برند

ماجرای طراحی Serif

Serif که توسط براداران بورولک طراحی شده است فصل جدیدی را در زیبایی‌شناسی تلویزیون رقم می‌زند.

طراحان فرانسوی مبلمان، برادران بورولیک (رونان و اروان) در حال تماشای Serif ۲۰۱۹ در یک اتاق نشیمن مدرن طراحان فرانسوی مبلمان، برادران بورولیک (رونان و اروان) در حال تماشای Serif ۲۰۱۹ در یک اتاق نشیمن مدرن

رونان و اروان بورولک به اشیای بی‌روح، ویژگی‌های شاعرانه می‌بخشند. آنها توجه بسیاری از بزرگ‌ترین نام‌های صنعت طراحی را به خود معطوف کرده‌اند که از میان آنها می‌توان به ویترای، های، کارتل و بسیاری دیگر اشاره کرد. اروان بورولک درباره ارزش زیبایی‌شناسی طراحی خود و نمود آن در Serif صحبت می‌کند.

«Serif می‌تواند در زمان سفر کند»

برادران بورولک در یک مصاحبه اختصاصی با سامسونگ، به فلسفه طراحی خود و ارزش زیبایی‌شناختی در طراحی Serif (محصول جدید تلویزیون‌های سامسونگ که فضا را بهتر می‌کند) می‌پردازند. آنها در حال بحث درباره ایده‌های طراحی خود، در سالن نمایش ویترای فرانسه نشان داده شده‌اند. برادران بورولک در یک مصاحبه اختصاصی با سامسونگ، به فلسفه طراحی خود و ارزش زیبایی‌شناختی در طراحی Serif (محصول جدید تلویزیون‌های سامسونگ که فضا را بهتر می‌کند) می‌پردازند. آنها در حال بحث درباره ایده‌های طراحی خود، در سالن نمایش ویترای فرانسه نشان داده شده‌اند.

فراتر از مرزها

بسیار ساده‌انگارانه خواهد بود اگر برادران بورولک را فقط به‌عنوان طراح مبلمان معرفی کنیم. چراکه دامنه کار آنها بالاتر و فراتر از مرزهاست. برادران بورولک همیشه سعی می‌کنند تا روی کارآمدی و ارزش ذاتی سوژه‌ها تمرکز کنند. در نتیجه Serif، علی‌رغم اینکه یک تلویزیون به‌حساب می‌آید، دارای زبانی شیوا و حضوری لطیف است تا جایگاه خود را در دنیای طراحی مدرن حفظ کند.

I-shaped side of The Serif, a Samsung TV designed by the Bouroullec Brothers is modern furniture design I-shaped side of The Serif, a Samsung TV designed by the Bouroullec Brothers is modern furniture design
تلویزیون پایه‌دار Serif سامسونگ، در حالت آمبیانت و در سالن نمایش ویترای قرار دارد که نشان‌دهنده ایده‌هایی برای تلویزیون و پایه‌های آن در طراحی داخلی است. تلویزیون پایه‌دار Serif سامسونگ، در حالت آمبیانت و در سالن نمایش ویترای قرار دارد که نشان‌دهنده ایده‌هایی برای تلویزیون و پایه‌های آن در طراحی داخلی است.

بی‌دردسر با محیط یکی می‌شود

مانند سایر کارهای برادران بورولک، Serif بدون هیچ دردسری خود را با محیط یکی می‌کند. تلویزیون Serif بدون هیچ دردسری خود را با محیط یکی می‌کند. آنها با ظرافت صفحه سیاه و خالی تلویزیون را با حالت آمبیانت جایگزین کرده‌اند که بیننده را در شرایط شاعرانه‌ای، مثل خیره شدن به مزارع بی‌پایان و حس خوب قطره‌های باران، قرار می‌دهند. حالت آمبیانت راهی است برای بی‌صدا کردن تلویزیون در زمانی که باید ناپدید شود، تا به این ترتیب لحظه‌ای را که مخاطب نیاز به آرامش اعصاب دارد خلق کند.

سه ایده الهام‌بخش برای طراحی داخلی با استفاده از Serif، که در سالن نمایش ویترای فرانسه عکاسی شده است. تصویر اول یک تلویزیون Serif را در حالت آمبیانت نشان می‌دهد که روی پایه‌های زمینی سیاه‌رنگ نصب شده است و در مقابل یک صندلی سیاه قرار دارد. تصویر دوم یک تلویزیون Serif را در حالت آمبیانت نشان می‌دهد بدون پایه و به‌سادگی روی یک قفسه سه طبقه در اتاق نشیمن قرار دارد. تصویر سوم مردی را نشان می‌دهد که یک توپ بیسبال تزیینی را روی سطح عریض و صاف Serif قرار می‌دهد. سه ایده الهام‌بخش برای طراحی داخلی با استفاده از Serif، که در سالن نمایش ویترای فرانسه عکاسی شده است. تصویر اول یک تلویزیون Serif را در حالت آمبیانت نشان می‌دهد که روی پایه‌های زمینی سیاه‌رنگ نصب شده است و در مقابل یک صندلی سیاه قرار دارد. تصویر دوم یک تلویزیون Serif را در حالت آمبیانت نشان می‌دهد بدون پایه و به‌سادگی روی یک قفسه سه طبقه در اتاق نشیمن قرار دارد. تصویر سوم مردی را نشان می‌دهد که یک توپ بیسبال تزیینی را روی سطح عریض و صاف Serif قرار می‌دهد.

به‌طور یکپارچه، فضاها را به هم پیوند می‌دهد

به دلیل تقارن زیاد شکل حرف انگلیسی I مانندِ آن، Serif می‌تواند خود را کاملاً با محیط یکی کند تا مخاطب ارتباط بیشتر و تجربه بهتری داشته باشد. بنابراین، برخلاف سایر تلویزیون‌های جاگیر، Serif فضاها را به یکدیگر پیوند می‌دهد و علاوه‌بر آن یک رابطه زنده با انسان برقرار می‌کند. اگر فضای داخلی را یک کلاژ فرض کنیم، Serif می‌تواند تکه‌ای همخوان باشد که به صورتی یکپارچه‌ در هر چارچوب فضایی و زمانی تلفیق شود.

حالت I شکل Serif دارای زبانی شیواست که آن را به جزئی آشکار از هر مکانی تبدیل می‌کند.
طراحان Serif، برادران بورولیک در سالن نمایش ویترا در فرانسه. لوگوی ویترا در سمت راست پایین تصویر به چشم می‌خورد. طراحان Serif، برادران بورولیک در سالن نمایش ویترا در فرانسه. لوگوی ویترا در سمت راست پایین تصویر به چشم می‌خورد.

فارغ از زمان و شاعرانه

با گذشت زمان، آینده در گذشته محو می‌شود. اما، آثار رونان و اروان بورولیک با گذر زمان کهنه نمی‌شوند، چراکه کارهای آنها جوهره «اکنون» را در خود دارند. از آنجا که Serif برای گذر زمان طراحی شده، این تلویزیون اثری ملموس است، آغشته به نشانه‌های شاعرانه‌ای که مخاطب حتی با گذشت زمان آن را به خاطر می‌سپارد.

منبع الهام منحصر‌به‌فرد برای فضای شما

Serif برادران بورولیک حس شاعرانه فضای شما را تکمیل می‌کند.

داستان‌های بعدی را بخوانید

- مبل بزرگ - طراحی از آنتونیو چیتیریو، ۲۰۱۷
- کورک - مدل سی - طراحی از جاسپر موریسون، ۲۰۱۴
- واحد نگهداری ایمس (یی اس یو) - 2UH - طراحی از چارلز و ری ایمس، ۱۹۴۹
- گلدان برفی (سرامیک) مدل کوچک - مدل متوسط - طراحی از رونان و اروان بورولیک، ۲۰۱۸
- ظرف شش‌ضلعی - طراحی از جاسپر موریسون، ۲۰۱۸
- گلدان ریهیتی - طراحی از آینو آلتو، ۱۹۳۸ (آرتک)
- مجسمه‌های سبک آکاری - لامپاردی BB3-33S - طراحی از ایسامو ناگوچی، ۱۹۵۱
- صندلی اسلو و عثمانی - طراحی از رونان و اروان بورولیک، ۲۰۰۶
- پرنده - طراحی از رونان و اروان بورولیک، ۲۰۱۱
- گلدان برفی (سرامیک) مدل کوچک - طراحی از رونان و اروان بورولیک، ۲۰۱۸
- قفسه دیواری کاری - طراحی از رونان و اروان بورولیک، ۲۰۱۵ (آرتک)
- گلدان ریهیتی - طراحی از آینو آلتو، ۱۹۳۸ (آرتک)
- گلدان برفی (سرامیک) مدل کوچک - مدل متوسط - طراحی از رونان و اروان بورولیک، ۲۰۱۸
- میز قهوه بزرگ ایمس - طراحی از چارلز و ری ایمس، ۱۹۵۳
- خانواده کورک - ندل B - طراحی از جاسپر نوریسون، ۲۰۱۴
- چرخ سینی چای ۹۰۰، طراحی از آلوار آلتو، ۱۹۳۷۱۹۳۷