از صفحه نمایش تلفن همراه گلکسی خود فیلم و عکس بگیرید

آخرین تاریخ به روز رسانی : ژوئن ۰۳. ۲۰۲۱

 

شما می‌توانید از صفحه نمایش دستگاه گلکسی خود به‌راحتی فیلم و عکس بگیرید. ویژگی‌های جدید Screen recorder و Screenshot ، در دستگاه‌های گلکسی با رابط کاربری One UI نسخه 2 یا بالاتر موجود است.

 

پیش از عمل به توصیه‌های زیر، مطمئن شوید سیستم عامل و برنامه‌های دستگاه شما به آخرین نسخه بروزرسانی شده‌اند. برای بروزرسانی سیستم عامل تلفن همراه خود، لطفاً مراحل زیر را انجام دهید.

 

مرحله‌ی ۱. به تنظیمات (Settings)  > بروز‌رسانی  سیستم عامل (Software update) بروید.

 

مرحله‌ی ۲. روی دانلود و نصب (Download and install) بزنید.

 

مرحله‌ی ۳. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

با Screen recorder و Screenshots چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

 

قابلیت های جدید این امکان را برای شما فراهم می سازد تا تصاویر خنده‌دار فضای مجازی، محیط بازی قهرمانانه خود و فیلم‌ واکنش‌هایتان را ضبط کنید یا به عزیزان خود نحوه انجام کاری در دستگاهشان را نشان دهید. این دستورالعمل نحوه استفاده از ویژگی‌های Screen recorder و Screenshot را در دستگاه خود را به شما آموزش می‌دهد.

نحوه ضبط فیلم از صفحه نمایش

 

در حین استفاده از دستگاه، جهت فیلم گرفتن از صفحه نمایش، می‌توانید با ضربه زدن روی آیکون Screen recorder در پنل اعلانات خود، ضبط فیلم از صفحه نمایش را شروع کنید. این ویدیو را می‌توانید در گالری (Gallery) قابل مشاهده خواهد بود.

 

مرحله 1: قسمت بالای صفحه نمایش را به پایین بکشید و پنل تنظیمات سریع را باز کنید. سپس روی Screen recorder بزنید تا فعال شود.

 

مرحله 2: از گزینه‌های Sound settings یک مورد را انتخاب کنید و Start recording را بزنید. فرآیند ضبط پس از شمارش معکوس آغاز می‌شود.

در حال بارگیری

 

مرحله 3: در حین ضبط ویدیو، کنترل پنل Screen recorder در گوشۀ بالا سمت راست صفحه به نمایش گذاشته خواهد شد.

در حال بارگیری

 

  • برای نوشتن یا کشیدن روی صفحه نمایش، آیکون Pencil را بزنید.

  • برای ترکیب فیلم صفحه نمایش با فیلم خودتان، روی آیکون Person بزنید.

 

اگر Screen recorder را در پنل اعلانات خود پیدا نمی‌کنید، با استفاده از مراحل زیر، آن را به پنل اعلانات خود اضافه کنید.

 

مرحله 1: در پنل اعلانات ، روی More (سه نقطه زیر هم) بزنید و buttons  Edit را انتخاب کنید. و یا می‌توانید صفحه را به سمت چپ بکشید و علامت بعلاوه (+) را بزنید.

 

مرحله 2: در بخش Available buttons به دنبال Screen recorder بگردید و سپس گزینه Screen recorder را فشار دهید و نگه دارید تا بتوانید آن را منتقل کنید.

در حال بارگیری

 

مرحله 3: Screen recorder را به پنل اعلانات خود بکشید و رها کنید و سپس Done را بزنید. اکنون می‌توانید Screen recorder را در پنل اعلانات خود ملاحظه کنید.

در حال بارگیری

 

توجه: برخی از برنامه‌ها ممکن است به دلیل محدودیت‌های حق نشر، ویژگی Screen recorder را مسدود کنند.

نحوه عکس گرفتن از صفحه نمایش

 

هنگام استفاده از دستگاه، می‌توانید از صفحه نمایش عکس بگیرید و روی آن چیزی بنویسید یا بکشید، یا قسمت‌های زائد را حذف کنید، یا آن را به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید از صفحۀ قابل مشاهده و قسمت‌های بالاتر یا پایین‌تر آن عکس بگیرید. Screenshot ها در گالری (Gallery) قابل مشاهده خواهند بود.

 

برای ثبت Screenshot ، دکمه بغل گوشی و دکمه کم کردن ولوم را همزمان فشار دهید. پس از ثبت Screenshot ، از گزینه‌های زیر در نوار ابزار پایین صفحه استفاده کنید:

در حال بارگیری
در حال بارگیری

 

  1. با استفاده این ابزار می‌توانید از محتوای قابل مشاهده و محتوای پنهان در یک صفحه طولانی، مانند صفحه وب، عکس بگیرید. برای انجام این کار روی این آیکون ضربه بزنید، صفحه به‌طور خودکار به پایین می‌رود و محتوای بیشتری ثبت می‌شود.

  2. با استفاده این ابزار می‌توانید روی Screenshot چیزی بنویسید یا بکشید یا بخشی از آن را حذف کنید. قسمت بریده‌شده را می‌توانید در گالری (Gallery) خود مشاهده کنید.

  3. با استفاده این ابزار می‌توانید به Screenshot ، تگ اضافه کنید.

  4. با استفاده این ابزار می‌توانید Screenshot را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

توجه: برخی از برنامه‌ها ممکن است به دلیل محدودیت‌های حق نشر، ویژگی Screenshot را مسدود کنند.

نحوه تنظیم Screenshots و Screen recorder

 

این امکان فراهم شده تا مشخصات Screenshot ، از جمله نوار ابزار Screenshot و فرمت Screenshot را تنظیم کنید. همچنین برای Screen recorder، می‌توانید صدا، کیفیت ویدیو و اندازه ویدیوی سلفی را تنظیم کنید. مراحل تغییر تنظیمات Screenshot و Screen recorder ، در زیر ارائه شده است.

 

مرحله 1: تنظیمات (Settings) را باز کنید.

 

مرحله 2: ویژگی های پیشرفته (Advanced features) را انتخاب کنید.

در حال بارگیری

 

مرحله 3: گزینه Screenshots and screen recorder را انتخاب کنید.

 

مرحله 4: هر یک از گزینه‌ها را طبق دلخواه تنظیم کنید.

در حال بارگیری

 

توجه: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه، بر حسب مدل دستگاه و نسخه نرم‌افزاری، متفاوت هستند.

 

اگر در موبایل، تبلت یا  وسایل جانبی سامسونگ، رفتارهای غیرعادی مشاهده می‌کنید می‌توانید پرسش خود را از طریق اپلیکیشن Samsung Members برای ما ارسال کنید.

 

این کار باعث می‌شود بتوانیم مشکل شما را دقیق‌تر بررسی کنیم. اطلاعات به‌صورت ناشناس هستند و فقط طی مدت تحقیق و بررسی نگهداری می‌شوند. جزئیات بیشتر درباره ارسال گزارش خطا را در این لینک ببینید.

نحوه استفاده از برنامه Samsung Members

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم