HW-S61A 5.0Ch Soundbar (2021)

HW-S61A 5.0Ch Soundbar (2021)

HW-S61A/EN

Zgjidhni ngjyrën tuaj

Ngjyra :
 • A detailed drawing of S61A soundbar illustrates the location of the Side Horn speaker with Acoustic Beam Technology.
  Altoparlantë për qendra zëri me rreze akustike
 • Simulated sound wave graphics leave the soundbar from its center, illustrating the location of the soundbar’s built-in center speaker. An infographic shows the location of the center speaker.
  Altoparlant qendror i integruar
 • Closeup image of gray fabric material illustrates premium fabric design of S61A soundbar which is shown in front with Samsung logo visible.
  Dizajn me pëlhurë premium
 • A woman uses Soundbar's built-in Alexa voice assistant and asks it to play her dinner party playlist.
  Asistent zanor i integruar

Smart Soundbar projektuar për të mbushur hapësirën tuaj me tinguj nga çdo vend në dhomë.

.

* Imazhet janë të simuluara dhe vetëm për qëllime ilustrimi. Specifikimet e paraqitjes, dizajnit dhe ndërfaqes grafike (GUI) që nuk ndikojnë në performancën e produktit mund të ndryshojnë pa njoftim paraprak.* Televizori shitet veç.* Vitet e aplikueshme (2014-2020) ⓒ2021 Futuresource Consulting

Ju rrethon me tinguj

Altoparlantë për qendra zëri me rreze akustike

Dëgjoni nuancat delikate qoftë në filma apo muzikë. Dy altoparlantët anësorë me bori të S61A Soundbar dhe teknologjia Samsung Acoustic Beam ju lejojnë të përjetoni një gamë të gjerë me tinguj që mbushin dhomën.

Kanal qendror për dialog të pastër

Altoparlant qendror i integruar

Përjetoni dialog të pastër krisal me një altoparlant qendror të dedikuar. Ai ofron tingull të balancuar nga njëri fund deri te tjetri dhe plotëson bukur përvojën e argëtimit në shtëpinë tuaj.

Soundbar dhe televizori, harmonia e përkryer

Q-Symphony

Ky Soundbar sinkronizohet me televizorin tuaj Samsung duke krijuar tingull gjithëpërfshirës. Ai kombinon dhe përmirëson tingullin përmes altoparlantëve të soundbar-it, si dhe altoparlantëve të televizorit, duke ju dhënë një nivel të ri përfshirje akustike që të përjetoni përmbajtje si kurrë më parë.

Q-symphony Q-symphony
* Q-Symphony është i përputhshëm me televizorë të përzgjedhur Samsung 2020, 2021. * Veçoritë mund të mos jenë të përputhshëm me të gjithë televizorët Samsung. Kontrolloni për specifikimet e produktit sipas modelit të televizorit. * Funksioni kërkon lidhje HDMI, Optike ose Wi-Fi me televizorin.
Q-symphony fikur Q-symphony fikur
* Q-Symphony është i përputhshëm me televizorë të përzgjedhur Samsung 2020, 2021. * Veçoritë mund të mos jenë të përputhshëm me të gjithë televizorët Samsung. Kontrolloni për specifikimet e produktit sipas modelit të televizorit. * Funksioni kërkon lidhje HDMI, Optike ose Wi-Fi me televizorin.

Tinguj që mbushin dhomë me dizajnin All-In-One

All-in-one

Për tinguj holistikë, gjithçka që ju duhet është një soundbar i vetëm. Sistemi All-In-One ka 2 vufer dhe 5 alto të integruar në strukturën e hollë, në mënyrë që të mund ta vendosni kudo në dhomë për një përvojë të pastër audioje.

Mjeshtëri përtej tingulli

Dizajn me pëlhurë premium

Një sistem zëri i projektuar për të qenë pjesë e shtëpisë suaj. Pamja klasike e soundbar-it kombinon shprehjen natyrore me dimensionet dhe qëndrueshmërinë. Tekstura dhe dizajni i vet me formë kurbe, bashkë me teknologjinë moderne, përputhet me ndjesinë e jashtëzakonshme të një tingulli që mbush dhomën.

Tingull i optimizuar për çdo skenë

Adaptive sound

Soundbar-i i Soundbar analizon sinjalin e tingullit për të transmetuar automatikisht tingullin e optimizuar bazuar në secilën skenë. Adaptive Sound ju lejon t’i dëgjoni zërat qartë edhe në volume të ulëta në mënyrë që të dëgjohen bisedat me zë të ulët.

A TV display changes from dialogue, sports, news, to movies and the soundbar shows different audio waves for each to show how the soundbar adapts to voices within each content. A TV display changes from dialogue, sports, news, to movies and the soundbar shows different audio waves for each to show how the soundbar adapts to voices within each content.

Muzika, siç është krijuar për t’u dëgjuar

Music mode

Dëgjoni muzikën ashtu siç kanë synuar të dëgjohej nga krijuesit e saj. Duke balancuar inovacionin e audios me hyrjen krijuese nga producentët dhe artistët, Music Mode ju lejon që thjesht të lidhni telefonin celular me soundbar-in për ta njohur dhe për të optimizuar atë që luani, në mënyrë që cilësia të ruhet ndërsa vazhdon festa.

Gati për të dëgjuar komandën tuaj

Asistent zanor i integruar (Disponueshmëria e veçorisë mund të variojë sipas rajonit. Kontrolloni përpara përdorimit).

Kontrolloni lehtë muzikën tuaj, merrni informacion dhe menaxhoni ditën, pa përdorur duart. Nuk ju kujtohet titulli i këngës? Kërkojini Alexa-s të luajë diçka thjesht duke thënë disa rreshta të tekstit të këngës suaj. Pavarësisht llojit të muzikës që doni të dëgjoni, S61A është gati t'ju dëgjojë.

* Disponueshmëria e shërbimit mund të variojë sipas rajonit/ofruesit të shërbimit/gjuhës. * Ky shërbim që nuk ndikon në performancën e produktit u nënshtrohet ndryshimeve pa dhënë njoftim.* Përvoja aktuale e përdoruesit mund të ndryshojë.* Amazon, Alexa dhe të gjitha logot e lidhura janë marka tregtare të Amazon.com, Inc. ose bashkëpunëtorëve të saj.

Luani muzikë në Soundbar me një trokitje të thjeshtë

AirPlay 2

Mund ta përdorni pa ndërprerje Soundbar-in edhe me pajisjet Apple. AirPlay 2 ju lejon të luani me lehtësi muzikë dhe podkaste në Soundbar nga iPhone, iPad dhe Mac. Thjesht trokisni ose klikoni ikonën e AirPlay, dhe zgjidhni Soundbar për të luajtur audio nga pajisja juaj Apple.

* Apple, AirPlay, iPhone, iPad dhe Mac janë marka tregtare të regjistruara të Apple Inc., regjistruar në SHBA dhe në vende të tjera.* Ky Samsung Soundbar mbështet AirPlay 2 dhe kërkon iOS 11.4 ose version më të ri.

Thjesht shtypni Tap dhe luani

Tap Sound

Për momentet kur doni të shijoni muzikë në një nivel më të lartë. Kur dëgjoni këngët e preferuara në telefon, thjesht shtypni Tap në soundbar. Soundbar-i dridhet ndërsa e njeh pajisjen dhe lidhet me lehtësi dhe luan këngën që po dëgjoni, por me audio të pabesueshme të soundbar-it.

A hand taps a smartphone with the Samsung music app on-screen on the soundbar and the soundbar instantly plays music, showing how easy it is to switch from smartphone to soundbar. A hand taps a smartphone with the Samsung music app on-screen on the soundbar and the soundbar instantly plays music, showing how easy it is to switch from smartphone to soundbar.

* I përputhshëm vetëm me pajisje celulare të afta me aftësi për Wi-Fi dhe Bluetooth.

Transmetojeni muzikën lirshëm

Transmetimi i muzikës përmes Wi-Fi

Samsung Soundbar përdor Wi-Fi për lidhje të lehta me valë me pajisjet e tjera. Dëgjoni muzikë nga celulari në cilësi të lartë audioje kudo, pa lidhje me tela.

* Vetëm pajisjet e përputhshme celulare.

* Vetëm pajisjet e përputhshme celulare.

Filloni me gjërat bazë

Çfarë ka në kuti

Brenda në kuti, ka gjithçka që ju nevojitet për instalim të lehtë, duke përfshirë një kit praktik montimi për mur.

Bas i fuqishëm aty ku ju duhet

I përputhshëm me nënvufer me valë

Mos lejoni që telat të pengojnë basin tuaj. Vendoseni soundbar-in me nënvuferin me valë kudo në hapësirën tuaj dhe rrethohuni me bas më të fuqishëm dhe më të thellë.

Vibration rings expand from a Samsung subwoofer on beat with the music to show the soundbar's powerful bass. Vibration rings expand from a Samsung subwoofer on beat with the music to show the soundbar's powerful bass.

* Samsung Wireless Wooper shitet veçmas. (Modeli i aksesorit: SWA-W500). * Moduli me valë kërkon një kabllo energjie.

Më shumë tingull pa tela

Wireless Surround Sound Compatible

Wireless Surround Kit* ju lejon ta zgjeroni lehtësisht soundbar-in në një sistem me tingull rrethues pa u ngatërruar me tela**. Së bashku me soundbar-in, ju mund të krijoni një sistem kanali për një përvojë të vërtetë tingulli rrethues.

* Samsung Wireless Rear Speaker Kit shitet veçmas. (Modeli i aksesorit: SWA-9100S). * Moduli me valë kërkon një kordon energjie që të funksionojë dhe kabllot e altoparlantit që të lidhen me altoparlantët e pasmë.

Specifikimet

 • Numri i kanalit 5
 • Përmasat bruto (GjxLxTh): Një paketim 1018 x 135 x 217 mm
 • Pesha bruto (Një paketim) 5.4 kg
 • Konsumi i energjisë në gjendje gatishmërie (Kryesor) 0.5W
 • Konsumi i energjisë në punë (Kryesor) 23W

Suporti

Gjeni përgjigje për pyetjen që keni në lidhje me produktin

Mbёshtetje pёr produktin Shih më shumë përmbajtje
Manuali i përdorimit dhe shkarkimet
 • User Manual
  ANGLISHT, FRËNGJISHT, ITALISHT, SPANJISHT, PORTUGALISHT, HOLANDISHT, GJERMANISHT, SUEDISHT, NORVEGJISHT, FINLANDISHT, DANISHT, RUMANISHT, BULLGARISHT, POLONISHT, ÇEKISHT, SLLOVAKISHT, HUNGARISHT, KROATISHT, SERBISHT, SLLOVENISHT, GREQISHT, LETONISHT, ESTONISHT, LITUANISHT
Shih më shumë përmbajtje

{{family.currentModel.displayName}}

{{family.currentModel.modelCode}}

Ngjyra :
{{model.prices.currentPriceDisplay}}
Nga {{model.prices.monthlyPrice}} / muaj për {{model.prices.months}} muaj
ose {{model.prices.currentPriceDisplay}}
Price without VAT: {{model.prices.vatFreePriceFormatted}}

Price with discount: {{model.prices.currentPriceDisplay}}

Price before: {{model.prices.priceDisplay}}

{{model.prices.priceDisplay}} {{model.prices.savePrice}}
 • {{summary.title}}

  {{summary.value}}{{summary.unit}}

 • {{summary.title}}

Krahasoni modelet

Krahasoni me sende të ngjashme

Shikuar së fundmi

From $159.00/mo or $125,900.500
$1,000.00 Save $1,000.00

Karakteristikat, specifikimet dhe paraqitjet vizive të produkteve mund të ndryshojnë.