در‌صورت گم شدن گوشی گلکسی چکار باید کرد

آخرین تاریخ به روز رسانی : فوریهٔ ۲۲. ۲۰۲۱

 

اگر گوشی گلکسی خود را گم کردید، از طریق ویژگی «Find My Mobile» قادر خواهید بود گوشی تلفن خود را قفل، بازگشایی، موقعیت‌یابی، یا در بدترین حالت، داده‌های خود را پاک کنید. همچنین می‌توانید اطلاعات اپلیکیشن پرداخت سامسونگ «Samsung Pay» خود را قفل یا پاک کنید، و انجام تمامی این اقدامات از راه دور ممکن خواهد بود. خدمات مشابهی نیز برای ساعت و «ایرباد»های شما از طریق اپلیکیشن «Wearable» گلکسی در‌دسترس است.

پیش از این که توصیه‌های زیر را برای حل مشکلتان به‌کار بگیرید، مطمئن شوید که آخرین نسخه نرم‌افزار بر روی دستگاهتان نصب شده است. لطفاً، برای اطلاع از نحوه به‌روزرسانی نرم‌افزار گوشی همراه خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. به صفحه «تنظیمات» >  گزینه «به‌روز‌رسانی نرم‌افزار » بروید.

مرحله 2. روی گزینه «دانلود و نصب» کلیک کنید.

مرحله 3. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

پیدا کردن تلفن یا تبلت خود با استفاده از برنامه «Find My Mobile»

 

در‌صورتی که تلفن یا تبلت خود را گم کردید، به‌کمک برنامه «Find My Mobile» می‌توانید موقعیت دقیق آن را بیابید.

 

برای استفاده از این ویژگی، باید پیشاپیش اطمینان داشته باشید که پیش‌شرط‌های زیر در دستگاه تلفن همراه شما برقرار باشد.

 • دستگاه موبایل شما باید روشن باشد.
 • دستگاه موبایل باید به شبکه «وای‌فای» یا اینترنت تلفن همراه متصل باشد.
 • حساب سامسونگ شما باید روی دستگاه موبایل ثبت شده باشد و گزینه «Remote Unlock» آن فعال باشد.

با مراجعه به لینک زیر با پیش‌شرط‌های استفاده از برنامه «Find My Mobile» بیشتر آشنا شوید. "How can I unlock my Galaxy device if I forgot the security PIN, pattern or password"

در این لینک، شما می‌توانید سلسله مراحل فعال‌سازی گزینه «Remote Unlock» بر‌روی دستگاه موبایل خود، و همچنین، نحوه باز کردن قفل دستگاه موبایل با استفاده از صفحه «Find My Mobile»، را مطالعه کنید.

 

برای ردیابی تلفن یا دستگاه دیگر خود، مسیرهای مختلف صفحه Find My Mobile website را جستجو کنید. پس از انتخاب گزینه «Sign in»، اطلاعات احراز هویت حساب سامسونگ خود را وارد کنید. این حساب باید همان حساب سامسونگ ثبت‌شده در تلفن یا تبلت مربوطه، یا حسابی باشد که به‌عنوان حساب نگهبان دستگاه تخصیص یافته است. سپس، گزینه «Sign in» را انتخاب کنید.

 

چنانچه دستگاه روشن و به شبکه وای‌فای یا داده همراه متصل باشد، آخرین موقعیت معلوم آن بر‌روی نقشه به‌نمایش در خواهد آمد. در‌صورتی که بیش از یک دستگاه متصل به حساب سامسونگ داشته باشید، فهرست تمامی دستگاه‌های شما در سمت چپ صفحه ظاهر خواهند شد. برای مشاهده موقعیت دستگاه دلخواه خود، نام دستگاه را انتخاب کنید.

 

 

با کلیک کردن روی دستگاه انتخابی خود، پنل سمت راست تمامی گزینه‌های قابل حصول از راه دور را نمایش می‌دهد:

 • “Ring”: در‌صورت عدم اطلاع از محلی که تلفن یا تبلت خود را در آنجا گذاشته‌اید، زنگ آن را، حتی اگر روی حالت بی‌صدا تنظیم شده باشد، به‌صدا در‌خواهد آورد.
 • “Lock” و “Unlock”: در‌صورت نگرانی در مورد امکان سوءاستفاده از داده‌های شخصی خود می‌توانید تلفن یا تبلت خود را از راه دور قفل کنید. این اقدام قفل صفحه نمایش را فعال خواهد کرد و کارت‌های بانکی ثبت شده در اپلیکیشن «Samsung Pay» را به‌حال تعلیق در‌خواهد آورد. در‌صورت فراموشی روش باز کردن قفل، می‌توانید مطابق توضیحات ارائه شده در unlock your phone  قفل تلفن یا تبلت خود را از راه دور غیر‌فعال کنید.

توجه: در‌صورت ناکامی در عملیات قفل یا باز کردن تلفن یا تبلت، علامت تعجب قرمز رنگی روی صفحه ظاهر خواهد شد.

 

 • “Track Location”: این ویژگی هر 15 دقیقه یک‌بار، موقعیت تلفن یا تبلت گمشده را بررسی می‌کند. برای مشاهده دستورالعمل‌های ردیابی دستگاه گمشده، به بخش بعد مراجعه کنید.
 • “Erase Data Remotely”: با استفاده از این قابلیت می‌توانید مانع از دستیابی سارق به داده‌های خصوصی خود شوید. به‌خاطر داشته باشید، با انجام این کار، تلفن یا تبلت شما کاملاً بازنشانی (Reset) خواهد شد و تمامی داده‌های ثبت شده، از جمله داده‌های مالی در «Samsung Pay»، را از دست خواهید داد.

 

توجه: در‌صورت برخورداری از حساب گوگل، پیش از آن که بتوانید دوباره از تلفن یا تبلت خود استفاده کنید، باید ابتدا وارد حساب یاد شده شوید.

 • “Back up”: پیش از پاک کردن قطعی داده‌های خود، به‌راحتی می‌توانید از داده‌ها نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • “Extend Battery Life”: بدترین اتفاق ممکن برای تلفن یا تبلت گمشده شما خاموش شدن آن است. با استفاده از این ویژگی طول عمر باتری یا تبلت خود را تا حداکثر زمان ممکن ارتقاء، و شانس پیدا کردن آن را افزایش دهید.
 • “Retrieve Calls or Messages”: با استفاده از این ویژگی قادر به مشاهده 50 تماس و پیام اخیر خود در تلفن خواهید بود.
 • “Set Guardians”: از طریق «Designate Guardians» می‌توانید از راه دور تلفن یا تبلت را موقعیت‌یابی، حالت اضطراری آن را فعال، یا زنگ تلفن یا تبلت را به‌صدا در‌آورید.
تلفن یا تبلت خود را از راه دور قفل کنید

 

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های گم‌شدن تلفن یا تبلت سرقت اطلاعات شخصی شما از سوی سارق است. شما می‌توانید، به‌عنوان لایه امنیتی بیشتر، دستگاه خود را از راه دور قفل کنید. با مراجعه به تارنمای «Find My Mobile»، در طرف راست صفحه گزینه «قفل کردن» را انتخاب، و سپس «مرحله بعد» را انتخاب کنید.

 

برای زمانی که تلفن را پیدا کردید، شماره شناسه شخصی (پین) ایجاد کنید؛ مراقب باشید پین را دوبار وارد کنید.

 

در‌صورت تمایل، می‌توانید شماره تماس اضطراری و پیامی را در دستگاه بگنجانید، که روی «Lock Screen» دستگاه به‌نمایش درآید.

 

به‌این ترتیب، با پیدا شدن تلفن یا تبلت از سوی سایر افراد، ایشان می دانند با چه کسی باید تماس بگیرند. در صورت آمادگی، گزینه «Lock» را انتخاب کنید.

پاک کردن تمامی داده‌ها از روی تلفن یا تبلت

 

چنانچه موفق به پیدا کردن تلفن یا تبلت خود نشوید و نگران از دست دادن آن برای همیشه باشید، بازگرداندن داده‌های آن به تنظیمات کارخانه‌ای از راه دور ضروری خواهد بود. با انجام این کار، داده‌های ذخیره شده روی دستگاه را پاک خواهید کرد و هیچکس به اطلاعات شخصی شما دسترسی نخواهد یافت.

 

پیش از بازنشانی تلفن، حتماً از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در‌آینده بتوانید آن را بازیابی کنید. با مراجعه به تارنمای «Find My Mobile»، گزینه «Erase Data» در سمت راست صفحه نمایش را انتخاب کنید. اطلاعات مهم را مطالعه، و سپس، گزینه «Erase» را انتخاب کنید.

 

پیش از شروع عملیات «Reset»، ممکن است از شما خواسته شود اطلاعات حساب کاربری سامسونگ خود را تائید کنید.

 

در‌صورت پیدا شدن دستگاه، سیستم حفاظت از دستگاه گوگل، در صورتی که قبلاً برای خود حساب گوگل ثبت کرده باشید، فعال خواهد شد. این ویژگی هنگام بازنشانی دستگاه‌ها لایه امنیتی اضافی دیگری را فراهم می‌سازد.

 

پیش از آن که قفل دستگاه باز شود، شما باید بتوانید به حساب گوگل خود وارد شوید.

توجه: چنانچه تلفن یا تبلت شما مجهز به کارت حافظه باشد، هنگام بازنشانی، داده‌های آن نیز پاک خواهد شد.

تغییر تمامی گذرواژه‌های حساب‌های ثبت‌شده

 

در‌صورت عدم امکان پاک کردن داده‌های دستگاه از راه دور به‌دلایل مختلف و نامعلوم، لطفاً برای امنیت حساب‌های ثبت شده ی خود، شامل سامسونگ یا گوگل، هر‌یک از گذرواژه‌های مربوطه را تغییر دهید. تغییر آنها از طریق یک دستگاه تلفن همراه دیگر به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

 

با تغییر دادن گذرواژه حساب، حساب‌های ثبت‌شده روی سایر دستگاه‌ها، به استثنای دستگاه تحت اختیار شما در همان لحظه، اجباراً بسته خواهد شد.

 

به‌این ترتیب، استفاده سایر افراد از ویژگی‌ها یا عملکردهای مبتنی‌بر حساب ثبت شده شما بر‌روی دستگاه گم‌شده ناممکن خواهد بود، و اطلاعات خصوصی مرتبط با حساب‌های شما محفوظ خواهد ماند.

سایر خدمات قابل دسترس برای تلفن‌ها یا تبلت‌های گم‌شده

 

برنامه «Find My Device» گوگل (https://www.google.com/android/find) از طریق اپلیکیشن «Google Play Services» روی دستگاه‌های اندروید نصب می‌شود. به‌عبارت دیگر، استفاده شما از این سرویس منوط به برخورداری از حساب گوگل است. با این سرویس قادر خواهید بود گذرواژه جدیدی تعریف کنید، زنگ دستگاه را به صدا در‌آورید، پیامی را نمایش دهید، دستگاه خود را قفل یا اطلاعات آن را پاک کنید، و موارد بیشتر. برای تائید فعال بودن این ویژگی، در صفحه «Settings»، روی «Google» بزنید، گزینه «Security» را انتخاب کنید، و سپس، روی گزینه «Find My Device» بزنید. در‌صورت خاموش بودن، روی گزینه «Switch» ضربه بزنید تا روشن شود. در‌صورت افزودن حساب گوگل به تلفن، این ویژگی به طور خودکار روشن می‌شود.

توجه: قابلیت «Find My Device» گوگل تنها روی تلفن‌ها و تبلت‌ها کار می‌کند.

 

اگر موفق به پیدا کردن دستگاه گلکسی خود نشدید، احتمالاً، لازم خواهد بود دستگاه جدیدی خریداری کنید. برای این کار می‌توانید به آدرس www.samsung.com مراجعه کنید.

توجه: تنظیمات و صفحه‌نمایش‌های قابل‌دسترسی ممکن است بر‌حسب شبکه خدمات‌دهنده، نسخه نرم‌افزار، و مدل دستگاه مربوطه متفاوت باشد.

 

در‌صورت مشاهده عملکرد غیر‌عادی در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، یا دستگاه های پوشیدنی سامسونگ، می‌توانید پرسش خود را در «Samsung Members App» با ما در میان بگذارید.

 

از این طریق، قادر خواهیم بود موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. کاربر داده‌های ارسالی ناشناس تلقی خواهد شد و از داده‌ها تنها در‌طول مدت بررسی موضوع نگهداری می‌شود. با مراجعه به لینک زیر با نحوة ارسال گزارش خطا بیشتر آشنا شوید.  نحوه استفاده از برنامه Samsung Members

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم