Lajme globale

Bëni Çdo Ditë Epike me Samsung Galaxy S21 dhe Galaxy S21+

15/01/2021

Seria e fundit S e Samsung ju fuqizon të ndani dhe të lidheni lehtësisht me kamerën dhe videon më të fundit, me dizajn të ri të guximshëm dhe aftësi efektive të lidhjes

SEUL, KOREA - 15 Janar 2021 - Samsung Electronics prezantoi Galaxy S21 dhe Galaxy S21 +, pajisjet më të fundit flagship që ju fuqizojnë të shpreheni. Krijuar për mënyrën sesi po jetojmë, Galaxy S21 është i mbushur me inovacione të nivelit më të lartë në mënyrë që të mund të shfrytëzoni sa më mirë çdo moment. Seria e re flagship debuton me një dizajn ikonik që rrëmben vëmendjen e të gjithëve, një kamera epike profesionale për përdoruesit e çdo niveli aftësie dhe procesorin më të përparuar ndonjëherë në një pajisje Galaxy. Çdo pajisje ofron lidhjen, fuqinë dhe performancën që vetëm Samsung mund të japë.

 

"Ne po jetojmë në një botë të prirur drejt celularëve, dhe me kaq shumë prej nesh që punojnë dhe kalojnë më shumë kohë në shtëpi, ne donim të jepnim një përvojë smartphone që plotëson kërkesat rigoroze të multimedias së rutinave tona që ndryshojnë vazhdimisht", tha TM Roh, President dhe Drejtor i Departamentit të Komunikimeve në Mobile, në Samsung Electronics. "Ne gjithashtu e njohim rëndësinë e zgjedhjes, veçanërisht tani, dhe kjo është arsyeja pse seria Galaxy S21 ju jep lirinë për të zgjedhur pajisjen më të mirë për stilin dhe nevojat tuaja."

 

Për më shumë se një dekadë, seria Galaxy S ka dhënë përvoja novatore, përvoja celulare flagship për njerëzit që mbështeten në smartphone-in e tyre për t’u shprehur, lidhur dhe argëtuar. Seria e re Galaxy S21 bazohet në këtë trashëgimi për të ofruar përvojën premium dhe për ta bërë çdo ditë epike. Galaxy S21 do të jetë i disponueshëm në një larmi modelesh, kështu që ju mund të gjeni plotësuesin perfekt për stilin dhe nevojat tuaja personale. Për përdoruesit që kërkojnë një përvojë celulare flagship, me inovacione të kamerave profesionale dhe performancën më të mirë, në një pika të ndryshme çmimesh, Galaxy S21 dhe Galaxy S21+ përmbushin çdo kategori.

 

Stil i Ri i Guximshëm

 

Me një stil të ri të guximshëm, Galaxy S21 është ndërtuar për t’ju lejuar të shpreheni. Galaxy S21 është krijuar për ata që duan një dizajn të lehtë dhe një ekran kompakt 6,2-inç[1]. Galaxy S21+ ka një ekran të zgjeruar 6.7 inç dhe një bateri më të madhe – i përkryer për lojtarët maratonë dhe ata që shikojnë seriale pa pushim[2].

 

Seria Galaxy S21 prezanton një sistem kamerash të ri, ikonik Contour Cut, i cili bashkohet në mënyrë të përsosur në kornizën metalike të pajisjes për një pamje të hijshme, por edhe goditëse. S21 dhe S21+ do të jenë të disponueshëm në një gamë ngjyrash tërheqëse, duke përfshirë një ngjyrë të re: Lejla e tejdukshme. Secila pajisje është e veshur me një mbulim luksoz të mjegulluar në pjesën e pasme për një pamje dhe ndjesi të sofistikuar.

 

Galaxy S21 ka një ekran adaptiv inteligjent, cep-më-cep, dinamik AMOLED 2X Infinity-O me grade rifreskuese adaptuese 120Hz për navigim dhe shikim më të butë[3]. Ai rregullon automatikisht shkallën e kornizës bazuar në përmbajtjen, nëse kaloni përmes burimeve tuaja sociale ose shikoni shfaqje. Ekrani është gjithashtu i lehtë për sytë. Për të ndihmuar në zvogëlimin e lodhjes së syve, Eye Comfort Shield[4] i ri rregullon automatikisht dritën blu bazuar në orën, përmbajtjen që po shikoni dhe kohën e gjumit. 

 

Bëjini Momentet e Përditshme Epike

 

Galaxy S21 vazhdon trashëgiminë legjendare të kamerës së Samsung me përmirësime të niveleve të para dhe inovacione në video që u mundësojnë përdoruesve të çdo niveli aftësie të marrin fotografinë më të mirë. Nëse jeni duke regjistruar takimin e parë të qenushit tuaj me një pasqyrë, lojërat me miqtë ose po dokumentoni pamje spektakolare në një udhëtim një javor, me Galaxy S21 dhe Galaxy S21+ nuk duhet të shqetësoheni. Thjesht drejtoni, shkrepni dhe lejoni Galaxy S21 të bëjë ngritjen e rëndë - kështu do të mund të kapni momentin para se të zhduket.

 

Përmirësimi i 8K Snap ju lejon të kapni imazhe të kristalta nga pamjet tuaja video 8K, kështu që do të mund të kapni të gjithë veprimin e drejtpërdrejtë dhe do të merrni pamje të qëndrueshme sa herë që regjistroni. Edhe gjatë lëvizjeve, pamjet tuaja do të jenë të buta me video Super Steady në 60fps[5]. Director’s View i ri ju lejon të shihni, ndërroni dhe zgjidhni fotografinë më të mirë për të treguar historinë tuaj më të mirë. Regjistroni video me kamerat e përparme dhe të pasme në të njëjtën kohë për reagime në kohë reale me Vlogger View, dhe shikoni paraprakisht ose ndryshoni këndin, zmadhoni ose kapni me kënd të gjerë pa humbur asnjë veprim me Live Thumbnails. Çiftuar me Galaxy Buds Pro[6] të ri të Samsung, mund të kapni tingujt e ambientit dhe zërin tuaj në të njëjtën kohë duke përdorur multiple mic recording[7]. Kjo do të thotë që ju mund të vendosni Galaxy S21 në Pro Video Mode në një tripod dhe të përdorni Buds Pro si mikrofonin tuaj, kështu që të mund të largoheni dhe të regjistroni audion e të folurit, lëvizjes dhe sfondit me cilësi të pastër. Me fuqinë e AI, tipari i njohur Single Take[8] ju lejon të kapni një shumëllojshmëri formatesh aktive dhe video me një trokitje të lehtë. Funksioni është përmirësuar me cilësime të reja video në stilin profesional si Highlight Video dhe Dynamic Slow-Mo, e cila ju lejon të përqendroheni në veprimin më tërheqës në fotografi mahnitëse dhe në reels.

 

Kamera profesionale e fuqizuar nga AI me lente të trefishta në Galaxy S21 dhe Galaxy S21+ është krijuar për ato raste kur dëshironi të jeni më të qëllimshëm dhe të keni një kontroll më kreativ. Sistemi i kamerës vlerëson dhe përshtatet me intuitën e skenës tuaj për t’u siguruar që ju të mund të kapni në mënyrë të përsosur çdo ambient. Në Portriat Mode, kamera me AI përdor një analizë të përmirësuar 3D që ndan më saktë subjektin nga sfondi. Ajo gjithashtu sjell mundësi për ndriçimin virtual të studios dhe efektet e sfondit të AI për t'u siguruar që subjekti dallon nga korniza. Gjithashtu funksionon edhe për selfie. Për shkrepje të largëta, pavarësisht nëse jeni në eksplorim apo jeni ulur në radhën e pasme, Space Zoom ​​ju ndihmon të merrni pamje të qarta dhe të qëndrueshme. Zoom Lock i ri minimizon duart e lëkundura dhe kap imazhe më të qarta në zmadhimin 30x në Galaxy S21 dhe Galaxy S21+, duke përdorur AI për të mbajtur pikën tuaj fokale në qendër të kornizës. Për më tepër, fuqia e përmirësuar e procesimit do të thotë fotografi të ndritshme, madje edhe në errësirë, kështu që ju mund të mënyrë të përsosur perëndimet e diellit dhe skajet e mrekullueshme.

 

Lidhshmëri dhe Performancë që Përmbush Pritshmëritë Tuaja

 

Samsung është i përkushtuar t’ju ndihmojë të qëndroni të lidhur dhe t’i mbani të dhënat tuaja të sigurta, në mënyra më të përshtatshme dhe të personalizuara. Galaxy S21 sjell performancë të gjeneratës së ardhshme dhe në mënyrë të përsosur ju lidh me Galaxy Ecosystem për t'ju dhënë më shumë fleksibilitet, pa marrë parasysh rutinën tuaj, kështu që ju mund të bëni më shumë me siguri.

 

Përdoruesit e Galaxy duan dhe presin përvojë të fuqishme. Galaxy S21 përmban çipin më të fundit dhe më të përparuar të smartphone-ve deri më sot në një Galaxy për shpejtësi më të madhe, efiçensë energjie[9] dhe aftësi të përparuara të llogaritjes për të mbështetur lidhjen 5G dhe AI[10] ​​në pajisje. Galaxy S21 paketon të gjithë fuqinë që ju nevojitet për të përpunuar fotot, për të regjistruar video 8K, për të shijuar një maratonë të lojrave në cloud dhe për të bërë videoklipe perfekte. 

 

Ne mbështetemi te smartphone-t tanë më shumë se kurrë, prandaj edhe mbrojtja e informacioneve të ndjeshme është më e rëndësishme se kurrë. Galaxy S21 është siguruar nga Samsung Knox Vault, platforma e sigurisë së Samsung e nivelit chipset (SoC). Duke shtuar memorie të sigurt rezistente ndaj manipulimit në procesorin tonë të sigurt, Samsung Knox Vault mundëson që S21 të shtojë një shtresë të re mbrojtjeje.

 

Galaxy S21 gjithashtu prezanton një mjet të ri për të mbrojtur dhe monitoruar privatësinë tuaj. Ju mund të hiqni në mënyrë të sigurt të dhënat e vendndodhjes nga fotot para se t’i ndani. Me funksionin e ri të Galaxy S21 Private Share[11], ju gjithashtu mund të kontrolloni se kush ka qasje në përmbajtjen që dërgoni dhe sa kohë është në dispozicion - kështu që të mund të ndani përmbajtje pa shqetësime. 

 

Galaxy S21 është krijuar për t'u përdorur me pajisje të tjera Galaxy dhe me SmartThings Find, mund t'ju ndihmojë të lokalizoni shpejt dhe lehtësisht pajisjet tuaja të përputhshme Galaxy edhe kur janë jashtë linje. Nëse e keni lënë pajisjen tuaj në një dhomë tjetër, nën sediljen e makinës suaj ose në një qytet krejt tjetër, SmartThings Find do t'ju dërgojë në drejtimin e duhur. Tani mund të lokalizoni pajisje jo të lidhura, me Galaxy SmartTag[12] Bluetooth Locator të ri të Samsung. Thjesht bashkangjitni një SmartTag çelësave tuaj, një çante apo edhe qafores së kafshës tuaj dhe mund të përdorni SmartThings Find për të gjetur shpejt sendin ose kafshën tuaj. 

 

Disponueshmëria

 

Duke filluar nga 29 Janari 2021, Galaxy S21 dhe Galaxy S21+ do të jenë gjerësisht të disponueshëm në Samsung.com, operatorët dhe shitësit me pakicë. Të dy pajisjet do të jenë në dispozicion në ngjyrat e mëposhtme me mbulim mjegullues luksoz:

 

·        Galaxy S21: Vjollcë e tejdukshme, Gri e tejdukshme, Rozë e tejdukshme dhe dhe të Bardhë të tejdukshme në modele 128 GB dhe 256 GB me 8 GB RAM (256 GB në dispozicion vetëm në Gri të tejdukshme)

 

·        Galaxy S21+: Vjollcë e tejdukshme, Gri e tejdukshme dhe e Zezë e tejdukshme në modele 128 GB dhe 256 GB me 8 GB RAM (256 GB në dispozicion vetëm në të Zezë të tejdukshme)

 

Porositjet paraprake për Galaxy S21 dhe Galaxy S21+ fillojnë në 14 Janar në orën 17:00.

 

Për më shumë informacion rreth porosive paraprake, ju lutem vizitoni https://www.samsung.com/al/offer/preorder-galaxy-s21/

 

Çmimi i rekomanduar i shitjes me pakicë për Galaxy S21 5G (8/128 GB) është ALL 104,999 dhe për Galaxy S21+ 5G (8/128 GB) ALL 128,999.

 

Porosisni tani brenda afatit nga 14.1.2021 deri më 28.1.2021* pajisjet e reja Samsung Galaxy S21+ 5G ose Samsung Galaxy S21 5G dhe do të merrni dy dhurata: Samsung SmartTag dhe kufjet e reja Samsung Galaxy Buds Live**

 

*ose deri në përfundimin e stokut të Samsung SmartTag ose Galaxy Buds Live

 

Për më shumë informacion rreth Samsung Galaxy S21 /Galaxy S21+, ju lutem vizitoni http://www.samsungmobilepress.comnews.samsung.com/galaxy dhe https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-s21-5g/. Për të mësuar më shumë rreth Galaxy S21 Ultra, ju lutem vizitoni https://www.samsung.com/al/smartphones/galaxy-s21-ultra-5g/.

 

[1] Matjet e ekranit janë diagonale dhe zona aktuale e shikueshme është më pak për shkak të qosheve të rrumbullakosura dhe vrimës së kamerës.

 

[2] Matjet e ekranit janë diagonale dhe zona aktuale e shikueshme është më pak për shkak të qosheve të rrumbullakosura dhe vrimës së kamerës.

 

[3] Krahasuar me ekranet 60Hz

 

[4] Eye Comfort Shield është ‘fikur’ si parazgjedhje dhe duhet të aktivizohet te Cilësimet. SGS, kompania kryesore e çertifikimit në botë, dha Galaxy S21 shfaqin seritë e Certifikimit të Kujdesit të Syve bazuar në aftësinë e tij për të zvogëluar në mënyrë drastike efektet e dëmshme të dritës blu. Ky çertifikim mund të gjendet në www.sgs.com.

 

[5] Videoja Super Steady është e kufizuar në rezolucionin 1080p.

 

[6] Shiten veç

 

[7] Karakteristika është e disponueshme në smartphone ose tabletë Galaxy me One UI 3.1 ose më lart, të cilat mund të ndizen dhe fiken në cilësimin Bluetooth®. Kërkon që e njëjta llogari Samsung të regjistrohet në pajisjet. Disponueshmëria e funksionit mund të ndryshojë nga aplikimi.

 

[8]  Single Take kap imazhe dhe video deri në 15 sekonda.

 

[9] Krahasuar me S20.

 

[10] Kërkon lidhje optimale të rrjetit 5G, të disponueshme në tregjet e zgjedhura. Kontrolloni me kompaninë tuaj për disponueshmërinë dhe detajet. Shpejtësia e shkarkimit dhe transmetimit mund të ndryshojë bazuar në ofruesin e përmbajtjes, lidhjen e serverit dhe faktorë të tjerë.

 

[11] Private Share funksionon midis telefonave inteligjent Galaxy me Android P ose më vonë. Kërkohet shkarkimi i aplikacionit për të dërguar / marrë Privat Share.

 

[12] Shitet veç.