تلویزیون را با چه
اندازه‌ای باید بخرم؟

ما نکاتی را در مورد انتخاب اندازه تلویزیون برای شما آورده‌ایم.

نحوه اندازه‌گیری اندازه صفحه تلویزیون

محاسبه اندازه تلویزیون شما آنقدر که فکر می‌کنید پیچیده نیست. اندازه تلویزیون به طول مورب آن اشاره دارد که از اندازه‌گیری گوشه سمت چپ بالای صفحه تلویزیون تا گوشه سمت راست پایین می‌باشد. بیشتر به اینچ بیان می‌شوند.

قاعده سرانگشتی: بزرگتر بهتر است

تلویزیون‌ها در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند، اما توصیه می‌کنیم بیشترین اندازه‌ای را که بودجه شما اجازه می‌دهد انتخاب کنید. اگر دبنال خرید تلویزیونی هستید که 75 اینچ یا بیشتر باشد، باید نکته‌ای را بدانید. طبق تحقیقات داخلی سامسونگ، یک دلیل اصلی برای خرید تلویزیون‌های جدید تقاضا برای صفحه نمایش‌های بزرگتر است. و اینکه حتی پس از خرید، رضایت بسیار بالا است. بنابراین، آیا اندازه صفحه نمایش خاصی وجود دارد که به ذهن شما خطور کند؟ سپس، اکنون زمان خرید بزرگتر است تا هرگز به عقب برنگردید.

فاصله مشاهده تلویزیون توصیه شده

تمام تلویزیون‌ها از فاصله و زاویه‌ای توصیه‌شده برخوردار هستند که باید هنگام تنظیم آن در خانه خود به آن توجه کنید. بهترین و جامع‌ترین تجربه مشاهده وقتی است که 40 درجه از دید شما توسط صفحه نمایش گرفته می‌شود. این فاصله بینایی با دانستن اندازه تلویزیون شما قابل محاسبه است. برای به دست آوردن این فاصله مناسب، اندازه صفحه را در 1.2 ضرب کنید. بنابراین برای تلویزیون 75 اینچی، این یعنی نشستن 90 اینچ یا 2.3 متر فاصله دارد. به جدول ارائه‌شده برای تعیین فاصله مشاهده شده برای اندازه‌های مختلف تلویزیون نگاهی بیندازید تا بتوانید بهترین فضای تلویزیون را برای فضای خود انتخاب کنید.

موارد دیگری که باید در خاطر داشته باشید

1. ابعاد واقعی تلویزیون را بررسی کنید.

هیجان خرید تلویزیون جدید اغلب می‌تواند باعث شود شما کار واقعی تنظیم آن را فراموش کنید. تلویزیون بزرگتر از اندازه صفحه نمایش آن است. ابعاد فیزیکی تلویزیون صفحه نمایش بزرگ، پایه و قاب دور و همچنین محل قرار گرفتن تلویزیون در اتاق همگی از فاکتورهای مهم برای به یاد آوردن است. حتماً ابعاد دقیق تلویزیون را با مجموعه مبلمان خود مقایسه کنید تا هنگام تنظیم تلویزیون صفحه بزرگ سردرد نگیرید.

2. وضوح تلویزیون را، به خصوص با تلویزیون صفحه نمایش بزرگ بررسی کنید.

قاعده کلی این است که با افزایش اندازه صفحه، باید تعداد پیکسل‌ها یا رزولوشن نیز بیشتر شود. هرچه وضوح تصویر بهتر باشد، به جای پیکسل‌ها، تصویر را واقعی‌تر مشاهده می‌کنید. به همین دلیل است که هنگام خرید تلویزیون صفحه بزرگ، توصیه می‌شود کیفیت تصویر با وضوح بالا مانند 4K بخرید.

فقط به یاد داشته باشید، خرید صفحه بزرگ باعث می‌شود بعدتر پشیمان نشوید.

بیشتر بخوانید و کشف کنید