استفاده از اپلیکیشن ایمیل سامسونگ و باز کردن پیوست‌های ایمیل

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژوئن ۳۰. ۲۰۲۱

 

می‌توانید از طریق اپلیکیشن ایمیل سامسونگ، که امکان بهره‌مندی راحت از ارائه‌دهندگان مختلف سرویس ایمیل را به شما می‌دهد، در گوشیتان استفاده کنید. برای یادگیری نحوه‌ی افزودن چندین حساب کاربری ایمیل و مشاهده‌ی پیوست‌های ایمیل، به راهنمای زیر مراجعه کنید.

 

قبل از امتحان کردن توصیه‌های زیر، از بروز بودن  سیستم عامل دستگاه‌ و اپلیکیشن‌های مرتبط با آخرین نسخه‌ی موجود مطمئن شوید. برای بروز‌رسانی  سیستم عامل گوشی موبایلتان، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات (Settings)  > به‌روز‌رسانی سیستم عامل  (Software update)بروید.

 

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب (Download and install) بزنید.

 

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

نحوه‌ی افزودن حساب کاربری ایمیل به گوشی هوشمند

 

برای اضافه کردن حساب کاربری ایمیل به اپلیکیشن ایمیل سامسونگ، دو روش خودکار و دستی وجود دارد. می‌توان حساب‌های کاربری ایمیل مانند گوگل، یاهو و مایکروسافت را به‌طور خودکار به این اپلیکیشن اضافه کرد و سایر حساب‌های کاربری ایمیل باید به صورت دستی اضافه شوند.

نکته: می‌توان اپلیکیشن ایمیل سامسونگ را از فروشگاه گلکسی (Galaxy Store) یا گوگل پلی استور(Google Play Store) دانلود کرد.

 

اگر از Email client گوگل، یاهو یا مایکروسافت استفاده می‌کنید، تنها به آدرس ایمیل و کلمه‌ی عبورتان نیاز دارید. اپلیکیشن ایمیل سامسونگ، برای اتصال به ایمیل کلاینت مربوطه، نوع حساب کاربری و تنظیمات سرور را به‌طور خودکار تعیین می‌کند.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن ایمیل (Email) را باز و سپس نوع حساب کاربری ایمیلی (type of email account) را که قصد دارید اضافه کنید انتخاب کنید.

 

مرحله‌ی ۲. برای ورود، اطلاعات حساب کاربریتان (account information) را وارد کنید.

در حال بارگیری

نکته: مرحله‌ی ورود ممکن است، بسته به نوع ایمیلتان، متفاوت باشد. پس از اتصال اپلیکیشن به  Email client ، باید با سیاست حریم خصوصی در خصوص تنظیمات مورد نیاز اپلیکیشن برای کارکرد درست موافقت کنید.

 

برای افزودن حساب کاربری ایمیلی دیگر، روی آیکون تنظیمات ایمیل (Email settings) بزنید و گزینه‌ی افزودن حساب کاربری (Add account +) را انتخاب کنید. در اپلیکیشن ایمیل سامسونگ، می‌توانید چندین حساب کاربری ایمیل را به‌طور هم‌زمان مشاهده کنید.

در حال بارگیری

 

اگر از Email client  غیر از گوگل، یاهو یا مایکروسافت استفاده می‌کنید، باید فرایند اضافه کردن حساب کاربری ایمیل را به‌صورت دستی انجام دهید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن ایمیل (Email) را باز کنید و سپس گزینه‌ی سایر(Other) را بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. اطلاعات حساب کاربریتان را وارد کنید و روی دکمه‌ی راه‌اندازی دستی (Manual setup) بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. نوع اکانت متناسب با خودتان را انتخاب کنید. اگر از ایمیلتان روی چندین دستگاه استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود حساب کاربری IMAP را انتخاب کنید.

 

مرحله‌ی ۴. جزئیات مربوط به سرور ورودی (Incoming server) و سرور خروجیتان (Outgoing server) را وارد کنید. اگر از Email client استفاده می‌کنید که اپلیکیشن ایمیل سامسونگ آن را می‌شناسد، این بخش‌ها به‌طور خودکار تکمیل می‌شوند. برای اتمام فرایند افزودن ایمیلتان، گزینه‌ی ورود (Sign in) را بزنید.

در حال بارگیری

نکته: اگر به اطلاعات دقیقی در خصوص تنظیمات ایمیلتان نیاز دارید، ارائه‌دهنده‌ی سرویس ایمیلتان می‌تواند این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهد.

نحوه‌ی نوشتن و ارسال ایمیل

 

اپلیکیشن ایمیل سامسونگ امکان نوشتن و ارسال ایمیل از حساب‌های کاربری موجود‌تان را به شما می‌دهد. همچنین، می‌توانید فایل‌های موجود در گوشیتان را به ایمیل پیوست و ارسال کنید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن ایمیل (Email) را باز کنید و سپس روی آیکون نوشتن (Compose) در گوشه‌ی‌‌ سمت راست بالای صفحه بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. در کادر به (To)، آدرس ایمیل فردی را وارد کنید که می‌خواهید ایمیل را برایش ارسال کنید. برای انتخاب یکی از مخاطبینتان به عنوان گیرنده‌ی ایمیل، می‌توانید روی آیکون مخاطبین (Contact) بزنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. موضوع ایمیل را در کادر موضوع (Subject) وارد کنید و پیامتان را در کادر پیام (message) بنویسید.

 

مرحله‌ی ۴. پس از پایان نوشتن ایمیلتان، روی آیکون ارسال (send) در گوشه‌ی سمت راست بالای صفحه بزنید.

در حال بارگیری

نکته: پس از ارسال ایمیل، امکان لغو یا ویرایش ایمیل وجود ندارد.

 

می‌توانید از اپلیکیشن ایمیل سامسونگ برای ارسال فایل‌‌های گوشی‌ از طریق پیوست کردنشان به ایمیل استفاده کنید. کار را با نوشتن ایمیل شروع کنید.

 

مرحله‌ی ۱. روی آیکون سنجاق (paperclip) بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. اپلیکیشنی را انتخاب کنید که فایل‌های مدنظرتان، برای ارسال، در آنجا ذخیره شده‌اند.

در حال بارگیری

 

اگر ایمیل دارای پیوست باشد، آیکون سنجاق در صندوق ورودی کنار عنوان ایمیل نمایش داده می‌شود. وقتی فایل پیوست‌شده را ذخیره می‌کنید، این فایل در حافظه‌ی داخلی گوشیتان ذخیره می‌شود و می‌توانید با مراجعه به پوشه‌ی دانلودها (Downloads) از طریق اپلیکیشن فایل‌های من (My Files) به آن دسترسی داشته باشید.

 

با رفتن به صفحه‌ی نحوه‌ی مدیریت فایل‌ها در گوشی گلکسی‌تان در وب‌سایت پشتیبانی سامسونگ، اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از اپلیکیشن فایل‌های من کسب کنید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن ایمیل (Email) را باز و سپس ایمیل دارای پیوست را انتخاب کنید.

 

مرحله‌ی ۲. برای دانلود فایل پیوست‌شده، روی پیوست (attachment) بزنید یا ذخیره (Save) را انتخاب کنید.

در حال بارگیری

 

مرحله‌ی ۳. پس از اتمام دانلود فایل پیوست، پیام باز کردن آن با (open it with) اپلیکیشن‌های پیشنهادی ظاهر می‌شود. اگر می‌خواهید فایل پیوست دانلودشده را باز کنید، روی اپلیکیشن مدنظرتان بزنید.

در حال بارگیری

 

اگر فایل پیوست دانلود‌شده باز نمی‌شود، ابتدا فرمت فایل پیوست را بررسی کنید. پس از آنکه فایل پیوست دانلود شود، همیشه از طریق اپلیکیشن فایل‌های من (My Files) قابل دسترسی خواهد بود. اکثر اپلیکیشن‌های پشتیبانی‌شده برای باز کردن فایل دانلود‌شده از قبل روی گوشیتان نصب هستند، اما ممکن است برای مشاهده‌ی برخی از فایل‌ها، به اپلیکیشن خاصی نیاز باشد.

 

اگر دستگاهتان فرمت فایل پیوست را می‌شناسد ولی کماکان نمی‌تواند آن را باز کند، شاید بتوانید مشکل را از طریق حذف کردن حساب کاربری ایمیل و افزودن مجدد آن حل کنید. برای پاک کردن حساب کاربری ایمیلتان، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله‌ی ۱. اپلیکیشن ایمیل (Email) را باز کنید و روی آیکون منو (Menu) بزنید.

 

مرحله‌ی ۲. روی آیکون تنظیمات (Settings) بزنید و سپس حساب کاربری‌ را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید.

 

مرحله‌ی ۳. روی گزینه‌ی حذف (Remove) در بالا سمت راست صفحه بزنید و سپس در پنجره‌ی پاپ‌آپ ظاهرشده دوباره حذف (Remove) را بزنید.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخه‌ی افزاری‌ نصب‌شده، متفاوت باشد.

 

اگر در استفاده از موبایل، تبلت، یا  وسایل جانبی سامسونگتان با مشکل مواجهه هستید، می‌توانید از طریق نرم‌افزار Samsung Members سؤالتان را برایمان ارسال کنید.

 

بدین ترتیب، قادر خواهیم بود مسئله را دقیق‌تر بررسی کنیم. داده‌های ارسالی شما ناشناس خواهد بود و تنها طی مدت بررسی نزد ما نگه داشته خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‌ی ارسال خطا، به لینک نحوه‌ی استفاده از اپلیکیشن Samsung Members بروید.

از نظرات شما متشکریم