نحوه ی عیب‌ یابی ریموت کنترلی که کار نمی ‌کند

آخرین تاریخ به روز رسانی : آوریل ۱۲. ۲۰۲۱

کار نکردن ریموت کنترل می‌تواند دلایل فراوانی داشته باشد. با‌این‌حال، مشکلات مربوط به باتری، جفت شدن با تلویزیون یا حسگر مادون قرمز، جزو رایج‌ترین علت‌های کار نکردن ریموت کنترل هستند.

روش ۱. باتری‌های ریموت کنترل را بررسی کنید

 

درحالی‌که ریموت کنترل را به سمت تلویزیون گرفته‌‌اید،‌ دکمه ی روشن کردن (power) را فشار دهید. از چشمک زدن نشانگر LED تلویزیون مطمئن شوید. اگر این نشانگر چشمک نمی‌زند، معنایش این است که باتری‌های ریموت کنترلتان توان کافی ندارند.

در حال بارگیری

نکته:

  • مطمئن شوید که قطب‌های مثبت و منفی باطری درست سرجایشان قرار گرفته‌اند.
  • اگر باتری‌ها درست سرجایشان قرار گرفته‌اند و کنترل کار نمی‌کند، باتری‌های جدیدی را جایگزین باتری‌های قبلی کنید. توصیه می‌شود که هر دو باطری، نه فقط یکی، را تعویض کنید.

روش ۲. ریموت کنترل هوشمند‌تان را با تلویزیون جفت کنید.

 

اگر از ریموت کنترل هوشمند استفاده می‌کنید، شاید لازم باشد که بار دیگر آن را با دستگاه جفت کنید. دکمه‌های بازگشت (Return) و پخش/توقف (Play/Pause) را به‌طور هم‌زمان فشار دهید و به مدت حداقل ۳ ثانیه نگه دارید تا پنجره ی پاپ‌آپ مربوط به جفت شدن ظاهر شود.

در حال بارگیری

روش ۳. وجود تداخل و موانع را بررسی کنید.

 

هرگونه مانع را از بین تلویزیون و ریموت کنترل بردارید. وجود مانع بین ریموت کنترل و رسیور تلویزیون ممکن است مسیر سیگنال‌های مادون قرمز را مسدود کند. همچنین، تجهیزات الکترونیک می‌توانند سیگنال ریموت کنترل را مختل کنند. اگر هرگونه وسیله ی الکترونیک مانند لامپ، رادیو یا گوشی موبایل در اطراف تلویزیونتان وجود دارد، به مکانی دورتر از تلویزیون منتقلشان کنید.

در حال بارگیری

روش ۴. سیگنال مادون قرمز را به‌صورت بصری (چشمی) بررسی کنید.

می‌توانید با استفاده از یک دوربین دیجیتال، مانند دوربین موبایلتان، سیگنال مادون قرمز را بررسی کنید. دوربین را روشن کنید و لبه ی جلویی ریموت کنترل را به سمت لنزهای دوربین بگیرید. در حین نگاه کردن به صفحه ی موبایل، دکمه ی روشن کردن (power) ریموت کنترل را فشار دهید و نگه دارید. با انجام اینکار نور یا فلاش ساطع‌شده از ریموت کنترل را مشاهده خواهید کرد.

در حال بارگیری

 

اگر باتری‌ها را عوض کرده‌اید ولی باز هم نور یا فلاشی از ریموت کنترل ساطع نمی‌شود، ریموت کنترل دستگاه مشکل دارد.

نکته: اگر پس از انجام این راه‌‌حل‌ها باز هم ریموت کنترلتان کار نمی‌کند، لطفاً با مرکز تماس سامسونگ تماس بگیرید.

از نظرات شما متشکریم