نحوه استفاده ازحالت بازی (Game) در تلویزیون هوشمند سامسونگ

آخرین تاریخ به روز رسانی : نوامبر ۰۹. ۲۰۲۱

 

تلویزیون هوشمند سامسونگ‌ با کیفیت تصویر بهینه‌سازی‌شده و سرعت واکنش‌دهی بالای حالت بازی (Game mode)، بهترین تجربه بازی کردن را برای شما فراهم می‌سازد. تأخیر ورودی پایین، این امکان را فراهم می سازد تا بازی‌ها را بدون تار شدن یا لرزش تصویر به شکلی روان روی صفحه‌ای بزرگ تجربه کنید.

 اکنون وقت آن رسیده که حالت بازی (Game Mode) تلویزیون هوشمند سامسونگ‌تان را، که برای بازی کردن بهینه‌سازی شده است، فعال کنید و از تجربه ی گیمینگ لذت بیشتری ببرید.

بسته به نوع کنسول بازی، پشتیبانی از این قابلیت یا عملکرد آن ممکن است فرق کند.

 

نحوه فعال کردن حالت بازی (Game Mode)

 

با استفاده از حالت بازی (Game mode) تلویزیون سامسونگ، می‌توانید از تجربه ی گیمینگ بهتر و بهبودیافته لذت ببرید. وقتی کنسول بازی‌تان را به تلویزیون سامسونگ وصل کنید، حالت بازی (Game mode) به‌طور خودکار فعال می‌شود.

 

تلویزیون سامسونگ، کنسول‌های بازی مانند ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس وان اس/ایکس و پلی‌استیشن را تشخیص می‌دهد و هنگام اتصال آنها، به‌طور خودکار و بدون نیاز به هر گونه تنظیمات از سوی کاربر، حالت بازی (Game mode) را فعال می‌کند. کافی است کنسول‌تان را به تلویزیون وصل کنید و از حالت بازی (Game mode) بهینه‌سازی‌شده لذت ببرید.

روش ۱.کنسول بازی را به تلویزیون‌تان وصل کنید

 

تلویزیون سامسونگ هنگام تشخیص کنسول بازی به‌طور خودکار حالت بازی (Game mode) را فعال می‌کند. برای وصل کردن کنسول بازی به تلویزیون، لطفا دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱. کابل HDMI را به تلویزیون سامسونگ وصل کنید. برای استفاده از نرخ‌ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتزی در وضوح تصویر 4k، لازم است که کابل را به پورت HDMI شماره 4، که علامت بازی کنار آن درج شده است و برای تجربة بهترین عملکرد بازی ۱۲۰ هرتزی در وضوح تصویر 4k طراحی شده است، وصل کنید.

در حال بارگیری

 

مرحله ۲. تلویزیون و کنسول بازی‌تان را روشن کنید. تلویزیون به‌طور خودکار به منبع وصل‌شده سوئیچ می‌کند و حالت بازی (Game mode) به‌طور خودکار فعال می‌شود تا برای داشتن بهترین تجربه گیمینگ، تأخیر ورودی به حداقل برسد.

روش ۲. کامپیوتر شخصی را به تلویزیون‌تان وصل کنید

می‌توانید حالت بازی (Game mode) تلویزیون سامسونگ را با وصل کردن کامپیوتر شخصی به تلویزیون‌تان فعال کنید. برای وصل کردن کامپیوتر شخصی به تلویزیون، لطفا دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید.

مرحله ۱. کابل HDMI را به تلویزیون سامسونگ وصل کنید. برای استفاده از نرخ‌ تازه‌سازی تصویر ۱۲۰ هرتزی در وضوح تصویر 4k، لازم است که کابل را به پورت HDMI شماره ۴، که علامت بازی کنار آن درج شده است و برای تجربه بهترین عملکرد بازی ۱۲۰ هرتزی در وضوح تصویر  4k طراحی شده است، وصل کنید.

مرحله ۲. هنگام اتصال کامپیوتر شخصی، لازم است که حالت بازی (Game mode) را طبق دستورالعمل‌های زیر از طریق منوی تنظیمات سریع (Quick settings) یا تنظیمات (Settings) فعال کنید.

روش ۳. فعال کردن تنظیماتHDR

 

اگر تلویزیون‌تان هنگام اتصال به دستگاه‌های بازی مانند کنسول یا کامپیوتر به‌طور خودکار تنظیمات Input Signal Plus را فعال نمی‌کند، می‌توانید این تنظیمات را به‌صورت دستی و با انجام مراحل زیر فعال کنید.

 

اگر گزینه HDMI Input Signal Plus را انتخاب کنید، می‌توانید قابلیت‌های 2.1 HDMI را برای دستگاه متصل فعال کنید. در مورد کنسول‌های بازی، HDMI Input Signal Plus به‌طور خودکار در حالت بازی (Game mode) فعال می‌شود.

اطلاعات بیشتر درباره قابلیت‌های 2.1 HDMI در حالت بازی (Game mode)

 

تلویزیون سامسونگ از قابلیت‌های 2.1 HDMI پشتیبانی می‌کند و این نسخه از اتصال HDMI دارای قابلیت‌های جدید زیر است.

  • Fixed Rate Link (FRL): نوعی فناوری ارسال پیام که رزولوشن‌های فشرده‌نشدة بالاتری مانند 8k را امکان‌پذیر می‌کند و همچنین می‌تواند از سرعت بسیار بالای ۴۸ گیگابیت بر ثانیه برای انتقال داده‌ها استفاده کند.
  • Display Stream Compression (DSC): نوعی الگوریتم فشرده‌سازی بی‌اتلاف که می‌تواند به رزولوشن‌های بالاتر و نرخ تازه‌سازی تصویر سریع‌تر، مثلاً رزولوشن 8k با فریم‌ریت ۱۲۰ فریم بر ثانیه، دست یابد. این قابلیت همچنین امکان نمایش عمق رنگ بیشتر در رزولوشن 8k را فراهم می‌کند.
  • Variable Refresh Rate (VRR): نرخ تازه‌سازی تصویر متغیر (VRR)، با حذف مشکل بریده شدن تصویر (Screen tearing)، امکان تجربة گیم‌پلی به‌شکلی روان را فراهم می‌کند. این قابلیت، هنگام ترکیب شدن با قابلیت‌های FRL و DSC، تجربة گیمینگ با رزولوشن بالا را برای کاربر فراهم می‌کند. 
  • Auto Low Latency Mode (ALLM): حالت تأخیر ورودی پایین خودکار (ALLM) با تنظیم تأخیر ورودی به میزان ایده‌آل، امکان تجربة گیمینگ روان و بدون لگ را برای کاربر فراهم می‌کند. همچنین، این حالت به کنسول بازی، کامپیوتر شخصی یا دستگاه دیگر امکان می‌دهد، تا با ارسال سیگنالی به صفحه‌نمایش، حالت تأخیر ورودی پایین برای گیمینگ را به‌طور خودکار فعال کند.

نکته: اسکرین‌شات‌ها و منوهای دستگاه ممکن است، بسته به مدل دستگاه و نسخة  سیستم عامل نصب‌شده، متفاوت باشد.

از نظرات شما متشکریم