عکاسی

با پرتره‌ای الهام‌بخش به زنی که برایتان تحسین‌برانگیز است
ادای احترام کنید

چگونه می‌توان عکس پرتره گرفت، تصاویری اضافه کرد و شکوه واقعی سوژه را به تصویر کشید.

پرتره‌ای حیرت‌انگیز می‌تواند قهرمان شما را همانطور که هر روز برای شما جلوه می‌کند در چشم مردم دنیا نیز الهام‌بخش جلوه دهد. به همین دلیل می‌خواهیم شما بتوانید با استفاده از نکات اساسی عکاسی پرتره، ترفندهای تصویرگری و تلفن Galaxy S21 Ultra، به‌آسانی برای روز جهانی زن پرتره‌ای خلق کنید. در پایان این مقاله، می‌توانید عکسی از خانم مورد علاقه‌تان را به پرتره‌ای خارق‌العاده تبدیل کنید، پرتره‌ای برای قاب گرفتن، هدیه دادن یا اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی.

1

قهرمانتان را انتخاب کنید

برای شروع، ما از عکاس مد ساکن نیویورک، Kristen Walther (‏‎@kwaltherphoto‎) خواستیم از سه زنی که برای او الهام‌بخش هستند عکس پرتره بگیرد. او فوراً از این ایده استقبال کرد و گفت چقدر هیجان‌انگیز است که «نه تنها از کسی که برایتان تحسین‌برانگیز است عکس بگیرید، بلکه این فرصت را هم داشته باشید او را از این کار مطلع کنید». به زنان موفق زندگی خود فکر کنید، دوستان صمیمی، همکاران یا حتی آشنایان معمولی. به نظر شما چه کسی شایسته قدردانی است؟

Shital، کارآفرین

Walther می‌گوید: «به نظر من Shital به دلیل قدرت و انگیزه‌اش، زنی بسیار الهام‌بخش است». «او نه تنها مرزهای فرهنگی شخصی را پشت سر گذاشته، بلکه با ورود به «دنیای مردانه» سنتی به یک زن تاجر موفق مبدل شده است». بخش مورد علاقه Walther در این پرتره نحوه بازتاب نور و قدرت داخلی Shital به دنیای بیرون است. رنگ بالاتنه او و حالت پرتره (با تاری 4) این جلوه را تقویت می‌کنند.

Jennifer، پرستار

Walther می‌گوید: «Jennifer یک پرستار بهداشت و روان است که به بچه‌هایی که دچار آسیب روحی شده‌اند یا ناتوان ذهنی هستند کمک می‌کند». «این کار آسانی نیست، و او هر روز با فداکاری، دلسوزی و از خودگذشتگی به این کار می‌پردازد». Walther شیفته نحوه به تصویر کشیدن مهربانی و قدرت Jennifer در این پرتره است. «من هم سبک او را دوست دارم، که جنبه بازیگوش و جسورانه‌اش را نشان می‌دهد».

Kalae، مدل

Walther می‌گوید: «اعتماد به نفس Kalae، توانایی او در آشکار کردن شخصیت واقعی‌اش و قرار دادن آن در معرض دید همه دنیا، الهام‌بخش است». «به‌عنوان یک مدل لباس‌های سایز بزرگ، او مرزهای مد قدیمی را درهم شکسته، که کاری بس مهم و قدرت‌بخش است». Walther اوقات بسیار خوشی را با Kalae گذرانده است و به نظر او این سرخوشی در پرتره به‌خوبی نشان داده شده است، Walther می‌گوید: «خیلی سخت است که با او باشی و بتوانی جلوی لبخند و خنده‌ات را بگیری».

عکس ویدیوی 8K
تصاویر با وضوح بالا را مستقیماً از ویدیوهای 8K انتخاب کنید.
2

به تصویر کشیدن ذات ماهیت درونی او

روش‌های زیادی برای گرفتن یک عکس پرتره وجود دارد که «خود» واقعی سوژه را نشان دهند، از استفاده از یک تکه لباس گرفته تا به تصویر کشیدن یک حالت چهره منحصربه‌فرد. دیوار فیروزه‌ای در پرتره Kalae رنگ مورد علاقه او را نشان می‌دهد و او را به یاد کارائیب می‌اندازد. پس‌زمینه دیوار آجری نقاشی‌شده در پرتره Jennifer اشاره به پیشینه طولانی او به‌عنوان نیویورکی دارد. به جزئیات شخصی مانند این موارد فکر کنید که می‌توانید در پرتره خود بگنجانید.

به‌طور کلی، به دنبال لحظات مهر و عطوفت‌برانگیز و سرشار از تعالی روحی باشید. لحظاتی که بیننده را به سمت تصویر می‌کشاند. حرکات یا ژست‌های پویا می‌تواند انرژی زیادی به عکس شما اضافه کند. و فضای منفی اطراف مدل می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد (و اگر بخواهید بعداً تصاویری به آن اضافه کنید، مفید خواهد بود).

حالت پرتره تلفن Galaxy S21، می‌تواند پس‌زمینه تصویر را به طرز ماهرانه‌ای تار کند تا فوکوس روی سوژه باقی بماند. کنترل بیشتری می‌خواهید؟ حالت حرفه‌ای به شما امکان می‌دهد تمام جنبه‌های تصویر، از جمله سرعت شاتر، نوردهی و موارد دیگر را تنظیم کنید. اگر به دنبال یک لحظه واقعی فوق‌العاده طبیعی هستید، «عکس ویدیوی 8K» را امتحان کنید. این قابلیت با کیفیت بالایی فیلمبرداری می‌کند و به شما امکان می‌دهد تصویر بی‌نقصی را از فیلم انتخاب کنید.

PENUP
با استفاده از این برنامه هنری دیجیتالی، نقاشی کنید، رنگ‌آمیزی کنید، به اشتراک بگذارید و بسیاری از کارهای دیگر را انجام دهید.
3

افزودن تصاویر گرافیکی رنگی برای جذابیت بصری

اگر پرتره عکسی که قبلاً ایجاد کرده‌اید کاملاً دلخواه شما است، دیگر نیازی به ادامه کار نیست. آفرین! اما اگر مایلید جلوه‌های هنری منحصربه‌فردی به آن اضافه کنید، ابزارهای خلاقیت بسیار زیادی در تلفن Galaxy S21 وجود دارد.

4
4

پرتره‌تان را با دنیا به اشتراک بگذارید

اکنون این یک اثر هنری است. آن را در معرض نمایش بگذارید تا تحسین دیگران را برانگیزید و آن‌ها را وادار کنید برای چاپ در برنامه عکس شما سفارش دهند، شاید در اندازه‌ای بزرگ‌تر و با قاب. همچنین می‌توانید این فرآیند را دیجیتالی کنید و پرتره خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید (البته همراه با تعریف و تمجید از رسانه‌های اجتماعی). سوژه خود را نشان‌گذاری (تگ) کنید و به همه دنبال‌کنندگانتان نشان دهید که این زن چه فوق ستاره‌ای است.

پرتره‌تان را به سطحی بالاتر ارتقا دهید

هر چیزی که برای به تصویر کشیدن پرتره‌های اصلی و بهت‌برانگیز خود نیاز دارید.

در ادامه این مطالب را بخوانید