تندرستی

راه و روش سوزاندن کالری بدون زحمت

تمرینات کاهش وزن که شما حتماً برای انجامشان مشتاق خواهید بود.

"اگر به پایان مهلتی که به شما داده شده نزدیک می‌شوید، یا در حال سفر کردن هستید، یا دچار اضطراب ناشی از دوری از مبلتان هستید-- ما شما را درک می‌کنیم. گاهی اوقات شکستن مرزهای تواناییتان روی تردمیل آخرین چیزی که شاید بخواهید انجام دهید. اتفاق میفتد. اما حتی اگر وقت کافی برای تمرین در خانه را داشته باشید، خبر خوب این است که شما همچنان در حال سوزاندن کالری‌های مزاحمتان هستید، حتی بدون اینکه متوجه آن شده باشید. ولی چطور؟

پاسخ گرمازایی فعالیت غیرورزشی (NEAT) است، که همان انرژی‌هایی است که با انجام فعالیت‌های به ظاهر ناچیز (به جز خوابیدن، خوردن یا تمرین‌های رایج) می‌سوزانید. این فعالیت‌ها فواید یک تمرین پرتعرق را برای شما به ارمغان می‌آورد بدون اینکه واقعاً ورزش کرده باشید. با تحرک بیشتر، شما می‌توانید متابولیسم خود را افزایش دهید و تا سقف ۳۵۰ کالری در روز بسوزانید (حدود ۱۰ تا ۳۰ پوند در سال!). در اینجا چند راه خلاقانه برای ادغام تمرین‌های بیشتری ازNEAT را در عادات روزانه شما بررسی می‌کنیم."

تنفس شکمی

نفس عمیق بکشید. نه، حتی عمیق‌تر. با درگیر کردن ماهیچه‌های شکمی و تنفس از قسمت دیافراگم به جای سینه، شما عادت می‌کنید که آهسته تنفس کنید. این روش بهینه نفس کشیدن نه تنها استرس را تخلیه می‌کند، بلکه با کاهش هورمون کورتیزول که عامل ذخیره چربی است باعث از بین رفتن آن می‌شود. به‌علاوه، شما با شتاب بیشتری نیروی لازم برای انجام کارهای روزانه خود را به دست خواهید آورد که این امکان را می‌دهد تا کالری بیشتری بسوزانید. این تمرین ساده ۸-۷-۴ برای تنفس عمیق را امتحان کنید: به آرامی از طریق بینی عمل دم را تا شماره ۴ انجام دهید. حداکثر تا شماره ۷ نفس را حبس کنید. سپس از طریق دهان و به آرامی تا شماره ۸ عمل بازدم را انجام دهید.

ساعت جدید Galaxy
در آن واحد، کالری‌های سوزانده‌شده را محاسبه کنید.

خرید کنید و قدم بزنید

گاهی اوقات ارزشش را دارد که به روش قدیم از مغازه خرید کنید (راهنما: ذخیره خرید آنلاین بسیار ارزان). گرچه برداشتن خواربار برای آماده کردن وعده غذایی یا برداشتن یک شلوار، کارهایی نیستند که عرق شما را در بیاورند اما خرید کردن اصولاً یک ورزش پیاده‌روی محسوب می‌شود که به آن کاردیو نیز می‌گویند. برحسب وزن شما، مسیری که انتخاب می‌کنید، سرعت‌تان -- می‌توانید انتظار داشته باشید که چیزی در حدود ۱۴۸ تا ۵۵۸ کالری را طی یک ساعت خرید درمانی بسوزانید. برای بیشتر کردن سوخت‌وساز نیز بهتر است به جای استفاده از چرخ خرید از سبد استفاده کنید که حکم وزنه تمرینی شما را دارد. نکته برای حرفه‌ای‌ها: قبل از شروع خرید می‌توانید Galaxy Watch Active2 را دستتان کنید تا شمار قدم‌ها و میزان سوزاندن کالری خود را همزمان زیر نظر داشته باشید.

دل به تمیزکاری بدهید

لزومی ندارد که به تمیزکاری به عنوان یک کار نگاه کنید--هر چه باشد شما مقدار زیادی کالری را در این حین می‌سوزانید. نیاز به یک نظافت اساسی دارید؟ یک بعد از ظهر پرانرژی با ترکیب گردگیری، جارو کشیدن و تمیز کردن پنجره‌ها. گرچه این کار چندان انرژی‌بر به نظر نمی‌رسد اما شما در واقع بیشتر از یک ساعت دویدن یا کیک‌بوکسینگ کالری می‌سوزانید (یعنی ۶۵۰ کالری!). نکات جایزه‌ای برای سوزاندن کالری: galaxy buds بلوتوثی مثل Galaxy Buds به شما کمک می‌کند تا، بدون نیاز به دست‌هایتان، هنگام مرتب کردن اتاقتان با آهنگ‌های موردعلاقه خود برقصید.

از صندلی خود دست بکشید

جدا از اینکه این یک حرکت مودبانه در برابر همسفران شماست، یک ایستادن ساده به جای نشستن در هنگام تردد روزانه می‌تواند به شما کمک کند تا ۲۰ الی ۵۰ کالری در ساعت بیشتر بسوزانید (و لازم به گفتن نیست که این امر باعث بهبود بهداشت و سلامت شما خواهد شد). هر چند ممکن است این عدد چندان بزرگ به نظر نیاید اما توجه داشته باشید که شما هر روز و آن هم به مدت طولانی در حال استفاده از وسایل نقلیه عمومی هستید. باور داشته باشید که این مقدار جمع می‌شود. یک نکته بیشتر: ببینید که تا چه مدت می‌توانید بدون گرفتن میله‌ها، عضلات هسته‌ای بدنتان را به کار اندازید و تعادل خود را به چالش بکشید (اما توجه داشته باشید، ایمنی مقدم است!).

آماده افزایش متابولیسم خود هستید؟

پوشیدنی‌هایی مثل Galaxy Buds و ساعت Active2 می‌توانند به شما کمک کنند تا کالری سوزی را افزایش دهید و پیشرفت خود را زیرنظر بگیرید، حتی در روزهایی که رفتن به باشگاه جزو انتخاب‌های شما نیست.

داستان‌های بعدی را بخوانید