هنگامی که یخچال من به طور صحیح کار نکرد چکار باید بکنم؟

آخرین تاریخ به روز رسانی : سپتامبر ۲۹. ۲۰۲۰

اگر یخچال شما به طور صحیح کار نکرد، توصیه می‌شود ابتدا منبع تغذیه را بررسی کنید. اگر هیچ مشکلی از منبع تغذیه نبود و همچنان مشکل یخچال رفع نشد، لطفاً این نکات رفع مشکل را مطالعه کنید.

اگر اقدام لازم را در خانه انجام دادید و مشکل رفع نشد، توصیه می‌شود با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرید.

محل نصب را بررسی کنید

یخچال باید در محلی نصب شود که فاصله کافی بین آن و وسایل اطراف وجود داشته باشد. باید حداقل 15 سانتی متر بین  پشت و 30 سانتی متر بین اطراف یخچال و 30 سانتی متر بین دستگاه و سقف فاصله وجود داشته باشد. یخچال باید در محلی نصب شود که بتواند گرمای خود را آزاد کند. در صورت مسدود بودن یخچال، ممکن است عملکرد آن تحت تأثیر قرار گیرد.

تراز بودن یخچال را بررسی کنید

درب یخچال را حدود 30 تا 40 سانتی‌متر باز و سپس آن را رها کنید. درب باید خود به خود بسته شود؛ با این حال، اگر اینطور نشد، باید پیچ‌های قابل تنظیم پایه‌های قرار گرفته در پایین قسمت جلوی یخچال را بررسی کنید.

همچنین تراز بودن یخچال را بررسی کنید. اگر یخچال به‌طور صحیح تراز نیست، ممکن است عملکرد آن تحت تأثیر قرار بگیرد.

هیچ جسمی در قسمت پشت یخچال قرار ندهید

توصیه می‌شود یک یا دو بار در سال از جاروبرقی برای تمیز کردن قسمت پشت یخچال استفاده کنید. لازم است هیچ گردوغباری روی ناحیه کمپرسور وجود نداشته باشد تا تبادل گرما انجام شود. از جمله مشکلات ناشی از وجود گردوغبار در قسمت پشت یخچال شامل ایجاد یخ یا وجود رطوبت در یخچال ویا محفظه فریزر و افزایش صدای دستگاه هنگام کار است.

هیچ وسیله‌ای جلوی روزنه‌های چرخش هوا قرار ندهید

هیچگاه نباید هیچ وسیله‌ای جلوی روزنه‌های چرخش هوای سیستم ضد برفک در داخل یخچال و فریزر قرار داشته باشد. اکیداً توصیه می‌شود که هیچ جسمی را مقابل این روزنه‌ها قرار ندهید، زیرا ممکن است رطوبت زیر کشوهای سبزیجات ظاهر شود یا یخ در دیواره پشتی ایجاد گردد.

بررسی جهت مشاهده حالت نمایشگر

در صورتی که سرمایش در یخچال وجود ندارد، اما عملکرد فریزر به‌درستی کار می‌کند، باید بررسی کنید دستگاه در حالت تعطیلات قرار نداشته باشد (در صورت در دسترس بودن این گزینه در مدل یخچال خود). حالت تعطیلات را در نمایشگر غیرفعال کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای کاربر را مطالعه نمایید.

توجه:

  • طراحی واقعی پنل کنترل ممکن است با طراحی مدل شما تفاوت داشته باشد.
  • این تصویر فقط به عنوان نمونه به زبان انگلیسی است، اما ممکن است به زبان کشور شما در دسترس باشد.

از نظرات شما متشکریم