مستقیم با مخاطبین ذخیره‌شده تماس تصویری برقرار کنید. مخاطبی که می‌خواهید با او تماس تصویری برقرار کنید را انتخاب کنید، و سپس روی آیکون Duo بزنید.

نکته:

  • در برخی از دستگاه‌ها ممکن است به جای آیکون Google Duo آیکون تماس تصویری نشان داده شود.
  • هم گوشی شما و هم گوشی دریافت‌کننده‌ی تماس باید، از طریق اینترنت بیسیم Wi-Fi)  (یا شبکه داده‌ی موبایل، به اینترنت وصل باشند.

اگر Duo اپلیکیشن پیش‌فرض تماس تصویری نباشد، چه کار باید بکنم؟

 

حتی وقتی Duo اپلیکیشن پیش‌فرض تماس تصویری گوشی گلکسیتان نیست، می‌توانید آن را در پوشه‌ی گوگل (Google folder) واقع در صفحه‌ی اپلیکیشن‌ها پیدا کنید. اپلیکیشن Duo روی اکثر گوشی‌های گلکسی به طور پیش‌فرض نصب است، اما در غیر این‌صورت امکان دانلود آن از فروشگاه گوگل پلی نیز وجود دارد. وقتی برای اولین بار از اپلیکیشن Duo استفاده می‌کنید، باید آن را تنظیم کنید، که البته آسان است. صرفاً وارد حساب کاربری گوگلتان شوید و چند گام سریع و سادة زیر را دنبال کنید.

 

گام ۱. کد کشور (Country code) را انتخاب کنید و شماره موبایلتان (your phone number) را وارد نمائید.

 

گام ۲. پس از دریافت کد تایید (Verification code)، آن را در اپلیکیشن وارد کنید.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است بسته به مدل دستگاه و نسخه‌ی سیستم عامل نصب‌شده متفاوت باشد.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجهه هستید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن Samsung Members سوالتان را برایمان ارسال کنید.

 

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی توسط شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه ارسال گزارش خطا ، به لینک نحوه‌ي استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم