تندرستی

چگونه گوشی‌تان را تمیز نگه دارید

با مراقبت از خود، تمیز نگه داشتن محیط زیست و وسایلتان، از خود و عزیزانتان در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کنید

موبایل از آن دسته لوازم ضروری‌ست که روزانه حداقل ۵۰ بار به آن دست می‌زنیم. وسیله‌ای که همه جا همراه ماست و تقریباً برای هر کاری به سراغ آن می‌رویم؛ چه وقتی که در خانه کار می‌کنیم و چه وقتی که برای خرید مواد مورد نیاز به بیرون از خانه قدم می‌گذاریم. بنابراین بسیار در معرض آلودگی و میکروب‌ها قرار می‌گیرند که اکثراً با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شوند. در اینجا نکاتی برای تمیز و بهداشتی نگهداشتن گوشی‌هایتان ارائه می‌شود.

با دستمال تمیز کنید

هرجایی که باشید، باکتری‌ها و میکروب‌ها به‌آسانی می‌توانند روی بدنه گوشی‌تان رشد کنند. در طول روز برای تمیز کردن گوشی‌ از دستمال‌های میکروفیبر با مواد پاک‌کننده الکلی یا دستمال‌های ضدعفونی‌کننده استفاده کنید. بهتر است وسایل تمیزکننده را در محل کار یا خانه همراه خود داشته باشید تا به‌صورت مداوم گوشی‌تان را تمیز کنید. مطمئن شوید که در زمان تمیز کردن، گوشی‌ به برق وصل نباشد و هرگز آن را با آب، صابون، سرکه و یا مواد شوینده‌ی دیگر نشویید. فراموش نکنید که قاب گوشی را هم بشویید.

گوشی را کنار بگذارید

اکثر ما عادت داریم که گوشی‌‌مان را همیشه در دستمان نگه داریم، در حالی که شاید این گوشی از جاهای غیربهداشتی مانند دست‌شویی سر در بیاورد و در نتیجه میکروب‌ها و باکتری‌های مضر روی بدنه آن بنشینند. این عوامل بیماری‌زای خطرناک می‌توانند به‌راحتی از گوشی به دست‌ها و صورتتان انتقال پیدا کنند و به سلامت شما صدمه بزنند. توصیه‌ی ما این است که گوشی‌ را توی جیبتان بگذارید. در محل‌های عمومی آن را روی سطوح قرار ندهید و فقط بعد از شستن دست‌ها با آب و صابون از آن استفاده کنید.

درکنار همیم

داستان‌های بعدی را بخوانید