در‌صورت عدم شناسایی اثر انگشت از سوی تلفن سامسونگ چه باید کرد

آخرین تاریخ به روز رسانی : فوریهٔ ۲۲. ۲۰۲۱

 

حسگر اثر انگشت تلفن شما راهکاری راحت و امن برای باز کردن قفل تلفن را در‌اختیار شما می‌گذارد و ایمنی اطلاعات شخصی شما را حفظ می‌کند. چنانچه در استفاده از حسگر اثر انگشت با مشکل مواجه شدید، موضوعات زیر را در‌نظر بگیرید.

 

پیش از این که توصیه‌های زیر را برای حل مشکلتان به‌کار بگیرید، مطمئن شوید که آخرین نسخه نرم‌افزار بر روی دستگاهتان نصب شده است. لطفاً، برای اطلاع از نحوه به‌روزرسانی نرم‌افزار گوشی همراه خود، مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مرحله 1. به صفحه «تنظیمات» >  گزینه «به‌روز‌رسانی نرم‌افزار» بروید.

مرحله 2. روی گزینه «دانلود و نصب» کلیک کنید.

مرحله 3. دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید.

موضوعات رایج در شناسایی اثر انگشت در گوشی‌ها را بررسی کنید.  

بررسی 1. حتماً از محافظ صفحه نمایش مورد‌تائید سامسونگ استفاده کنید.

 

 • تائید سازگاری لوازم جانبی تولید‌شده از سوی تولید کنندگان ثالث برای سامسونگ ممکن نیست، زیرا، عملکرد حسگر اثر انگشت ممکن است تحت‌تاثیر ضخامت و ساختار لایه‌های محافظ یا محافظ‌های صفحه نمایش قرار گیرد.
 • در صورت استفاده از روکش صفحه‌ای با الگوی برآمده یا نقطه‌نقطه، شامل «شیشه گنبدی»، روکش شیشه سخت، روکش محافظ، لایه‌های محافظ ارائه شده توسط تولید‌کنندگان ثالث یا لایه‌های محافظ ضخیم، و همچنین روکش‌های سیلیکون، ثبت یا اسکن اثر انگشت شما ممکن است ناموفق باشد.
 • در‌صورت عدم شفافیت لایه محافظ کلی استفاده‌شده و برخورداری آن از الگوی خاص (نقطه‌دار، پنجره‌ای، و نظایر آن)، توصیه می‌کنیم برای افزایش امنیت دستگاه و صرف‌نظر از شکل مربوطه، آن را بردارید.

بررسی 2. مراقب باشید محافظ صفحه یا صفحه لمسی تلفن شما در ناحیه تشخیص اثر انگشت با اجسام خارجی خراشیده نشده باشد یا آسیب‌ ندیده نباشد.

 • در صورت  کثیف شدن یا خراشیدگی لایه محافظ/ محافظ صفحه نمایش، لطفاً آن را تعویض کنید. توصیه می‌کنیم، پس از تعویض لایه محافظ، برای بهبود نرخ تشخیص اثر انگشت، اثر انگشت خود را دوباره ثبت کنید.
 • مراقب باشید ناحیه حسگر اثر انگشت واقع در مرکز پایین صفحه نمایش و انگشت‌های شما تمیز و خشک باشند.
 • نصب لایه‌های محافظ ضخیم یا لایه‌های محافظ شیشه‌ای نیز ممکن است موجب کاهش سرعت تشخیص اثر انگشت شوند.

بررسی 3. حالات مختلف انگشت‌ها و محیط اطراف ممکن است بر کارآیی تشخیص اثر انگشت تاثیر بگذارد.

 • وجود چین و چروک یا زخم روی انگشت ممکن است موجب عدم تشخیص اثر انگشت‌ از سوی دستگاه شود.
 • تشخیص اثر انگشت‌های کوچک یا لاغر ممکن است برای دستگاه ممکن نباشد.
 • تشخیص اثر انگشت‌های خیلی خشک، خصوصاً پس از بیدار شدن از خواب شبانگاهی، یا در محیط‌های خارجی در برف برای دستگاه می‌تواند ناممکن باشد. در چنین وضعیتی، با استفاده از کرم دست و نظایر آن انگشت‌های خود را مرطوب و مجدداً تلاش کنید.
 • تشخیص اثر انگشت در محیط‌های خیلی سرد یا خیلی گرم از سوی دستگاه ممکن است ممکن نباشد.
 • دستگاه ممکن است اثر انگشت‌های خیس را تشخیص ندهد.

توجه:

 • در‌صورت تنظیم و استفاده از فیلتر نور آبی، عملکرد فیلتر در صفحه نمایش برخی محصولات نیازمند تشخیص اثر انگشت ممکن است خاموش شود. این عملکرد برای بهبود نرخ تشخیص اثر انگشت عادی است.
 • تنظیمات و صفحه‌نمایش‌های قابل‌دسترسی ممکن است بر‌حسب شبکه خدمات‌دهنده، نسخه نرم‌افزار، و مدل دستگاه مربوطه متفاوت باشد.

 

در‌صورت مشاهده عملکرد غیر‌عادی در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، یا دستگاه های پوشیدنی سامسونگ، می‌توانید پرسش خود را در «اپلیکیشن سامسونگ ممبرز» با ما درمیان بگذارید.

 

از این طریق، قادر خواهیم بود موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم. کاربرِ داده‌های ارسالی ناشناس تلقی خواهد شد و از داده‌ها تنها در‌طول مدت بررسی موضوع نگهداری می‌شود. با مراجعه به لینک زیر با نحوه ارسال گزارش خطا بیشتر آشنا شوید. نحوه استفاده از برنامه Samsung Members

لطفاً روی گزینه ارسال که در زیر مشاهده میکنید کلیک کنید تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگزارید. از شما برای مشارکت تان سپاسگزاریم.

از نظرات شما متشکریم