Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you

Pamje nga afër e telefonit Galaxy S21 Ultra 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme shihet nga pjesa e pasme në një kënd, e përqendruar në katër kamerat e tij: Kamera Ultra Wide, Kamera Wide Angle, dhe dy Kamera Telefoto.

Revolucionar.Në çdo drejtim

Prezantojmë Galaxy S21 Ultra 5G. Projektuar me një kamerë unike të prerë në kontur për të krijuar një revolucion në fotografi - duke ju lejuar të kapni video kinematografike 8K dhe të merrni fotografi epike, të gjitha në një lëvizje. Dhe me chipset më të shpejtë të Galaxy, xhamin më të fortë, 5G dhe një bateri që zgjat gjithë ditën, Ultra i përgjigjet lehtësisht emrit të tij.

 • Komenti kryesor i ekspertëve
 • Çdo gjë në lidhje me këtë dizajn është në optimumin e vet
 • Më pëlqen vërtet gjithçka që ofron aplikacioni i integruar i kamerës
 • Filmi zyrtar prezantues
 • Reklama zyrtare televizive
 • "Galaxy S21 Ultra është në kategori më vete."

  SamMobile

  "Kamera e Samsung Galaxy S21 Ultra është çmendurisht e mirë. Mbase është kamera e telefonit më fleksibël për foto që kemi përdorur ndonjëherë"

  Stuff

  "Çdo milimetër ndihet sikur është maksimizuar. Çdo tipar ndihet sikur është kthyer në ultra."

  Input

  "5 arsye për të blerë Galaxy S21 Ultra, mbreti i ri i kamerës së Samsung."

  XDA-Developers
 • "Nuk mund të flas mjaftueshëm për ekranin 120Hz në S21 Ultra. Çdo veprim ndihet jashtëzakonisht reagues dhe i shtruar."

  Forbes

  "Samsung Galaxy S21 Ultra ka të gjitha karakteristikat për t'u bërë telefoni më i mirë me Android."

  Tom’s Guide

  "Galaxy S21 Ultra ofron mundësi të pafundme sidomos për fotografinë. Space Zoom ka një stabilizim fantastik!"

  Geek Room

DIZAJNI

Revolucionare që në dizajn
Dy telefona Galaxy S21 Ultra 5G që qëndrojnë përballë njëri-tjetrit, një që shihet nga prapa dhe tjetri nga përpara. Ai që shihet nga pjesa e përparme ka një sfond grafik në ekran.

Prezantojmë një dizajn të guximshëm të ri të kamerës në një kategori të veçantë. Është me madhësi ultra me kamerë me prerje të kontureve me lente të fjalës së fundit.

ngjyrat1

Nuancat e Ultra
Dy telefona Galaxy S21 Ultra 5G është parë nga pjesa e pasme në kënd, një në ngjyrë E zezë e tejdukshme dhe një në ngjyrë E argjendtë e tejdukshme.

E ZEZË E TEJDUKSHME

E ARGJENDTË E TEJDUKSHME

EKRANI

Nuk i lodh sytë
Pamje nga afër e ekranit të Galaxy S21 Ultra 5G dhe kamerës së përparme me sfond grafik në ekran.
Ekrani Infinity-O 6.8 inç2

Buzët e tij të holla dhe prerja delikate e kamerës ju ofrojnë një hapësirë ​​masive për të parë dhe shijuar.

Dynamic AMOLED 2X
 • 50%

  MË SHUMË KONTRAST3

 • 100%

  VOLUMI I NGJYRAVE

 • Ikona e Mburojës Eye Comfort

  MBUROJA EYE COMFORT

 • 120Hz

  EKRAN SUPER SMOOTH 120 HZ

Galaxy S21 Ultra 5G shihet i shtrirë anash me një ekran me sfond portokalli grafik.

Corning® Gorilla® Glass Victus™

Gorilla Glass më e fortë deri më sot

Projektuar për të gërvishtur më pak dhe për të mbrojtur para dhe mbrapa, kjo është Gorilla Glass më e vështirë në një smartphone Galaxy.3

VIDEO E NIVELIT PROFESIONIST

Revolucioni i videos fillon këtu
Luani
Shkon shumë përtej rezolucionit të kinemasë

Skena e një burri që vallëzon përpara një strukture arkitektonike, e regjistruar me 8K në Galaxy S21 Ultra 5G. Një imazh statik është marrë nga video duke përdorur 8K Video Snap. Imazhi tregon sa i qartë duket një kuadër nga video 8K si foto.

Merrni portrete epike direkt nga video 8K

Video 8K është video me rezolucionin më të lartë të disponueshëm në një smartfon - katër herë më shumë pikselë sesa 4K. Regjistroni në 8K 24fps dhe merrni pamje të qarta që duken më mirë se kinemaja, më pas ngarkojini dhe shikojini direkt në YouTube.

Dhe me 8K Video Snap, mund të merrni fotografi epike me rezolucion të lartë direkt nga video 8K.4 Kështu që nuk duhet të zgjidhni midis videove ose fotove.

*YouTube është markë tregtare e Google LLC.

Shihet S Pen duke u përdorur në Galaxy S21 Ultra 5G me GUI të modifikimit të videove në ekran.

Përputhshmëria e S Pen do të thotë që ju mund të rregulloni gjatë modifikimit të videove tuaja deri në kuadrin e fundit, me saktësi që gishti juaj thjesht nuk mund ta prekë.

I qetë dhe i qëndrueshëm, por i mbushur me aksion

Luaj

Një burrë duke kërcyer nëpër shkallë. Një shkrepje me Galaxy S21 Ultra 5G pa Super Steady, dhe tjetra e shkrepur me Super Steady. Shkrepja me Super Steady është e qartë dhe e detajuar.

Aktivizoni Super Steady dhe Galaxy S21 Ultra 5G regjistron si një kamerë aksioni. Stabilizimi i AI eliminon përplasjet, duke dhënë një video të palëvizshme kur jeni në lëvizje.

Super Smooth Video me 60kns bën pikërisht atë që thotë - shkrep me 60 kns për një pamje të hollësishme dhe të shtruar kur luan momentin. Shpejtësia dinamike e kuadrove në modalitetin FHD Auto Mode filmon më shtruar gjatë ditës - më pas kalon në 30 kns për video më të ndritshme në ndriçim të ulët.

Revolucionnë rezolucion

vazhdon

Gjysma e sipërme e Galaxy S21 Ultra 5G shihet nga përpara një imazhi të një gruaje në ekran dhe një identifikues për kamerën për Selfie.
Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy S21 Ultra 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme me kamerën Ultra Wide të theksuar.
Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy S21 Ultra 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme me kamerën Ultra Angle të theksuar.
Pamje nga afër e kamerës së pasme në Galaxy S21 Ultra 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme me kamerat Telefoto të theksuara.

KAMERA E NIVELIT PROFESIONAL

Rezolucioni më i lartë i mundshëm në një smartfon

108 MP

108 megapiksel
Pamje nga afër e frutave dhe ëmbëlsirave në një pjatë të zezë me vija rrjetë mbi imazhin, marrë me kamerën 108MP të Galaxy S21 Ultra 5G. Imazhi është prerë duke treguar rezolucion të freskët dhe ngjyrë të gjallë.
Priteni dhe shkurtojeni derisa të jetë ashtu siç e dëshironi

Kamera kamera 108 megapiksel kap aq shumë detaje, sa mund ta zmadhoni dhe të zbuloni edhe më shumë shkrepje brenda.5 Kjo cilësi e kamerës shpreh të dhëna të pasura me ngjyra për detaje dhe nuanca të vërteta - që nuk shpëlahen në diell.

100X SPACE ZOOM

Një trokitje e vogël për ju, një hap gjigant për zmadhimin
Luani

Një grua shihet duke qëndruar në anën tjetër të një ndërtese. Ndërsa zmadhoni, shihni se ajo mban një çadër. Ndërsa zmadhoni më tej, e shihni qartë. Zmadhoni deri në fund dhe shihni një pamje nga afër të ombrellës së saj

Sistemi i përparimit Dual Tele Zoom tani zmadhon më shpejt, më butë dhe më mprehtë se çdo zoom në serinë Galaxy.6 Dhe kur çiftëzohet me kopshtin e ri Zoom Lock, shkrepjet janë më të qëndrueshme se kurrë.

 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar me Portrait Mode të Galaxy S21 Ultra 5G.
  ORIGINAL
 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar në Portrait Mode me efektin Blur të aplikuar.
  BLUR
 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar në Portrait Mode me efektin Studio të aplikuar.
  STUDIO
 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar në Portrait Mode me efektin High-Key Mono të aplikuar.
  HIGH-KEY MONO
 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar në Portrait Mode me efektin Low-Key Mono të aplikuar.
  LOW-KEY MONO
 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar në Portrait Mode me efektin Backdrop të aplikuar.
  BACKDROP
 • Një burrë i veshur me një xhaketë lëkure, regjistruar në Portrait Mode me efektin colour Point të aplikuar.
  colour POINT

Portraits i përmirësuar.

Portrait Mode si në studio, tani është përmirësuar nga AI për t’u dhënë ndriçimin ideal fotove tuaja - duke analizuar fytyrat, këndet e ndriçimit dhe drejtimin dhe hartën e thellësisë së fushës.

NIGHT MODE

E regjistron natën si një ëndërr
Një grua me fustan të kuq që vështron jashtë dritares në errësirë. Një shkrepje me Galaxy S21 Ultra 5G pa Night Mode, dhe një me Night Mode. Imazhi i shkrepur me Night Mode është i qartë me më shumë ndriçim dhe ngjyra se fotografia tjetër.

Sensori Bright Night është hapi ynë më i madh në fotografinë me ndriçim të ulët, duke kapur ngjyra të ndritshme dhe të gjalla në errësirën e natës. Shkrepni imazhe të qarta me më shumë shpejtësi dhe shumë më të qarta, ndërsa kontrolloni gjithashtu kohën e ekspozimit.3

PERFORMANCA

Ne e quajmë atë Ultra për një arsye
Pamje nga afër e Galaxy S21 Ultra 5G në ngjyrë E argjendtë e tejdukshme i parë në një kënd me sfond grafik në ekran.

PROCESORI 5NM

Çipi më i shpejtë ndonjëherë në Galaxy
Simulimi i procesorit Galaxy S21 Ultra 5G thekson performancën e AI, CPU, GPU dhe RAM-it.

Procesori i parë 5nm i Galaxy paketon fuqinë dhe shpejtësinë epike. Ky përditësim i jashtëzakonshëm do të thotë përpunim më i shpejtë dhe më shumë inteligjencë në çdo aspekt të Galaxy S21 Ultra 5G.3

*Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

*16 GB RAM të disponueshme me modelin e Galaxy S21 Ultra 5G me hapësirën ruajtëse 512 GB. 12 GB RAM të disponueshme me modelet e Galaxy S21 Ultra 5G me hapësirën ruajtëse 256 GB dhe 128 GB.

SIGURIA

Kyçe
Pamje nga afër e zonës së zhbllokimit në ekranin e Galaxy S21 Ultra 5G me logon Samsung Knox në ekran.

Platforma e sigurisë Knox ofron një nivel të lartë sigurie, duke mbrojtur telefonin tuaj nga procesori e lart dhe duke ju dhënë më shumë besim në të dhënat tuaja dhe autorizimet e aplikacioneve. Ajo përmban edhe Samsung Knox Vault për të siguruar të dhënat tuaja të verifikimit biometrik. Dhe sensori më i madh Ultrasonic Fingerprint ofron vonesë më të vogël dhe përmirëson njohjen e gishtit të thatë për zhbllokim të shpejtë dhe të saktë.3

5000mAh

Qielli mbi strukturën arkitektonike kalon nga nata në agim për të treguar fuqinë afatgjatë të baterisë 5000 mAh.

BATERI INTELIGJENTE

Fuqia gjatë gjithë ditës e ka tejkaluar vetveten

Bateria Inteligjente e Galaxy S21 Ultra 5G reziston gjithë ditën - madje edhe në 5G. Me një maksimum prej 5000 mAh, ai kombinohet me ekranin dhe procesorin e ri me efikasitet të energjisë për të zgjatur më shumë se 24 orë.7, 8

 • Super Fast Charging jep më shumë se 50% karikim në vetëm 30 minuta me 25W Travel Adapter.9

 • Fast Wireless Charging 2.0 ju jep një karikim të shpejtë, pa kabllo. 10

 • Wireless PowerShare ju lejon ta përdorni telefonin tuaj për të karikuar kufjet, orën ose telefonin e një shoku.11

Galaxy S21 Ultra 5G shihet nga përpara me një imazh të një gruaje që shikon te kamera në ekran. Shihet një galeri me imazhe të ndryshme pas saj për të ilustruar hapësirën masive ruajtëse.

HAPËSIRA RUAJTËSE

Ruajini kujtimet tuaja i qetë

Me deri në 512GB memorie të integruar, ju mund të ruani mijëra e mijëra fotografi dhe video me rezolucion të lartë.12, 13

Galaxy S21 Ultra 5G i parë nga prapa, i spërkatur nga uji.

REZISTENT NDAJ UJIT

Pak ujë nuk të bën keq
 • Mbrojtja e vlerësuar me IP6815

5G

HyperFast 5G ju lejon të shkarkoni një sezon të tërë të programit tuaj të preferuar sa hap e mbyll sytë. Procesori ynë i pajtueshëm me 5G lider në industri sigurohet që ju të jeni një hap përpara me çdo ngarkim dhe shkarkim.16, 17, 18 Dhe HyperFast Wi-Fi, Wi-Fi 6E i pari në botë, arrin shpejtësi të larta në mënyrë që të qëndroni i lidhur shpejt dhe në mënyrë të sigurt.19

 • Ikona e Dual SIM

  Dual SIM ju lejon të përdorni një SIM të vogël dhe eSIM për dy plane të dhënash në një pajisje.20

5G

LOJËRAT

Performancë epike përtej kësaj bote
Kështjella që notojnë në qiell me një planet tjetër që shihet në distancë.
Nga një ekran i madh në tjetrin
Two Galaxy S21 Ultra 5G phones lay on top of each other, seen from the front with graphic wallpaper onscreen.

Biseda me ekran të madh me Google Duo është një mënyrë e re për të takuar një mik apo të dashur, duke thirrur argëtimin me sfonde shumëngjyrëshe.18, 19, 21 Është e lehtë të qëndrosh afër atyre që kanë rëndësi vetëm me një trokitje të lehtë.

GOOGLE DUO

* Imazh i simuluar për qëllime ilustruese.

* Google Duo është markë tregtare e Google LLC.

* Big Screen Chat mund të arrihet përmes funksionit Smart View në Google Duo, që ndodhet brenda komandave të telefonatës.

Televizor i parë në një kënd, duke treguar një telefonatë video Google Duo me katër persona në ekran.

Motion Mirror ju lejon të projektoni telefonin tuaj në televizor në mënyrë që të mund të ndiqni një rutinë stërvitje. Ndërsa vazhdoni në një hap, do të shihni lëvizjet tuaja së bashku me instruktorin tuaj.21, 22

Televizor që tregon një video me instruktore femër në ekran në pozicion joge të përthyer në mes. Një katror i vogël në qoshe pasqyron kamerën e telefonit ndërsa një grua e ndjek.

S Pen është saktësia në pëllëmbë të dorës suaj

Është e drejtë, është S Pen i parë për serinë Galaxy S - që rishkruan rregullat për celular duke dhënë një ndjesi tepër realiste të stilolapsit.25, 26

Shihet S Pen anash duke u përdorur në Galaxy S21 Ultra 5G me GUI të modifikimit të videove të telefonit në ekran.

Galaxy Buds Pro i bëjnë tingujt e përditshëm më epikë, duke u sinkronizuar kaq lehtë, sikur të ishin një shtojcë e Galaxy S21 Ultra 5G. Një trokitje dhe dëgjoni një audio shumë të qartë. 27

Kufjet Galaxy Buds Pro në ngjyrë E zezë e tejdukshme në drejtime të kundërta.

ÇFARË KA NË KUTI

Gjithçka që ju nevojitet për një përvojë të paparë

Fillojeni vitin 2021 lehtë. Është i mbushur me atë që ju nevojitet - dhe asgjë që do të ngatërrohet nëpër sirtarët tuaj.

Shtresa e sheshtë e pajisjes Galaxy S21 Ultra 5G në ngjyrë E zezë e tejdukshme dhe paketim, të dyja shihen me fytyrë lart.
Përfshihet:
Kablloja e dhënave USB Type-C
Kunji i nxjerrjes
Udhëzuesi i shpejtë i përdorimit

*Përshtatësi i udhëtimit shitet veçmas.

Disa prej komponentëve të listuar, mund të mos disponohen në varësi të modelit që blini ose vendit apo rajonit ku jetoni.

Zbuloni Galaxy S21 Ultra 5G në AR

SHIKO TANI

Një dorë që mban Galaxy S21 Ultra 5G me sajtin AR në ekran.

Pyetjet e shpeshta

 • Galaxy S21 Ultra 5G ka gjithsej katër kamera të pasme dhe një kamera për selfi 40 MP. Kamerat e pasme përfshijnë: një Kamera Wide Angle 108 MP, një kamerë Ultra Wide 12 MP dhe dy kamera Telefoto 10MP.

 • Po, Galaxy S21 Ultra 5G vjen me ekranin Super Smooth 120 Hz. Shpejtësia e rifreskimit të ekranit rregullohet midis 10-120 Hz bazuar në përmbajtjen që po shikoni.

 • Galaxy S21 Ultra 5G vjen me një ekran 6,8 inç, me përmasa 75,6 x 165,1 x 8,9 milimetra dhe peshë 229 g (mmW), 227 g (sub6).2

 • Po, mund të përdorni një kartë elektronike SIM, të njohur si eSIM, me Galaxy S21 Ultra 5G. ESIM ju lejon të aktivizoni një plan rrjeti celular drejtpërdrejt në telefonin tuaj, kështu që mund të ndërroni planet e të dhënave ose të shtoni një numër telefoni jashtë shtetit pa kartë fizike Nano SIM.

 • S Pen shitet veçmas. Galaxy S21 Ultra 5G mbështet teknologjinë Wacom, duke e bërë atë të përputhshëm me S Pen nga pajisjet e tjera Galaxy si dhe të ndjehet nga produktet Wacom EMR®.