نحوه‌ی فعال و غیرفعال کردن قابلیت پیش‌بینی متن در گوشی‌های گلکسی

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژوئن ۳۰. ۲۰۲۱

 

قابلیت پیش‌بینی متن، هنگامی که با صفحه‌کلید سامسونگ در حال نوشتن هستید، واژه‌ها را به شما پیشنهاد می‌دهد یا اصلاح می‌کند. این قابلیت، با پیشنهاد و اصلاح واژه‌ها در حین تایپ، باعث می‌شود متن را سریع‌تر و راحت‌تر بنویسید. برای یادگیری نحوه‌ی خاموش و روشن کردن قابلیت پیش‌بینی متن و سفارشی‌سازی آن، راهنمای زیر را مطالعه کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از به‌روز‌ بودن نرم‌افزار سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط به آخرین نسخه‌ی موجود مطمئن شوید. برای به‌روز‌رسانی سیستم عامل گوشی موبایلتان، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات (Settings) > به‌روز‌رسانی نرم‌افزار  سیستم عامل  (Software update) بروید.

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب  (Download and install)بزنید.

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه‌ی فعال کردن یا غیرفعال کردن قابلیت پیش‌بینی متن

اگر مایلید از قابلیت پیش‌بینی متن استفاده کنید، می‌توانید، هر زمان که صفحه‌کلید سامسونگ باز باشد، به‌سرعت به تنظیمات آن دسترسی داشته باشید. برای فعال کردن یا غیرفعال کردن این قابلیت، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله‌ی ۱. صفحه‌کلید سامسونگ را در یکی از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان یا مرورگر وب، که امکان نمایش صفحه‌کلید را دارند، باز کنید.

مرحله‌ی ۲. روی آیکون تنظیمات (Settings) بزنید.

مرحله‌ی ۳. برای فعال کردن یا غیرفعال کردن قابلیت متن پیشگو (Predictive text)، روی سوئیچ آن بزنید.

در حال بارگیری

نکته: امکان دسترسی به تنظیمات صفحه‌کلید سامسونگ از طریق رفتن به مسیر تنظیمات (Settings) > مدیریت عمومی (General Management)  > تنظیمات صفحه‌کلید سامسونگ (Samsung Keyboard Settings) نیز وجود دارد.

 

با استفاده از قابلیت میانبرهای متنی (Text shortcuts)، می‌توانید واژه‌ها و عبارات پرکاربردتان را سریع تایپ کنید. پس از افزودن میانبرهای متنی، این میانبرها در نوار پیش‌بینی متن نمایش داده می‌شوند.

مرحله‌ی ۱. روی آیکون تنظیمات (Settings) بزنید.

مرحله‌ی ۲. روی گزینه های تایپ بیشتر(More typing options) بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. میانبرهای متنی (Text shortcuts) را انتخاب کنید.

مرحله‌ی ۴. روی آیکون+ در بالای سمت راست صفحه بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۵. عبارت میانبر (Shortcut) و عبارت گسترده (Expanded phrase) را وارد کنید.

مرحله‌ی ۶. روی دکمه‌ی افزودن (Add) را بزنید.

در حال بارگیری

 

وقتی عبارت میانبرتان را در صفحه‌کلید سامسونگ وارد کنید، عبارت بسط‌یافته‌ای که قبلاً وارد کرده‌اید با رنگ آبی ظاهر خواهد شد. با زدن روی عبارت بسط‌یافته، می‌توانید آن را در متن قرار دهید.

اگر می‌خواهید واژه‌ای را از پیشنهادهای این قابلیت حذف کنید، واژه‌ی مدنظر را در صفحه‌کلید سامسونگ وارد کنید تا در نوار پیش‌بینی متن (Predictive text bar) ظاهر شود. روی واژه‌ی ظاهرشده بزنید و نگه دارید و سپس، برای تأیید حذف آن، روی تایید (OK) بزنید.

در حال بارگیری

نکته:

  • برخی از گزینه‌های قابلیت پیش‌بینی متن برای دستگاه‌ها و سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر در دسترس نیستد.
  • اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخه‌ی افزاری‌ نصب‌شده، متفاوت باشد.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا دستگاه پوشیدنی وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجهه هستید، می‌توانید از طریق نرم‌افزار Samsung Members سؤالتان را برایمان ارسال کنید.

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی ارسال خطا، به لینک نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم