Welcome to the
!
Please enjoy our special offers for you
Lajme globale

Njihuni me Galaxy Tab S7 | S7+: tabletat e reja Samsung të projektuara për punë dhe argëtim

07/08/2020

Seoul/Tiranë, 6 gusht, 2020. – Samsung Electronics në ngjarjen e djeshme Galaxy Unpacked ka zbuluar dy pajisje të reja tableta - Galaxy Tab S7 | S7+ kjo e fundit me mbështetje të rrjetit 5G[1] Krahas aftësive të reja, S Pen të rinj dhe të përmirësuar, tastierës së zgjeruar si dhe ekranit të madh dhe procesorit të fuqishëm, këto pajisje ofrojnë plot mjete të ndryshme të krijuara për detyra të përditshme dhe argëtim cilësor.

Njihuni me Galaxy Tab S7 | S7+: tabletat e reja Samsung të projektuara për punë dhe argëtim Njihuni me Galaxy Tab S7 | S7+: tabletat e reja Samsung të projektuara për punë dhe argëtim

Fuqizoni punën tuaj në lëvizjeh

 

Galaxy Tab S7 | S7+ përmban procesorin e gjeneratës më të fundit mjaftueshëm të fuqishëm për të mundësuar produktivitetin përfundimtar ditor, duke siguruar lojëra dhe thirrje me video pa probleme dhe pa vonesa në fund të ditës së punës. Përdoruesit mund të presin mundësi më të mëdha multitasking me S Penin e ri të rrumbullakosur me një majë të zgjatur dhe përmirësime për të krijuar një ndjenjë edhe më të natyrshme të përdorimit. Kombinuar me shkallën e rifreskimit të ekranit deri në 120Hz, S Pen lejon marrjen e shënimeve lehtësisht gjatë një video konference ose takimi biznesi. Për më tepër, aplikacioni Samsung Notes mund të shndërrojë gjithçka që përdoruesi shkruan në një format PDF, ndërsa veçoria Audio Bookmark mund të regjistrojë njëkohësisht leksionet dhe takimet gjatë shkrimit, duke sinkronizuar të gjitha të dhënat për lehtësinë e përdorimit të mëvonshëm. Në këtë mënyrë, përdoruesi mund të luajë regjistrimin audio në një pjesë të caktuar duke shtypur fjalën ose fjalinë brenda shënimeve[2].

 

Për të përmirësuar më tej përvojën multitasking, Windows Multi-Aktiv mund të hapë tre aplikacione në një ekran, duke i mundësuar përdoruesit të marrë pjesë në një thirrje me video, të ndjekë postën elektronike dhe të marrë shënime gjatë punës, të gjitha në të njëjtën kohë. Me ekranin e madh të Galaxy Tab S7 | S7+, produktiviteti i përditshëm arrin një nivel të ri. Samsung gjithashtu ka përmirësuar aplikacionin Samsung DeX dhe tastierën e gjithanshme të Keyboard Book Cover[3], e cila vjen me funksione[4] intuitive dhe touchpad më të gjatë për të gjeneruar një përvojë gjithëpërfshirëse të PC. Falë partneritetit të ngushtë të Samsung me Microsoft, të dhënat midis Samsung Notes dhe aplikacioneve të Microsoft OneNote dhe Outlook[5] nuk janë sinkronizuar kurrë më shpejt, duke e bërë kalimin nga një sistem operativ në një tjetër më të lehtë se kurrë më parë. Së fundmi, Galaxy Tab S7 | S7+ mund të lidhet pa tel me një Smart TV për të shfaqur përmbajtjen e tabletit në një ekran[6] më të madh.

 

Pajisja premium për argëtim 

 

Galaxy Tab S7 vjen me një ekran LTPS TFT 11 inç, ndërsa Galaxy Tab S7+ ka një ekran unik Super AMOLED 12-inç. Të dy pajisjet mbështesin raportin e rezolucionit 16:10, dhe të kombinuara me katër altoparlante AKG, përdoruesit nuk mund të presin asgjë më shumë se një përvojë të pastër kinematografike nga komoditeti i shtëpive të tyre. Ekranet në Galaxy Tab S7 dhe S7+ janë komode për sytë me përhapje të ulët të dritës blu[7], duke i dhënë përdoruesit kënaqësi të vërtetë në shfletimin e rrjeteve sociale ose lojrave, ndërsa shkalla e rifreskimit 120hz siguron argëtim të pandërprerë dhe pa kufij.

 

Pas blerjes së pajisjes, përdoruesit mund të hyjnë në versionin provë në YouTube Premium[8] që zgjat katër muaj, ndërsa Netflix[9] dhe Spotify[10] vijnë të instaluara paraprakisht në tableta. Për herë të parë ndonjëherë, tableti Android vjen me aplikacionin e famshëm të instaluar paraprakisht Clip Studio Paint[11] për vizatim, duke i dhënë dizajnuesve dhe profesionistëve në industrinë krijuese qasje të menjëhershme në një kanavacë për të shprehur ide. Për më tepër, për prodhimin e postimeve tërheqëse dhe përmbajtjeve të marketingut në media sociale, aplikacioni i njohur Canva mund t’ju ndihmojë me më shumë se 200 modele[12] ekskluzive në dispozicion.

 

Përvojë e pakrahasueshme e lojrave

 

Me Galaxy Tab S7 | S7+, leva e lojrave nuk ka pse të vendoset më në dhomën e ndenjes. Me shkallën e rifreskimit super të shpejtë në një ekran të madh, si dhe mbështetjen 5G[13] për versionin S7+ dhe standardin Wi-Fi 6, përdoruesit mund të zhyten plotësisht në lojëra kudo që të jenë.

 

Një mjedis i vërtetë digjital me ekosistemin Galaxy

 

Duke përdorur aplikacionin Samsung Cloud dhe Samsung Flow[14], disa funksione të Galaxy Tab S7 | S7+ janë gjithashtu të disponueshme në smartphone dhe pajisje të tjera Galaxy. Nuk ka nevojë të dërgoni dhe të shkarkoni të dhëna nga një pajisje në tjetrën pasi gjithçka është e sinkronizuar. Për më tepër, përdoruesit mund të kontrollojnë pajisjet e tyre të shtëpisë Samsung IoT, duke krijuar një shtëpi me të vërtetë të zgjuar, të kontrolluar përmes disa prekjeve në tabletë.

 

Galaxy S7 | S7 + do të jetë i disponueshëm gjatë muajit gusht në tre ngjyra të guximshme – të Zi mistik, Argjend mistik dhe Bronz mistik. Më shumë informacion mund të gjendet në: https://www.samsung.com/al/tablets/galaxy-tab-s7-wifi-t870/SM-T870NZSAEUF/

 

[1] Kërkon lidhje optimale 5G. Shërbimet 5G mbështeten vetëm në vendet me mundësi të rrjetit 5G në vendet e gatshme 5G. actual, shpejtësia mund të ndryshojë në varësi të vendit, operatorit dhe mjedisit të përdoruesit.


[2] PDF import, PDF annotation, Audio Bookmark mbështeten nga Notes më të fundit të Samsung, ver.4.0.


[3] Shitet veç.


[4] Tastiera e Book Cover për Galaxy Tab S7 dhe S7 + ofron çelësat e funksionit; megjithatë, një linjë e dedikuar për çelësat e funksionit është vetëm e disponueshme në tastierën e Galaxy Tab S7 +.


[5] Shërbimi do të jetë në dispozicion duke filluar nga fundi i këtij viti.


[6] Kombinohet vetëm me TV që mbështesin vetëm pasqyrimin e ekranit.


[7] SGS, ndërmarrja kryesore e çertifikimit në botë, e dha çmimin 39ertifikimi i Kujdesit të Syrit (Galaxy Tab S7) ekranit Galaxy Tab S7+ shfaq Certifikimin e dritës së ulët blu) bazuar në aftësinë e tij për të zvogëluar në mënyrë drastike efektet e dëmshme të dritës blu. Ky çertifikim mund gjenden në www.sgs.com/performance. Number Numri i certifikimit SGS i ekranit Galaxy Tab S7 +: FFU / 20 / GEN / 00025 Tab Tab Tab
Numri i certifikimit SGS i ekranit S7: FFU / 20 / GEN / 00018

 

[8] Vetëm përdorues të rinj. Shlyer në aplikacionin YouTube në pajisjet e pranueshme midis 14 shkurtit 2020 dhe 5 prillit 2021 në11:59 pasdite PST. Pas provës, faturohet në baza mujore të përsëritur. Mund të anulohet në çdo kohë.


[9] Netflix nuk është ende në dispozicion në Kinë, Krime, Korenë e Veriut ose Siri.


[10] Disponueshmëria ndryshon sipas tregut.


[11] Preload mbështetur në tregjet e zgjedhura. Clip Studio Paint mund të shkarkohet nga dyqani Galaxy. Versioni PRO dhe EX i ClipStudio Paint janë të dyja në dispozicion


[12] 50 modele ekskluzive janë në dispozicion mbi katër përditësime për përdoruesit e Galaxy Tab, për 200 modele maksimale.


[13] Kërkon lidhje optimale 5G. Shërbimet 5G mbështeten vetëm në vendet me mundësi të rrjetit 5G në vendet me gatshme 5G. shpejtësia mund të ndryshojë në varësi të vendit, transportuesit dhe mjedisit të përdoruesit.


[14] Samsung Flow mund të mos mbështetet nga disa modele, në varësi të specifikimeve të smartphone.