نحوه استفاده صحیح از گلکسی بادز ۲

آخرین تاریخ به روز رسانی : دسامبر ۲۹. ۲۰۲۱

 

گلکسی بادز ۲، هدفون بی‌سیمی است که، پس از وصل کردن آن به گوشی، می‌توانید از طریق آن‌ حتی وقتی در حین انجام فعالیت‌های روزمره مانند ورزش کردن هستید، به موسیقی گوش کنید یا تماس‌های دریافتی را پاسخ دهید. برای استفادة صحیح از گلکسی بادز ۲ جدیدتان، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز‌ بودن سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی  سیستم عامل گوشی موبایلتان، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات  (Settings) > بروز‌رسانی سیستم عامل (Software update) بروید.

 

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب (Download and install)  بزنید.

 

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

ایرتیپی را انتخاب کنید که مناسب فرم گوش‌‌‌هایتان هستند.

 

برای داشتن بهترین کیفیت صدا و حذف نویز فعال، بادزها باید به‌شکلی صحیح در گوش‌تان قرار گیرند. اگر بادزها را به‌درستی در گوش قرار ندهید، ممکن است کار نکنند یا کیفیت صدا ضعیف باشد. از ایرتیپ‌هایی با اندازة متناسب با حفرة گوش‌تان استفاده کنید و مراحل زیر را برای قرار دادن صحیح‌ آنها دنبال کنید.

 

مرحلة ۱. با گرفتن بخش‌های بالایی و پایینی هر بادز، آنها را از قاب شارژ خارج کنید.

 

مرحلة ۲. جهت هر بادز را چک کنید.

 

مرحلة ۳.  بادزها را طوری نگه دارید که علامت جهت چاپ‌شده بر روی آنها قابل ‌دیدن باشد. سپس، آنها را وارد گوش‌تان کنید و آنقدر بچرخانید تا به‌شکلی مناسب و راحت در گوش‌تان قرار بگیرند.

 

وقتی بادزها را در گوش خود بگذارید، حسگر حساس ‌به‌ لمس به‌صورت خودکار تشخیص می‌دهد که بادزها در گوش قرار گرفته‌اند. سپس، بادزصدایی پخش می‌کند که به شما اطلاع می‌دهد بادز فعال شده است.

 

باید مطمئن شوید که هیچ‌یک از میکروفون‌های خارجی دستگاه پوشانده نشده باشند و کاملاً باز باشند. اگر گوش‌تان یکی از میکروفون‌ها را بپوشاند، بادزها نمی‌توانند صدای‌تان را به‌درستی تشخیص دهند. اگر بادزها صدایتان را به‌درستی تشخیص نمی‌دهند، مثلاً وقتی دستورتان در موقع استفاده از بیکسبی اجرا نمی‌شود، لطفاً چک کنید که گوش‌تان میکروفون‌ را نپوشانده باشد و موقعیت بادزها در گوش را تنظیم کنید.

 

اگر می‌خواهید از قرار دادن صحیح بادزها مطمئن شوید، می‌توانید از تست  جایگذاری بادزها (Earbud fit test) استفاده کنید.

نکته:

  • اگر حسگر حساس‌به‌لمس با گوش‌تان تماس نداشته باشد، بادز ممکن است کار نکند. اگر هنگام قرار دادن بادزها صدای ناشی از شناسایی شدن بادزها را نمی‌شنوید، از ایرتیپ‌هایی متناسب با اندازة حفرة گوش‌تان استفاده کنید.
  • اگر بادزها به شکل درست در گوش‌تان قرار نگیرند، قابلیت‌هایی مانند برقراری تماس از طریق ایربادها ممکن است کار نکنند. هر دو ایرتیپ‌ باید متناسب با اندازة حفرة گوش‌تان باشند و بادزها را به شکل صحیح در گوش قرار دهید.
  • در مکان‌هایی مانند هواپیما یا بیمارستان که استفاده از دستگاه‌های وایرلس محدودیت دارد، لطفاً کلیة هشدارها و دستورالعمل‌های مربوطه را رعایت کنید.
نحوه تمیز نگه‌ داشتن بادزها

تمیز کردن حفره ی میکروفون، بلندگو و مجرای هوا

 

اگر صدای بادزها کمتر از مقداری که در تنظیمات صدا آمده است باشد، لطفاً محفظه میکروفون، بلندگو و مجرای هوا را تمیز کنید. قبل از تمیز کردن بلندگو، ایرتیپ را از ضامن پایین بادزجدا کنید.

 

با استفاده از برسی تمیز، خشک و نرم، گوش پاک کن یا ابزاری مشابه، جرم گوش یا هرگونه جرم دیگری را پاک کنید.

 

(۱) حفره میکروفون

 

(۲) بلندگو

 

(۳) مجرای هوا

 

  • بادزها را پس از استفاده با پارچه‌ای نرم و خشک تمیز کنید.
  • بادزها را خشک نگه دارید. از تماس و ورود مایعات به بادزها جلوگیری کنید.
  • به‌منظور جلوگیری از جمع شدن جرم گوش یا هر جرم دیگری در داخل بلندگو یا مجرای هوا، بادزها را مرتباً تمیز کنید.

نکته: از اجسام تیز یا فشار بیش ‌از ‌حد برای خارج کردن جرم گوش یا هر جرم دیگری استفاده نکنید. حفره میکروفون، بلندگو یا مجرای هوا ممکن است آسیب ببیند.

تمیز کردن نقاط شارژ

 

اگر باتری درست شارژ نمی‌شود، نقاط شارژ را با استفاده از پارچه‌‌ای خشک تمیز کنید.

 

نقاط شارژ

تمیز کردن بادز هاو قاب شارژ

 

وقتی قاب شارژ و بادز ها در معرض مواد خارجی مانند گرد و خاک یا ذرات فلزی قرار بگیرند، گلکسی بادز ۲ ممکن است درست شارژ نشود یا آسیب ببیند. در صورت قرار گرفتن بادز ها یا قاب شارژ در معرض مواد خارجی، لطفاً بادزها را، قبل از قرار دادن در قاب شارژ، با پارچه‌ای نرم و خشک تمیز کنید.

نحوه بروز‌رسانی سیستم عامل بادزها

 

برای اطمینان از داشتن بهترین تجربه، توصیه می‌شود همة نرم‌افزارها از جمله اپلیکیشن Galaxy Wearable را به آخرین نسخه بروز‌رسانی کنید. سیستم عامل بادزها را از طریق سرویس FOTA بروز‌رسانی کنید. برای بروز‌رسانی سیستم عامل گلکسی بادز ۲، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحلة ۱. اپلیکیشن Galaxy Wearable را روی گوشی‌تان باز کنید و روی تنظیمات بادزها (Earbuds Settings) بزنید.

 

مرحلة ۲. روی بروز‌رسانی سیستم عامل بادزها (Earbuds software update) بزنید.

 

مرحلة ۳. روی دکمة بروز‌رسانی (Update) بزنید.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخة  سیستم عامل، متفاوت باشد.

نحوه استفاده از اپلیکیشن Samsung Members

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا لوازم جانبی سامسونگ‌تان با مشکل مواجه هستید، می‌توانید سؤال‌تان را از طریق نرم‌افزار Samsung Members برای‌ ما ارسال کنید. با رفتن به این لینک می‌توانید اطلاعات بیشتری دربارة نحوة گزارش خطا کسب کنید.

از نظرات شما متشکریم